Genel

Elementlerini bükmek isteyenler için 4 güzel yöntem

Elementlerini bükmek isteyen?

Bütün elementler içimizde. Hava nefesin, Ateş yaşam enerjin, Su kanın, Toprak kemiklerin…

İçinizdeki 4 elementi bükmek için 4 güzel yöntem paylaşıyorum:

1- Hava Elementi:

Her şeyin başı nefes. Çakralar açıldıkça nefesimiz de açılıyor. Toplamda vücudumuzda 7 çakramız bulunuyor. Her çakran için 5 kez nefes alıp verin. Doğru nefes karın ve kalp çakrasında devir daim eden bir enerjidir. Kalp çakrasına bol bol nefes alıp vermek nefesinizi açmanıza yardımcı olur.

2-Ateş Elementi:

Bir mum yakın ve bedeninizin 10 cm üstünde auranın etrafında gezdirin. Her bir çakra üstünde ayrıca durup mumun aleviyle çakraları şifalandırın.

3-Su Elementi:

Sirkeli suyla banyo yapın. Duştayken bütün negatif enerjinin üstünüzden aktığını düşünüp şöyle söyleyin: Arındım, şifalandım, temizlendim.

4-Toprak Elementi:

Bahçeye çıkıp çimenlere basın. Bahçe imkanı yoksa ayaklarınızı 10-15 dk tuzlu suda bekletin. Varsa suyun içine doğal taşlarınızı atabilirsiniz. Bu çok şifalı bir yöntemdir. Taşlar suyun şifasıyla sizi topraklayıp arındırır. En sonunda suyu banyoya dökebilirsiniz.

Not: Bu çalışmayı 7 gün arka arkaya yaparsanız daha etkili olur.

Son olarak 5. element Ruh (Akaşa) ise ruhumuzu oluşturuyor.

7 ulu ozanımızdan Fuzili’nin dediği gibi “İnsan bedeni ateş, hava, toprak ve sudan oluşur. Ruhu ise Hak’tan gelir”

Element Ritüellerinin Önemi

Ruhani yolculuğumun ilk 2 yılında sadece element ritüelleri yaptığımı söylemiş miyim? Sık sık 4 elementle şifa çemberleri açardım. Bu sayede yaşam enerjim yükselmişti. Ellerimdeki enerjiyi hisseder hale gelmiştim. Sokak köpeklerine şifa bile veriyordum 🙂 Bu yüzden elementlerle çalışmayı çok tavsiye ediyorum.

Şimdiden yapanlara şifa olsun.

Aşk ile… Işık ile…

Burcu Yeryüzü