Genel

Rehberini arayan canlar için geliyor: Arif isen bir gün seni seslerler

Şah Hatayi diyor ki…

“Arif isen bir gün seni seslerler.

Bülbül deyu gülistandan beslerler.

Bir gün seni rehberinden isterler.

Kimin izni ile yola girdin sen?”

Bu deyiş rehberlerini keşfeden ve keşfedecek olan canlara gelsin 🌹🐦

Şah Hatayi geçmişten günümüze çok güzel ve net bir şekilde mesajını bizlere iletmiş.

Yol sürene görülür. Yolu rehberi olanlar sürer. Sen de yoksa boşuna arama…Özün eğri ise yola zarasın…

Bizler deyişleri dinlerken sözlerin ve müziğin etkisiyle başka alemlere gidebiliriz. Çünkü erenler hakikat diyarından seslenirler. Onların nefesleri çok yüksek frekanslıdır. Okuduğumuzda, dinlediğimizde kısa sürede kainatla ve kendi özümüzle bağlantıya geçebiliriz.

Şah Hatayi de diyor ki eğer “Yol”u arar isen bir gün seni çağırırlar. Ama kimin izniyle yola girdin diyerek de uyarısını yapmış. Yüksek frekanslı enerji konularında ne kadar kadim ruh da olsak mutlaka bir eğitimden geçmeliyiz.

Ozanlar, erenler yolu sürenler hepsi bir ağızdan bir rehberin eteğinden tut ondan sonra bir gerçeğe bel bağla öyle gel demişler.

Derde düşüp ruhani yolda ilerleyen canlara küçük bir hatırlatma daha yapayım. Yunus Emre bile dergahta ikiliğe düşüp kendini dergahın dışında bulduğuna göre varın hakikat yolunun ağırlığını siz eyicene bir düşünün derim.🙏

Rehberiniz olduktan sonra size her yer bağı bahçedir… Rehberlerini aradığı halde bulamayanlar varsa çağırın rehberlerinizi gelsin. Siz dünyaya hangi pencereden bakıyorsanız çağıracağınız rehber de o pencereden bakıyordur. Siz makam ve mertebe geliştirdikçe rehberleriniz de değişecek. Bugün her yer ışık işçisi ve şifacı dolu. Aradığınız birçok şeyi size verebilirler. Tek yapmanız gereken yolu demlenerek sürmek.

Deyişi dinlemek isteyenler buradan dinleyebilir: https://m.youtube.com/watch?v=lHrX157_agQ

Çok güzel ve naif bir yorum olmuş, bizi başka diyarlara götürüyor🙏

Aşk ile… Işık ile…

Burcu Yeryüzü

Görsel: Mahlukat

#deyiş #şahhatayi #yolbinbirsürekiz #yolbizdedir #yükseliş #tekamül #doğanınyolu #ışığınyolu #hakkınyolu #yunusemre #7uluozan #anadoluşifası #anadoluşifacılığı