Element Ritüelleri

“Hak kuluna eyler nazar. 4 kalıptan adem dizer”

4 Elementle Nasıl Şifa Çalışması Yapabilirsiniz?

Yaşam enerjinizi güçlendirmek ve dilek, dua yöntemlerini keşfetmek için aşağıdaki element ritüellerini paylaşıyorum.

Çakralarımızdaki Elementler:

Kök Çakra: Toprak

Sakral Çakra: Su

Göbek Çakra: Ateş

Kalp Çakrası: Hava

Boğaz Çakrası: Ether

Üçüncü Göz Çakrası: Vizyon, Işık

Taç Çakra: Ruh, Kozmik enerji, Kaynak, Akaşa

4 Elementle Yapabileceğimiz Şifa Yöntemleri:

Su ile Çalışma: 

Benim en sevdiğim çalışma su ile yaptığım çalışmadır. Bana çok huzur veriyor. Zira Su şifasının çok güzel, arındırıcı ve saf bir enerjisi bulunuyor. Şimdi yazacağım yöntemi rehberlerim rüyamda göstermişti. O gün bugündür uyguluyorum.

Ritüel için; ellerinizin sığabileceği büyüklükte geniş demir bir tabak alın. İçine 1-2 bardak kadar su koyun. Ardından ellerinizi 5-10 dakika içinde bekletip suyun arındırıcı enerjisini ruhunuza ve bedenine çekin. Bunu yaparken gözlerinizi kapatın. Ve “arındım şifalandım temizlendim” deyin.

Bu çalışma çakralarınızın açılmasını ve yaşam enerjinizin yükselmesini sağlıyor. Çalışma sırasında elllerinizden akan enerjinin çok ferah ve topraklanmış olduğunu hissedebilirsiniz. Demir kabın içine isterseniz temiz doğal taşlarınızı da koyabilirsiniz. Bir meditasyon müziği açabilirsiniz. Daha huzurlu olmanızı sağlar.

Ateşle Çalışma: 

Ateş çok şifalı bir elementtir. Dönüştürücü özelliği bulunur. Bu yüzden çok kullanılan tekniklerden bir tanesidir. Dileklerinizi veya arınmak istediğiniz konuları bir kağıda yazın. Daha sonra kağıdı yakın. Küllerini camdan dışarı üfleyin. Işığın 3. boyuttaki hali ateştir. Yani ateşle çalışmak ışıkla çalışmaktır. Burada dilerseniz külleri önce suya ardından toprağa dökebilirsiniz. Böylece 4 elementin gücüyle çalışmış olursunuz.

Toprak ile çalışma:

Özellikle kendisini Toprak elementine yakın hissedenler toprakla çalışmayı çok seviyor. Ben de Toprak Anamızın bedeniyle, ruhuyla çalışmayı çok seviyorum. Toprakla en güzel Doğada ve çimenlere basarak şifalanabilirsiniz. İmkanı olmayanlar saksıdaki toprağa dokunarak da kendisini topraklayabilir. Toprak yerine avuçlarınıza biraz tuz alıp ovarak da kendinizi topraklayabilirsiniz. Veya babaannelerimizin yaptığı gibi kafanızın üstünde tuz çevirebilirsiniz. Bu yöntemle taç çakrada bulunan bütün negatif enerjiyi tuza çekmiş oluyorsunuz. Özellikle nazar veya baş ağrısı olduğunda uygulayabilirsiniz. Kullandığınız Tuzu daha sonra evdeki ocağa atıp yakabilirsiniz. Veya suya döküp bahçeye, lavaboya dökebilirsiniz.

Hava ile çalışma: 

Hava elementiyle çalışmak isteyenler nefes egzersizleri yapabilir. 7 kere burundan nefes alıp ağızdan verebilirsiniz. Bunu yaparken zihninizi meşgul eden şeylerin nefesinizle çıkıp gittiğini düşünün.

Kuş tüyleri de hava elementini temsil ediyor. Rastladığınız kuş tüyleri size meleklerin ve göğün ışıklı ruhlarının armağanıdır. Topladığınız tüylerden isterseniz rüya kapanı yapabilirsiniz. İsterseniz tüylerle auranızı ve evinizi temizleyebilirsiniz.

Unutmayın evrendeki her şey enerjidir. Neyi düşünürseniz neyle çalışırsanız onu yaşamınıza çekersiniz.

Not 1: Bu çalışmaları yaptıkça yaşam enerjiniz temizlenerek artacaktır.

Not 2: 7 gün arka arkaya yaptığınızda daha çok faydasını görürsünüz.

Işık ile…

Burcu Yeryüzü

Not: 4 Elementin enerjisi 4 Başmelekle de eşleştiriliyor. Evrende var olan her şey Tanrının bedeni ve Tanrının ruhu.

Ömer Hayyam’ın da dediği gibi;

“Tanrı evrenin canı, evrense tek bir beden. Melekler bu bedenin duyuları hep birden. Yerde gökte canlı cansız ne varsa birer uzuv. Budur Tanrı birliği, boştur başka her söylenen.”