Genel

Çakraları Açma ve Şifalandırma Ritüelleri

Çakraları Açma ve Şifalandırma Cümleleri

Aşağıdaki cümleleri çakralarımızın şifalanması için hazırladım. Yapan dostlara şimdiden şifa olması dileğiyle…

  1. KÖK ÇAKRA: Yeryüzünün manyetik alanına uyumlandım. Köklendim. Topraklandım. Dünyayı ve kendi bedenimi seviyorum.
  2. HARA ÇAKRA: Yaratım enerjisine açıldım. Hayattan keyif alarak yaşamımı yaratıyorum. Hayat beni her an destekliyor. Yaşamaktan keyif alıyorum.
  3. GÖBEK ÇAKRA: Kendimi ve dünyayı hazmettim. Güçlüyüm. Bolluk bereket içinde yaşıyorum.
  4. KALP ÇAKRASI: Kendimi ve çevremi koşulsuz seviyorum. Huzur doluyum. Hayata güveniyorum.
  5. BOĞAZ ÇAKRASI: Kendimi en iyi şekilde ifade ediyorum. Dünyayla, evrenle ve insanlarla iletişimim harika.
  6. ALIN ÇAKRASI: Her geçen gün farkındalığım artıyor. Sezgilerime ve içgörüme güveniyorum.
  7. TAÇ ÇAKRA: İlahi beyaz ışıkla yıkanıyorum. Her geçen gün arınıyorum. Evreni, dünyayı ve kendimi kabul ediyorum.

Çakraları Açma ve Şifalandırma Ritüelleri

Ritüeller önemlidir. Niyetimizi oldurmaya yararlar ve düşünce gücümüzü eyleme geçirirler. Aşağıdakiler benim severek uyguladığım şifa çalışmalarından ve ritüellerinden bazıları… İkisini birleştirip sizlerle de paylaşmak istedim. Hangisini kendinize yakın hissediyorsanız onu yapabilirsiniz. Dileyen hepsini yapıp enerjisine bakabilir. Çalışmaları 7 veya 21 gün yaparsanız daha çok etkisini görürsünüz.

1-Yukarıda paylaştığım olumlama cümlelerini bir kağıda yazın. Her gün günde 1 defa okuyun. Bu güzel şifalı sözleri enerji alanınızda hissedin. Söz büyüdür demiş Einstein. Yani sözünüz kelamınızdır. Bu yüzden sözlü çalışmalar çok şifalıdır. Çalışmayı 7 veya 21 gün yaptıktan sonra kağıdınızı yakıp külleri havaya üfleyin.

2-Ellerini kullanmayı sevenler için bir ritüel paylaşıyorum. Ellerinizi yıkayın. Eğer varsa evinizdeki bir berrak kuvarsı alın ve avucunuzda 5 dakika tutup yaşam enerjinizi güçlendirin. Yine varsa doğal taştan sonra ellerinize gül yağı veya lavanta sürebilirsiniz. Bunlar yoksa ellerinizi sadece tuzla ovun. Önce kök çakraya 1-2 dakika dokunun ve şifalandırma sözlerini söyleyin. Ardından sırasıyla diğer çakralarınıza da dokunun ve şifalı sözleri söyleyin. Böylece elinizden akan enerjiyle çakralarınızı şifalandırabilirsiniz. Her şifa çalışmasından önce taşınızı bir gece toprakta veya ay ışığında bekletip temizleyi unutmayın.

3-Çalışmayı mum eşliğinde yapabilirsiniz. Böylece ışıkla çalışmış olursunuz. Ellerinizi muma tutup ışıkla dolduğunu düşünün. Sonra her çakranıza dokunun. Ve olumlama cümlelerini okuyun. Son olarak çakralar şifalandıkça blokajlar açığa çıkıyor. Onları Auranızdan temizlemek için ellerinizle üstünüzü süpürün. (Aura: Elektro Manyetik Alan) Adeta enerji banyosu yapın. Ellerinizi aura üstünde gezdirin. Üstünüzden aldığınız çakra blokajlarını mumun alevine atın. Elleriniz yerine vücudunuzun 10 cm üstünde mum gezdirebilirsiniz. Çalışma bitince mumu söndürebilirsiniz. 

4-Benim en sevdiğim çalışmalardan bir tanesi su şifası… Su elementi bizleri arındırıyor ve topraklıyor. Bir kova alıp içine tuz ve sirke koyun. Varsa doğal taşlarınızı içine atın. Bu gerçekten arınma için çok işe yarayan bir tekniktir. Ayaklarınızı kovanın içine koyun ve çakra olumlama cümlelerini söyleyin. Bittiğinde çevrenizde beyaz bir balon düşünüp şöyle söyleyin “Çakralarımdaki bütün blokajlar açıldı, şifalandım. Auram güçlendi ve ışıkla parlıyor.”

Yapan canlara şifa olsun.

Işık ile…

Burcu Yeryüzü