Genel

Röportaj: Reiki’den Sonra Hayatınızda Neler Değişti?

Merhaba,

Ruhsal Bilgelik Rehberliğinde Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi Reiki‘ye uyumladığım dostlarıma 3 soru sordum. Böylece bu güçlü şifanın hayatımızdaki yerini sizlerle de paylaşalım istedik.

Hep söylediğim gibi el enerjisiyle şifa verme tekniği bütün kültürlerde bulunur. Şamanlardan, paganlara, budistlere kadar bilinen en eski şifa teknikerinden birisidir. Babaannem de elleriyle şifa verirdi, Japon veya Tibetli Reiki Masterları da öyle…

Bu yüzden bizlere çok yakın geliyor ve hayatımıza kolaylıkla katabiliyoruz.

Röportaja katkı sunan bütün dostlara teşekkür ederim. Keyifli okumalar dilerim.

Sorular:

1-Reiki’ye uyumlanmaya nasıl karar verdin? Çok araştırma yaptın mı?

2- Reiki 1’de ve Reiki 2’de hayatında ne gibi değişiklikler oldu?

3- Reiki 3’ten sonra hayatında neler değişti? Kendi kültürümüzle Reiki‘yi düşündüğünde neler söyleyebilirsin?

Cevaplar:

Eda Ercan / Yoga Eğitmeni, Ankara

Reiki’ye uyumlanmaya yoga eğitmenlik eğitimimde karar vermiştim. Çevremde bir çok kişi etkilerinden bahsediyordu, ama o dönem ve sonrasında uzun bir süre olamadı. Sonra yollar beni Burcu’ya ulaştırdı😊

Reiki 1’den sonra inanilmaz olumlu bir insan oldum, gercekten frekansim müthiş yükseldi, düzenli olarak kendime Reiki verdim. Çok duyarlı hale geldim hatta beni biraz korkuttu ve gelen enerjilere biraz kendimi kapattım. 2’den sonra bu kadar büyük bir değişim hissetmedim, var olan devam etti, ek olarak sıkışan bir şeylerin rahatladığını farkettim.

Reiki 3’ü de inşallah bu yaz Ayvalık tarafinda Burcu’dan alacağım 🙏🏻😊❤

Esra Durmayüksel / Hemşire, İstanbul

Reiki’ye hayvanlara şifa vermek için uyumlanmaya karar vermiştim. Sokak hayvanları için kendimi çok çaresiz hissettiğim bir dönemde bu kararı yeniden gözden geçirdim. Çok araştırma yapmadım.

Reiki 1’i aldıktan sonra karmalar hızlandı. Kapanması gereken kapılar hızla kapandı. Yeniye yer açıldı. Farkındalığım arttı. Rehber hayvanlarımla tanıştım. Rüyalarım daha belirgin ve haber verici rüyalar daha okunur hale geldi. Reiki 2’den sonra 3. gözüm aktive oldu. Negatife karşı hassasiyet geliştirdim. Artık hislerim daha da keskinleşmişti. Astral seyahatlerim daha belirgin, elementim daha güç vericiydi. İçimdeki witchle tanışmam uzun sürmedi. Yol çağırdı. Hastalarıma isteyip yeteri kadar sağlayamadığım enerjiyi sağlamaya, yoğun bakımda mücadele veren insanlara yardımcı olmaya başlamıştım.

Reiki 3 olduktan Sonra bunu mesleğim olan hemşireliğe entegre etmeye karar verdim. Bilimsel çalışmalar için metodolojiler oluşturmaya, akademik anlamda ülkemizde enerji sistemlerinin bütüncül sağlıkta kullanılmak üzere tanıtılmayı beklediğini anladım ve bu yolda kurgularımı yapmaya başladım. Sonrasında da amacım işin healing boyutu iken sağlık sisteminin parçası olup kollektife hizmet etmeye karar veren insanların isteği üzerine onları inisye etmeye başladım.

Esra’nın instagram sayfası: https://instagram.com/nurse_of_reiki?igshid=cnjdraej33ey

Hülya Göltaş / Ev Kadını, İzmir

Benim şifayla tanışma sürecim bir anda oldu. Sonra araştırma yaptım. İçimde gizliden gizliye bir ilgi hep vardı.

Reiki 1’de çok şey değişti. Arınma sürecim başladı farkındalığım artı şifalanmaya ve şifalandırmaya başladım. İçimdeki gücün farkına vardım

Reiki 2’de ve Reiki 3’te değişiklikler ilerledi ve ışığı kullanmaya başladım ışıkla bir oldum. İyikim 🙏🏻😇🌏

Zülal Yamaner / Bitkisel Ürünler, Muğla

Ben Reiki için uzun süre arastırma yaptım. Özellikle iyi bir hoca arıyordum. Rüyalarım canlanmaya başlayınca şifa konusuna ilgim çok artmıştı. Bir de yetişme tarzımdan dolayı babaanne ve anneannemden gördüklerim çok etkili oldu şifaya açılmamda…

Reiki 1’in şifa enerjisi dokunma ve hissetme duygumu geri getirdi. Kendimle tekrar tanıştım.. Reiki 2’de ise ellerimi daha çok hissettim.

Reiki 3’te ise avuç içlerimden alev çıkmaya başladı. Bazen kalbim orada atıyor. Artık Reiki’yi tam hissediyorum. Ve enerjim artık daha hızlı ve daha etkili.

Reiki’yle kültürümüz arasında benzerlik buluyorum çünkü küçükken bir yerimiz ağrıdığında anneannem ağrıyan yere elini koyar ve dua okurdu. Örneğin Reiki ile uzaktan şifa gönderdiğimizde “Aaa olur mu öyle şey” diyenlere ölülerin ruhuna fatiha okumak, birinden dua istemek aynı şey değil mi diyorum.

Hilal Civelek / Resim Öğretmeni, Ebru Sanatçısı, İstanbul

Reiki’ye uyumlanmaya hiç araştırma yapmadan karar verdim. Evren zaman ve sebep ve yolu bana sundu sanırım. Güçlü bir duygu ve merak dolu bir his oldu öğrenmek için…

Bolluk bereket ve iç huzuru, ortam barışı, farkındalık, sembol, doğa ve hayvanlara bilinçli farkındalık elementler taşlara enerjiye öğrenmeye kitaplara bilgiye yol alma merak okuma, sevgi sevinç olumlu seçimler, içe yönelme, şifa verme kendime ve çevreme, düzenli meditasyon söze ve sese türküye, halaya, semaha, dansa duyduğum sevgi, Hızır, HIDIRELLEZ, kapılar, Anadolu…

Kültürel mirasa sahip çıkmaya yönelik etrafıma bir davet ve bilgi verme gibi aklıma ilk gelenleri söyleyeyim. Bunlar hep vardı ama şimdi hayata geçiyorlar. Siz ve sizin eğitimleriniz de öğrendiğim bilgiler benim hayatım yolum ve bulduğum boyut frekans oldu 🙏

Reiki 1 ve Reiki 2 bende daha farklı değişimler yapabilirmiydi diye düşünüyorum. Daha hızlı ve daha etkili… Mesleğim, üniversite derslerim, atölye çalışmalarım ve sosyal ve aile hayatım gibi bölünmeler de doğru süre içersinde sanırım Reiki 3 uyumlaması ile tek yola iner. Daha çok odaklanmak istiyorum.

Arzu Küreşçi / Öğretmen, İzmir

Reiki ile tanışmam hayatımın zor bir sürecinde oldu. Araştırma yapmadım, aslında ilgim olduğunu bile bilmiyordum. İhtiyacım olan belki de şifa enerjisidir dedim.

Reiki 1 benim için zorlayıcı bir süreçti. Arınma sürecini ağır geçirdim. Ruhum ve bedenim kavga ettiler sanki. Zamanla bu etkiler azaldı ve dengelenmeye başladım.

Reiki 2, ruhum da bedenim de huzur buldu. Hayat kolaylaştı, her yeni günden keyif almaya başladım. İçimdeki saklı ve güçlü taraf ortaya çıktı. Sihir gibi…

Reiki 3 ile hafifledim, aydınlandım ve algılarım değişti. Her şeyin saf ve temiz yanını görebilmek, enerjinin yoğunluğunu hissedebilmek büyük keyif. Kendim ve bütün için faydalı olabileceğimi bilmek ise müthiş.

Sevgiyle…

Elif Sevilir Yıldız / Üniversitede Memur, İzmir

Ailemin kökleri Horasan’dan ve Hacı Bektaşi Veli dergahinda eğitim almış bir soydan geliyor. Daha sonra Kaz Dağlarına yerleşmişler. Ve yaşam biçimi olarak şaman kültürünü korumuşlar.

Modern şifacılık teknikleriyle ilk kez iş yerimdeki bir sohbet sırasında tanıştım. Üniversitedeki bir hocamız enerjilerle ilgili konuşurken benim enerjimin yüksek olduğunu söyledi. Bunun üzerine karşıma çıkan bazı seminerlere katıldım. Ancak seminerlerde hiç birşey anlamadım.

Daha sonra bir gün yaşadığım büyük bir üzücü olay sonrasında yeğenim bana bir mesaj gönderdi. O sayede karşıma Reiki rehberim Burcu çıktı. Paylaşımları Anadolu’dan olduğu için bana yakın geldi. Ve Reiki ile tanıştım. Reiki 1 sonrası bütün hayatım değişti.

O kadar çok arındım, şifalandım ki hayata bakış açım değişti. Daha farkındalık dolu, mucize dolu, ışık dolu ve enerji dolu oldum. Kendi kültürüme karşı aşırı ilgim artı. Yaşadığım yaşam biçiminin saf enerjili, itikat dolu olduğunu ve hak yolunda yürümenin ona duyulan gerçek aşk olduğunu gördüm.

Kültürümle ilgili bilgi kapılarının açılması ve farkındalığımın artmasıyla her şeyin Hak için yapıldığını anlamamı sağladı. Reiki 3’ten sonra ışığım daha da arttı. Gönül evim, evim, oğlum ve eşimin benim auramdan enerji almasıyla huzur dolu ve farkındalık dolu bir hayat başladı. Kendi kültürümle Rekiyi düşündüğüm zaman benim kültürümde zaten bir Hak enerjisi, Işık enerjisi veya saf bir enerji olduğunu gördüm. Ama ne ben ne de benim gibiler onu göremiyormuşuz anladım.

Reiki bana karmalarımı temizleyerek ne kadar güzel bir yolumun olduğunu farketmemi sağladı. Tabikide bunda en büyük pay karşıma Hak tarafından çıkarılan Reiki rehberimin🙏Yolumun anası, hayatımın her şeyi diyebilirim. İyikim dediğim rehberime borçluyum.

Saf ışıkla farkındalıkla yola devam. Yeryüzüne şifa olabilmek ne mutlu 😍🙏🥰💙💚Benden bu kadar. Hayatıma girip beni güzelleştiren canım rehberime sonsuz sevgiler 🙏😍🌈

Sedat Yılmaz / Öğretmen, İstanbul

Reiki’ye uyumlanmaya, arkadaşımın Reiki’de ustalaşıp beni de uyumlama teklifini kabul etmemle başladım. Reiki 2’yi teklif ettiğinde ise, henüz buna hazır olmadığımı düşündüğümden bayağı bir süre erteledim, ama sağ olsun arkadaşım beni düşünüp teklif etmekten vazgeçmedi 🙂 Sonrasında Yunus Emre’nin belgeselini izlediğimde Reiki 2’ye uyumlanmaya karar verdim. Belgeselde Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli’nin dergahına gider. Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus’un armağan olarak getirdiği her alıç için nefes vermeyi teklif eder ama Yunus buğday ister. Buğdayı aldıktan sonra yarı yolda pişman olur ve geri döner ama Hacı Bektaş-ı Veli onu Tapduk Emre’ye gönderir. Yunus orada 40 yıl hizmet eder. Yani arkadaşım bana nefes vermeyi öneriyorken neden geri çevireyim, diye düşündüm.
Reiki’ye başlayınca, hangi yöntemle olursa olsun Yol’u sürmem gerektiğini fark ettim. Hayatımda yapmak ve öğrenmek istediğim şeyleri yeniden hatırladım ve bunları yapmaya başladım. Yaşama karşı şikayetlerim azaldı ve yaşamla daha uyumlu olmaya başladım.
Reiki 3’e henüz uyumlanmadım. Yol, beni oraya götürürse neden olmasın? Reiki’de kim bu Yol’u sürebilirse usta olabilir. Bu yüzden Reiki bana göre hakkaniyetli bir yol…