8.8 Aslan Kapısı’nda Hacı Bektaş-ı Veli’de Buluşuyoruz

Aslan Kapısı’nda Hacı Bektaş-ı Veli‘de Buluşuyoruz

Her yıl 8 Ağustos’ta Gökyüzünün kapıları açılıyor ve Sirius Aslanlı Kapıdan yeryüzüne çok güzel ışık kodları inmeye başlıyor.

Bu vesileyle 8.8. Aslan Kapısında enerjinin yoğun olarak aktığı Hacı Bektaş-ı Veli Dergah’ına gidip kırklanıp, paklanalım dedik.

Öncesinde Aslanlı Çeşmeden suyumuzu içip, Dergahı gezeceğiz. Bektaşilerin sembollerini, kıyafetlerini, 12 hizmetliyi, rehberlerimiz kırkları, 12 köşeli teslim taşını, semahı, aslanlı çeşmenin önemini sizlere el verdiğince aktaracağım.

Sonrasında rehberlerim Kırklar eşliğinde hediye bir enerji aktivasyonu yapacağız.

Gökyüzünün Kraliyet Aslanları olarak bilinen Sirius’tan tekamülümüz için gelen ışık kodlarını, eşsiz titreşim seviyelerini ve frekanslarını pirin huzurunda deneyimlemek isteyen dostları bekliyorum.

Bu kapıdan arınıp, paklananlar geçebilecek. Aslanlı Kapı 26 Temmuz’da açılıp 12 Ağustos’a kadar devam ediyor. En yoğun olduğu zaman 8 Ağustos olduğu için aktivasyonu 8.8’de yapacağız.

Hak kapısında; yol umman, yolcu yüzücüdür derler. Kırkların darına durup Kırklar semahı dönmek isteyen dostlarla buluşmaya niyet ediyorum.

Aşk ile… Işık ile…

Burcu Yeryüzü

2 Günlük Program:

8 Ağustos, Perşembe Günü

Buluşma Saati: 11:00-12:00

Buluşma Noktası: Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı Önü

13:00 Garipdede Cemevi Misafirhane’sinde Dinlenme

14:00 Türbeyi gezeceğiz

15:00’te Şifa çalışması

16:00 Serbest zaman

19:00-20:00 Garipdede Cemevi Misafirhanesi Konaklama

9 Ağustos Cuma Günü:

Sabah: Kahvaltı

Öğlen: Meditasyon

Öğleden Sonra: Serbest zaman

Hacı Bektaş’tan ayrılış

Not 1: Şifa çalışması ve etkinlik ücretsizdir. Konaklama, ulaşım, kahvaltı, yemek kendinize aittir.

Not 2: Konaklama 25 tl’dir. Erken gelenler dinlenmek için Cemevine gidebilir.

Not 3: Herkes kendi imkanlarıyla ulaşımını sağlayacak. Biletinizi alırken Hacı Bektaş Otogarı diye belirtmeniz gerekiyor.

Not 4: Nevşehir’e gelen otobüslerin bazısı Hacı Bektaş Otogarına uğrayabiliyor. Bilet alırken Hacı Bektaş otogarına uğrayıp uğramadığını sorabilirsiniz.