Hakkında

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 2326c6da-ad98-4988-a0c1-6404e514f12b.jpg
İznik – Kırklar Düzlüğü

Merhaba,

Ben Burcu Yeryüzü. Atalarımın ışıklı yolunda yeryüzünün kadim yolunu süren bir yolcuyum. Ocaklı (dede soylu, şifacı) bir ailede büyüdüm. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Sosyoloji eğitimi aldım.

Baba tarafım nesillerdir kurşun dökme, alazlama, afsunlama, elle şifa verme geleneklerini sürdüren Ocaklık geleneğinden geliyor. Anne tarafım ise gökyüzünün ilmi olan Yıldızname geleneğinden gelmektedir. Her iki kökenim de Ocaklı.

Şamanik şifayla erken yaşlarda tanıştım. Lisede okuduğum bir kitapta Kam kelimesinin şaman olduğunu öğrenmiştim. Annemin soyadı Kam. Bu sayede Şamanlıkla kendi kültürümüzdeki gelenekleri keşfetmem uzun sürmemişti.

Üniversite yıllarımda hayvanları koruma topluluğu kurdum. Çeşitli doğa ve hayvan hakları derneklerinde yıllarca aktivizm yaptım. Bir müddet halkla ilişkiler ajanslarında çalıştım. Ancak Doğa Ana’nın derdini anlatmak için mesleğimi bırakıp sürekli aktivizme yöneldim. Derin Ekoloji derneğini kurarak “doğanın efendisi değil parçasıyız” felsefenin oluşturulması için ekoloji okur yazarlığı yaptım. Bütün bu yaralı şifacı kapılarından geçtikten sonra yeryüzünün şifa kapısına geldim.

Köyde yaptığımız bir şifacılık araştırmasında Ziyaretten aldığım enerjinin ardından içsel bilgim uyandı ve yeryüzü şifasına açıldım.

Bugün rehberlerim Doğa Ana, Ormanın Ruhu-Hızır ve Kırklar eşliğinde şifa çalışmalarımı yapıyorum. Atalarımdan, yerin, göğün ışıklı ruhlarından öğrendiğim deneyimlerimi Anadolu’nun ve yerel kültürlerin izinde yeryüzü dostlarıyla paylaşıyorum. Amacım uyanış sürecine giren dostlarla buluşmak ve “Yol”un sürülmesine hizmet etmektir.

Çünkü; hepimizin annesi Toprak Ana mutlu olduğunda bizler de mutlu olacağız.

Aşk ile… Işık ile…

Burcu Yeryüzü