Şamanik Yolculuk Nedir?

İlgili resim

Kam Davulu – Davulun üstündeki desenler Şamanın 3 dünyada seyahat ettiğini gösteriyor…

Şamanların en bilinen şifa tekniklerinden bir tanesi “Şamanik Yolculuk”tur.

Şamanik Yolculuk; şaman davuluyla, tıbbi bitkilerle, şamanın kendi enerjisiyle, rehber ruhlarıyla veya şamanın kendine has teknikleriyle yapılabilir.

Orta Asya ve Anadolu halkları Şamanik Yolculuk için genelde davul kullanır. Ben de çalışmalarımda Kam Davulumu kullanıyorum. (Kam, Türkçe şaman demek. Annemin soyadı Kam olduğu için şaman yerine daha çok Kam kelimesini tercih ediyorum ancak şaman kelimesini de kullanıyorum. Çok tartışmalı bir kelime de olsa nihayetinde artık uluslar arası bir kelime oldu.)

Kam Davuluyla yapılan “Şamanik Yolculuk” özünde ses frekansları ile çakraların açılmasını sağlar.

Davul evrensel ritimdir. Bizleri özümüzle, doğayla ve evrenle bütünleştirir. Davulun ses frekansları hem fizik hem ışık beden üzerinde çalışır. Vücudumuzdaki enerji merkezleri olan çakralar, bütün kadim kültürlerde bilinmektedir. Bizler yaşam enerjimizi çakralarımız aracılığıyla çekeriz. Kam davulu, çakralardaki blokajları açar, kayıp ruh parçalarını geri getirir. Bu sayede kişi muazzam bir dönüşüm kazanır.

Şamanik Yolculuk sırasında kişi dalınca geçerek, meditatif bir hale bürünür. Burada görülen vizyonların hepsi 3. göz çakrası, kalp çakrası, dünya yıldızı ve ruh yıldızı gibi çakraların açılmasıyla bize yansır. Bu görülerde gelecekten, geçmişten, şimdiden mesajlar alabiliriz.

Ruhumuz, atalarımız, rehberlerimiz, doğanın yeşil ruhları ve göğün ışıklı ruhları bizlerle bu sayede iletişim kurabilirler.

Şamanik Yolculukta bizler 3 dünyaya seyahat edebiliriz. Alt dünya, Orta Dünya ve Üst Dünya… Yeraltı, Yeryüzü ve Gökyüzü.. Şamanik yolculuklarının gizemi de böylelikle aralanmış olur.

Davulla yaptığımız astral seyahat, rehber hayvanını bulma, kayıp ruh parçalarının geri getirilmesi gibi yaptığımız bütün şifa çalışmalarının hepsi bizim ruh, beden, zihin ve duygusal bedenlerimizin üzerinde çalışır ve şifa verir. (Aura katmanları)

Kam davuluyla şifa çalışmalarına birçok kişi katılabilir. Şamanlar özellikle travmaya maruz kalan insanların ruhlarının dünyanın dört bir yanına dağıldığını söyler. Şamanik yolculukla dağılan kayıp ruh parçaları (aura katmanları) toplanır. Acılar, kalp kırıklıkları, hüzünler, travmalar şifalanır.

Hakikat çağında yolu süren canlar; Evrenin, Tanrının, Doğa Anamızın, yerin göğün ışıklı ruhlarının ve şaman atalarımızın izinde şamanik şifayı keşfedebilir. Doğa Ananın sevgili çocuklarının Şamanik Şifayı keşfetmesi yeryüzünün şifalanması manasına geliyor.

Bugün yeryüzünde şamanik şifa çalışan “ışıklı” dostlarımız hizmetini yapmak için bulunuyor. Amacımız kendi vücud bahçemizi ve Doğa Ana’mızın bahçesini yeşertmek. Kendi özümüzü ve Doğanın dilini bu sayede öğrenebileceğiz.

Babaannemin dediği gibi “Şifa talep edene verilir.” Ve Yol hazır olana açılır. Sizler talep ettikçe Şamanik yol size açılacaktır.

Yeryüzünün ve insanların şifalanması dileğiyle.

Ve öyle de oldu.

Aşk ile… Işık ile…

Burcu Yeryüzü

Not 1: Kam davulumla yaptığımız Şamanik Yolculuk ve şifa çemberlerine katılmak isteyen canlar bana yazabilir: yeryuzusifasi@gmail.com

Not 2: Bu konudaki diğer yazımı okumak isteyenler için paylaşıyorum.

Şamanik Yolculuk: Kam Davulu İle Çakra Açmak https://yeryuzusifasi.com/2018/05/30/kam-davulu-ile-cakra-acmak/