Genel

Yükselmek ve Uyanmak Ne Demek?

Sık sık uyanış çağında olduğumuzu söylüyoruz. Bunun ruhsal bir uyanış olduğunu anlamamız gerekiyor.

Uyanışta bilinçli ve farkındalıklı bir yaşam sizi bekler.

Ruhsal uyanışın yolu tüm kültürlerde bulunur.

Şamanlarda; Şamanik Yolculuk

Alevi Bektaşilerde; Semah-Miraçlama

Tasavvufta; Sema-Seyri Sülük

New Age-Yeni Çağ’da; Astral Seyahat

Bu saydıklarımın hepsi insanlığın öz kimliğine kavuşması için yapılan Tanrısal bir yolculuktur. Ve hepsinin özünde arınmak bulunur.

Yolcu burada kademe kademe aydınlanma yolunu, insan-ı kamil olma yolunu sürer.

Eskilerin dediği gibi önce kalbimizi arıtmalıyız, yunmalıyız.

Yükseliş çağında görevliler olabildiğince çok canı uyanışa doğru taşıyor.

Uyanışı yaşayacak olanların da geçmesi gereken bazı süreçler bulunuyor.

Bir kısmını aşağıda paylaşıyorum:

1-Arınmak. Affetmek. Zihinsel, Duygusal, Ruhsal sorunları temizlemek. Işıklı olmak. (Çakralarımızdaki duygusal yüklerden bu sayede kurtuluyoruz.)

2- Fizik bedenin çevresinde bulunan enerji alanımızın adı Aura. Çakralar ve Aura’nın (elektromanyetik alan) varlığı da varlığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Enerji beden temizlenip yüklerinden kurtuldukça ışık beden genişliyor. Aura gittikçe kendi çakra renklerine kavuşuyor. Rehberlerimiz (Kırklar, Ruhsal ailemiz, Hızır, Melekler, Yükselmiş Üstatlar vb) gelip bazı enerjisel uyumlamalar yapıyor. Yapılan enerji çalışmalarına bazı şifacılar psişik ameliyat diyor. Olan biten hep batında gerçekleşiyor. Ancak çok canlı hissediyoruz. Çünkü iki cihanı birliyoruz artık. Bu arada Işık bedenin seyahatinin kademeleri bulunuyor. Şu anda insanlık ailesi 3. boyuta sıkışmış durumda. Kişi derslerini alıp yükseldikçe yavaş yavaş 4. Boyuta oradan da 5. Boyuta doğru yol alıyor. 5. boyut bir frekans alanıdır. Fizik beden değil enerji beden seyahat etmektedir. Canlanan rüyaların kaynağı da budur. Çünkü kişinin sübtil bedeni aslında rüya halinde seyahatini yapmaya devam ediyor. 5. boyuttan sonra 6. ve 7. boyutlar diye devam ediyor… Eğer kişinin geldiği boyut daha yüksekse yükseliş merdivenlerini daha yukarı doğru tırmanmaya devam ediyor. Örneğin Işık çağı çocukları çok daha yüksek boyutlardan geliyor.

3-Son olarak kişi kırklanıp, paklandıktan sonra ışık beden canlanıyor. Ancak bu olduktan sonra ışık beden yüksek benliğin geldiği yurduna gidebiliyor. Bu süre boyunca, yolu süren herkes rehberleri tarafından destekleniyor. Erenlerin dediği gibi bu yola rehbersiz girilmez. Rehberler her zaman arındırıp, paklıyor.

Kırklanmak, Paklanmak…

Şah Hatayi:

“Erenler gönlü ganidir

Yuduğu kalbi arıdır

Gelişin kandan beridir”

Şu anda temizlenip paklananlar kimler dersek… Yükseliş enerjileri tüm dünyaya yağıyor. Kalbini arıtanlar uyanacaktır. Ancak bu meşaleyi başlangıçta yüksek benliği ışıklı olanlar taşıyor. Çünkü insanların hepsi kendi yüksek benliğinin yansımasıdır. Aynasıdır.

Cemlerde semahtan sonra dedeler “Semahlarımız Kırklar semahı ola…” der. Kırklar; Göğün ışıklıları… Dünyanın tekamülü için el veren rehberlerimiz onlar. Gerçekten rehberlerimize ve ışıklı canlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Hepsi yeryüzünün ve insanlığın şifalanması için bizlere el veriyor. Bu yolculuk ışığın yeryüzüne demirlenmesi içindir.

Çakralar ve Boyutları

Çakraların şifalandırılması uzun soluklu bir süreçtir. Biz derslerimizi aldığımızda artık yüklerimizden kurtuluruz. Bu yüzden her şey vakti gelende oluyor. Arınma yaşanırken bedende ne varsa o açığa çıkar. Hüzün, stres, üzüntü gibi blokajlar çıkabilir. Ancak temizlendiğinizde yüklerinizden kurtulursunuz. Şifalanırsınız. Yaşam enerjiniz içinizde tertemiz akar. Akışta olursunuz.

Yolu Sürenlere Önemli Not:

Astral seyahat çok merak edildiği için paylaştım🙏 Uyanış çağında her gece birçok kişi bu seyahatleri yapıyor. Belki farkında, belki değil… Ancak spiritüel yolda olanların öncelikle topraklanması gerekiyor. Bu da şu demek oluyor. Önce fizik bedendeki 7 çakranın arındırılması gerekiyor. Buradaki blokajlar temizlendikten sonra kişi kök çakranın altında bulunan “kundalini” enerjisi hakkında kendisini eğitmelidir. Bu uzmanlık gerektiren bir alandır. Eğitmenleri bulunuyor.

Magmadan, Doğa Ana’nın kalbinden gelen manyetik alana uyumlanmamız yeryüzü halkları için çok önemlidir. Uzak doğuda, Kızılderililerde, Mayalarda, Orta Asya şamanlarında veya Anadolu’da Doğa Ana’dan gelen enerji kırmızı kuşakla hep işaret edilmiştir. Kimi kültürlerde bele bağlanır, kimi kültürlerde alna bağlanır. Kimisinde alna kırmızı bir boya sürülür. Bu kundalini enerjisidir. Kendisi kök çakranın altında yılan gibi sarmal bir şekilde uyuyan potansiyel bir enerjidir. En bilinen adları; Kundalini, Şahmeran, İçsel ateş… Uyanışa geçenler rüyalarında kundaliniyi yılan şeklinde görebilir. Yılan kundalinin sembolüdür. Bu içsel yaşam enerjisi bir kez uyanıp bedende temizlenmiş bedende rahatça ilerledikten sonra, üst çakralarla ilgili deneyimler daha rahat akacaktır. Böylece kişi ne yaşadığını bilerek yolculuğunu sürebilir.

Işık ile…

Burcu Yeryüzü

Rehberlerimiz Kırklar dedik. Deyişi dinlemek isteyenler için paylaşıyorum.

Kırklar Cemi: https://youtu.be/FXyDvL3uRqs

Kırkları araştırmak isteyenler yüzünü gökyüzüne çevirsin. Sirius A – Kraliyet Aslan Varlıkları, Venüslü Hathorlar, Felineler ve Lyranlar konusunu araştırabilirsiniz.

Kategoriler:Genel