Genel

Şamanik Şifa Çalışması: 16 Mart’ta Ankara’da Buluşuyoruz…

Kalplerinde yeryüzü şifasını hisseden Ankara’daki dostlarla 16 Mart Cumartesi günü saat 12:00 – 17:00 arasında Yonca Kişisel Danışmanlık’ta buluşacağız.

Yeryüzü Şifası isimli çalışmamda Şaman/Kam atalarımın izinde edindiğim bilgi ve tecrübeleri sunum eşliğinde anlatıp ardından Kam Davulu ile Şamanik Yolculuk yaptıracağım.

Şaman kelimesinin Türkçe karşılığı Kam’dır. Ben de Kam kökenli şifacı bir aileden geliyorum. Anne tarafımın soyadı Kam. Benim görevim atalarımın rehberliğinde bu şifayı ve yolu sizlerle paylaşmak. Çünkü şamanik şifa teknikleri Anadolu’da hala canlıdır.

Seminer Konuları Nelerdir?

Seminerde Şaman kime denir? Şaman nasıl seçilir? Herkes Şaman olabilir mi? Şamanik şifa teknikleri nelerdir? gibi en çok merak edilen konuları hem Anadolu’dan hem de dünyadan örneklerle sunum eşliğinde anlatacağım.

Ayrıca Şamanizm hakkında bilinmeyenleri karıştırılan konuları, ataları tarafından seçilen Şamanlar ile Şamanik şifa uygulayıcıları ve ışık işçileri arasındaki farkları aktaracağım.

Şamanik Yolculuk Nedir?

Şaman davulu yardımcı şifa aracımızdır. Davulun sesi evrensel ritimdir ve bütün canlıları kalpten kalbe bağlar. Ruh, beden, zihin arasında çalışır ve bizi meditatif hale sokarak iyileştirir.

Şaman/Kam davulu ile yaptıracağım “Şamanik Yolculuk” terapisi özünde ses frekansları ile çakraların açılmasını sağlar. Bu yolculuk sırasında görülen vizyonların hepsi çakraların açılmasıyla bize yansır. Ruhumuz, atalarımız, rehberlerimiz, doğanın ruhları ve göğün ışıklı ruhları bizlerle bu sayede iletişim kurabilirler.

Her bir hücrenizin etkileneceği bu şifa çalışmasında nesiller boyu taşıdığımız, kalbimizi kapatan ne varsa sevgiyle ve şefkatle arındıracağız.

Çalışmaya Doğa Ana’nın yolunda yeryüzünün çocuğu olduğunu hisseden herkes katılabilir.

Bu yolculukta bana rehberlik eden atalarıma, Doğa Ana’ya, Ormanın Ruhuna, yeryüzü ve gökyüzü ruhlarına ve ışığın temsilcisi olan her cana teşekkür ediyorum.

Aşk ile… Işık ile…

Burcu Yeryüzü

Kayıt ve Bilgi: Yonca Kişisel Gelişim

Telefon: 0530 517 05 94

Detaylı bilgi almak isteyenler bana yazabilir: yeryuzusifasi@gmail.com

Burcu Yeryüzü Hakkında:

Şifacı bir aile büyüyen Burcu Yeryüzü Halkla İlişkiler ve Sosyoloji eğitimi aldı.

Baba tarafı nesillerdir kurşun dökme, alazlama, afsunlama, elle şifa verme geleneklerini sürdüren Ocaklık geleneğinden, anne tarafı ise gökyüzünün ilmi olan Yıldızname geleneğinden gelmektedir. Her iki kökeni de Ocaklıdır. (Anadolu’da dede soylu ailelere Ocak/Ocaklı denilmektedir)

Dedesi ve büyük dedesi Yıldıznamecidir. Ailesindeki birçok kadın Fatma Ana’nın yani Doğa Ananın şifacı eline sahiptir. Bugün halen geçmişten günümüze geleneksel şifacılık yöntemlerini uygulamaktadırlar.

Burcu Yeryüzü, ruhsal yolculuğuna lise ve üniversite yıllarında annesinin soyadının “Kam” yani ” Şaman” anlamına geldiğini keşfetmesiyle başlamıştır.

Ailesinden ve ruhundan gelen doğa sevgisi, üniversite yıllarında hayvanları koruma topluluğu kurmasına vesile olmuş. Daha sonra çeşitli doğa ve hayvan hakları derneklerinde yıllarca aktivizm yapmıştır. Uzun yıllar halkla ilişkiler ajanslarında çalışmış ancak Doğa Ana’nın derdini anlatmak için mesleğini bırakıp aktivizme yönelmiştir.

Derin Ekoloji derneğini kurarak “doğanın efendisi değil parçasıyız” felsefenin oluşturulması için ekoloji okur yazarlığı yaptıktan sonra nihayet yeryüzünün şifa kapısına gelmiştir.

Sosyolojik bir araştırma için katıldığı “Geleneksel İyileştirme ve Şifalı Bitkiler” çalışmasında doğal bir ziyarette aldığı çağrı ile “Yol”a girmiştir.

Çağrıyla birlikte kökenine doğru yaptığı yolculukta atalarıyla buluşmuş ve Yeryüzü Şifasına doğru bir yolculuğa başlamış. Hala da seyir halindedir.

Burcu Yeryüzü bugün Anadolu Şifacılığı ve Şamanik Şifa alanında çalışmaktadır. Ayrıca şifanın yolunu sürenlerle Evrensel Enerji Reiki seminerlerinde buluşmaktadır.

Birçok şifacı gibi geçmiş ve gelecek şifacılar arasında köprü olmayı öğrenip deneyimleyerek, Anadolu’nun ve yerel kültürlerin izinde şifacılık eğitimleri veriyor. Deneyimlerini Toprak Ana’nın, Hızırın, Yerin, Göğün Işıklı ruhlarının rehberliğinde çevresiyle paylaşmaktadır.

Burcu Yeryüzü bugün, aktivist yıllarında edindiği çağırıyı yineleyerek, sevgiyle şifalanmak isteyen herkesi yeryüzü bahçesini yeşertmeye çağırıyor.

Çünkü; Toprak Ana mutlu olduğunda bizler de mutlu olacağız.