Hakkımda

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 2326c6da-ad98-4988-a0c1-6404e514f12b.jpg
İznik – Kırklar Düzlüğü

Merhaba,

Ben Burcu Yeryüzü. Atalarımın ışıklı yolunda yeryüzünün kadim yolunu süren bir yolcuyum.

Ocaklı (dede soylu, şifacı) bir ailede büyüdüm. Anne ve baba tarafım nesillerdir kurşun dökme, alazlama, afsunlama, elle şifa verme geleneklerini sürdüren Ocak geleneğinden geliyorlar. Onlardan aldığım genetik miras ve kültür sebebiyle şifa çalışmalarıyla çok erken yaşlarda tanıştım. Annemin soyadı Kam. Kam kelimesi Türkçe şaman anlamına geliyor. Atasal olarak gökyüzünün ilmiyle ilgilenen bir soydan geliyorlar. Bugün ben de Kam davulumla şifa çalışmaları yaparak atasal köklerimle bağımı sürdürüyorum.

Üniversitede Halkla İlişkiler ve Sosyoloji eğitimi aldım. O dönemlerimde hayvanları koruma topluluğu kurdum. Daha sonra da çeşitli doğa ve hayvan hakları derneklerinde yıllarca aktivizm yaptım. Mezun olduktan sonra bir müddet PR & halkla ilişkiler ajanslarında çalıştım. Ancak Doğa Ana’nın derdini anlatmak için mesleğimi bırakıp sürekli aktivizme yöneldim. Derin Ekoloji derneğini kurarak “doğanın efendisi değil parçasıyız” felsefenin oluşturulması için ekoloji okur yazarlığı yaptım.

Bütün bu yaralı şifacı kapılarından geçtikten sonra yeryüzünün şifa kapısına geldim. Köyde yaptığımız bir şifacılık araştırmasında Ziyaretten aldığım enerjinin ardından içsel bilgim uyandı ve yeryüzü şifasına açıldım. Bugün rehberlerim eşliğinde şifa çalışmalarımı sürdürüyorum. Atalarımdan, yerin, göğün ışıklı ruhlarından öğrendiğim deneyimlerimi Anadolu’nun ve yerel kültürlerin izinde yeryüzü dostlarıyla paylaşıyorum. Amacım uyanış sürecine giren dostlarla buluşmak ve “Yol”un sürülmesine hizmet etmektir.

Hepimizin annesi Toprak Ana mutlu olduğunda bizler de mutlu olacağız.

Aşk ile… Işık ile…

Burcu Yeryüzü