Genel

Evren Tarihinin En Önemli Döneminde Yaşıyoruz

Regresyon Terapisti Dolores Cannon:

“Evren Tarihinin En Önemli Döneminde Yaşıyoruz”

Dolores Cannon, kırk yılı aşan meslek hayatında hipnozla regresyon terapisi kullanarak binlerce danışan ile çalıştı, on yedi kitap yazdı; alanında en çok tanınan ve talep gören kişi olduğu kolayca söylenebilir. Yazdığı kitaplarda geçmiş yaşamlar, dünya dışı varlıklar, başka gezegenlerdeki yaşam, enerji şifası, Nostradamus ve İsa gibi tarihsel kişiler, uzaylılar tarafından kaçırılanlar gibi birbirinden farklı pek çok konuyu işledi. Her bir kitap, Dolores’in deyişiyle, “okurun zihini hamur gibi eğip bükmek” gibi bir etkiye sahip.

The Three Waves of Volunteers and The New Earth (Gönüllülerin Üç Dalgası ve Yeni Yeryüzü) adlı en son kitabında, danışanlarının seanslarından örneklerle yeryüzünün şimdilerde geçirmekte olduğu paradigma değişiminin “ardındaki şeyleri” ele alıyor. Dolores, seanslar sırasında danışanlarını hipnoz ile deneyimlenebilecek en derin translardan biri olan “süper bilinçli” beyin dalgası durumuna getirmekte. The Edge dergisi ile yaptığı söyleşide, Dolores bu tekniğin ayrıntılarını şöyle anlatıyor:

“Yıllar içinde kendi tekniğimi geliştirdim. Şu an bilinen diğer pek çok hipnoz tekniğine pek benzemiyor. Var olan en büyük kuvvet dediğim şeyle temasa geçebiliyoruz ve bu, bütün bilgilerin kaynağı. Çalıştığım her bir kişide buna ulaşmanın bir yolunu buldum ve binlerce kişiyle çalıştım.”

Dolores’in tekniğinin sonuçları, en hafif deyimle, afallatıcı. Yıllar içinde, danışanlarının seansları arasında bir bağıntı dikkatini çekmeye başlamış: bu dönemde bu gezegende bedenlenen ruhsal varlıkların yolculuklarını birbirine bağlayan bir bağıntı.

“Terapist ve danışman olarak binlerce danışanla çalıştığınızda, pek çok vaka arasında ortak bir noktanın olduğunu görmeye başlıyorsunuz. Daha önceleri, danışanlar bir geçmiş yaşama giderler ve orada bazı yanıtlar bulurdum ve ardından, bütün bilgilerin kaynağını araştırıp danışanların sorularına yanıt arayıp şifalanmayı sağlardım. Son beş yıldır görmekteyim ki danışanlar daha önce hiç Dünya’da bedenlenmemişler; ya Kaynak’tan, Tanrı’dan gelmekteler ya da ışık varlıklar olarak yaşadıkları başka gezegenlerden, başka boyutlardan. Keşfetmekte olduğum ortak nokta bu; böylece gönüllülerin üç dalgası teorisini oluşturdum.”

Dolores’in teorisi, bu dönemde yeryüzüne yardım etmek üzere başka gezegen ve boyutlardan gelen bir dizi ruhsal varlık olduğunu öne sürüyor. Şu an yaşayan yeryüzü varlıklarından daha yüksek titreşime sahip olan bu varlıkların pek çoğu, bu gezegende ilk kez bedenleniyorlar. Dolores, yeryüzünde pek çok ömür geçiren ruhsal varlıkların hep aynı hata ve ders kalıplarını tekrarladıkları ve nihayetinde gezegenin tahrip edilmesine yol açmakta olan bir karmik döngüye takılıp kaldığını doğruluyor. Dolayısıyla, gezegenin temizlenmesi ve yükselmesi için daha saf ruhsal varlıklar yeryüzüne gelmeyi seçmekteler.

Ama şimdi bedene girmiş olan bu insanlar, geliş nedenlerini artık hatırlamıyorlar. “Geliyorlar ve unutma baskın çıkıyor ve bu kişiler neden buraya geldiklerinin anısını unutuyorlar. Ancak, bu grup yansıtmak üzere taşıdıkları bir enerjiye sahip. Yeryüzündeki düşünce tarzını değiştirecek sevecen bir enerji bu. Onların burada olması bile tarihi değiştirecek.”

Danışanlarının bu yolculukları sırasında Dolores, yeryüzünün evrenin tamamındaki en yoğun gezegenlerden biri olduğunu keşfetmiş. Burada bedenlenen bir ruh varlığının cesur olduğu düşünülmekte çünkü Dünya üzerindeki yaşam, özellikle de daha yüksek titreşimli alemlerden ve gezegenlerden gelen bu varlıklar için çok mücadele gerektiren bir deneyim. Buna rağmen, danışanlarının her biri yeryüzüne gelme nedenleri sorulduğunda, “çağrıyı duydum” diye yanıt vermişler.

Yeryüzü, Dolores’in danışanlarından birinin dediğine göre, daha önce hiç yaşanmamış büyük bir dönüşümden geçiyor. İlk kez olarak, bütün bir gezegen, titreşimini yeni bir boyutsal titreşime doğru değiştiriyor. Geçmişte pek çok ruh varlığı veya ruh varlığı grupları (örneğin, Mayalar gibi) böyle bir değişimi deneyimlemişti ama bütün bir gezegen bir anda böyle bir değişim geçirmemişti. Dolayısıyla, diyor Dolores, evrenin tamamı bu en büyük gösteriyi izlemek için ön sıralara yerleşmiş durumda. Ancak yardım gerekiyor çünkü insanoğlu gezegeni öylesine yoğun bir titreşimle kirletmiş durumda ki bu, gezegeni bir bütün olarak tehdit ediyor. Gezegen kendini patlatacak olursa, bunun etkisi evren boyunca hissedilecek ve bütün varlıkları olumsuz etkileyecek. İşte bu nedenle, yardım çağrısı yapıldığında pek çok ruh varlığı yola çıkıp buraya gelmiş. Dolores bu dönemi şöyle anlatıyor:

Yeni bir frekansa giriyoruz; yeni bir dünyanın var olacağı yeni bir boyuta giriyoruz. Eski dünyanın negatifliğinden uzaklaşıyoruz ve her şey, inanılmaz bir şekilde bambaşka olacak ve hepimiz oraya doğru yol almaktayız. Yeni dünyanın var olacağı yere doğru.

En önemlisi, evren tarihinin en önemli döneminde yaşıyor olduğumuz gerçeği; dolayısıyla da şimdi burada olmamız çok önemli. Bunu -birkaç saatliğine bile olsa- deneyimlemek için burada olmak isteyen binlerce ruh varlığı var. Doğup da hemen ölecek olsalar bile, ‘Bu meydana geldiğinde oradaydım,’ diyebileceklerini söylüyorlar. Bu olay, bütün evren açısından bu kadar önemli. Dolayısıyla, bir daha asla tekrarlanmayacak olan harikulade bir dönemde yaşıyoruz.”

Dolores Cannon

Kaynak: http://www.collective-evolution.com makaleyi çeviren: Yasemin Tokatlı