Genel

Taş Temizliği Nasıl Yapılır?

Taşları temizlemek için birçok yöntem bulunuyor.

Ben de taşları kullandıkça ve dost sohbetlerinde konuştukça bu incelikleri keşfettim 😊🙏 Sizlerle de bu paylaşımda deneyimlerimi aktarmak istedim.

En çok tercih edilen ve en güvenilir yöntemlerden ilki bir gece toprakta bekletmektir. Bu sayede taşlar arınıp, enerjisini topraklayabiliyor.

Ben de taşları toprağa gömmeyi çok seviyorum. Bir gece toprakta bekletip, ertesi gün çıkardığımda taştaki o serinlik hoşuma gidiyor. Arındığının hissini o an da çok net alabiliyorum.

Ancak şehir yaşamında taşları toprakla temizlemek bazıları için zor olabilir.

Bunun için en ideal yöntemlerden bir tanesi evde boş bir saksıya toprak koymak. Ara ara da koyduğumuz toprağı tazelemek gerekiyor.

İçinde çiçek olan toprakları kullanmamaya dikkat etmek gerekiyor. Taşlar arınırken enerjiyi toprağa bıraktığından çiçeklere, bitkilere zarar verebiliriz.

Genelde şifacı taşı olarak bilinen kuvars taşlarını kullandığım için temizlemesi çok kolay oluyor.

Ancak taş temizliğinde dikkat edilmesi gereken nokta taşların yapısına göre temizliğini yapmamız gerektiği…

İşte bazı taş temizleme yöntemleri.

1-Elementlerle Temizleme:

Taşlarınızı su, toprak, ateş, hava ile temizleyebilirsiniz.

Bir gece toprakta, sirkeli/tuzlu suyun içinde, mum ışığına tutarak, veya açık havada bekleterek temizleyebilirsiniz.

Eğer kısa sürede kuvars kristallerimi temizlemem gerekiyorsa geniş bir kaseye sirkeli tuzlu su koyup taşları 1 saat bekletiyorum. 1 saatin sonunda taşı oradan çıkartıp musluk altında yıkıyorum.

Bir takipçim söylemişti mercan taşını sirkeli suda bekletince rengi solmuş. Ben de benzer bir deneyim yaşamıştım. Kuvars taşlarımla birlikte amonit taşımı sirkeli suda beklettiğim için parlaklığı gitmişti.

Bu yüzden taş temizliğinde bu tür inceliklere dikkat etmek gerekiyor.

Mercan, lapis lazuli, selenit gibi parlak taşlar daha hassas taşlardır. Böyle renkli hassas taşları tuzlu, sirkeli suda bekletirseniz rengi solar.

Bu arada Selenitin temizlenmeye ihtiyacı yok içinde toprak ve tuz elementini yüksek oranda barındırıyor.

Rahatlıkla kullanabileceğini taşlar kuvars ailesidir. Beyaz kuvars, dişi kuvars, sitrin, ametist, pembe kuvars gibi taşlar zaten sert taşlar olduğu için sirkeli ve tuzlu suda temizlenebilir.

2-Güneş ve Ay Işığıyla Temizleme:

Taşlarınızı güneş ışığı ve ay ışığı ile temizleyebilirsiniz. Yine hassas ve renkli taşları güneşte çok bekletmemek gerekiyor.

En güvenilir yöntemlerden bir tanesi ay ışığında temizlemek. Hem böylece ay ışığıyla şarj da etmiş olursunuz.

3-Enerji Çalışmalarıyla Temizleme:

Reiki gibi bir enerjiye uyumluysanız enerji çalışmalarıyla veya sembollerle de de taşları temizleyebilirsiniz. Taşa enerji gönderebilirsiniz, sembolleri taşların üzerine çizebilirsiniz. Veya bir kağıda sembolü çizip üzerine taşınızı koyabilirsiniz.

4-Işıkla, Niyetle Temizleme

Işıkla çalışma yapanlar bu yöntemi sevebilir. Taşınızın üzerine beyaz bir ışığın aktığını düşünüp temizliğini yapabilirsiniz.

Taşınızı musluğun altına tutup, akan suyla yıkayın. Yılarken 3 kez “temizlendin” diyerek niyetinizle temizleyebilirsiniz.

Taş programlama:

Taşınızın özelliğine göre programlamayı yapabilirsiniz. Kristal kuvars, ametist, pembe kuvars, sitrin, ay taşı, kaplan gözü, aventurin programlamak için en uygun taşlardan bazılarıdır. Ancak her taşın kendi doğal enerjisi vardır. Taş programlamadan da taşın güzel enerjisini alabilirsiniz.

Programlama yapmak isteyenler:

Temiz taşınızı elinize alıp niyetinizi 3 kez söylemeniz yeterli. Taşla sizin manyetik alanınız, auranız, titreşiminiz rezonansınız hemen etkileşime girecektir. Bizler neyi düşünürsek taşlara projekte ederiz. Bu yüzden kısa sözlerle programlama yapılmalıdır.

Örnek1: Beni koruyorsun, beni koruyorsun, beni koruyorsun.

Örnek2: Bolluk bereket içindeyim.

Örnek3: Huzurluyum, huzurluyum, huzurluyum.

Son olarak taşlarla bir kez çalışmaya başladıkça hem kendi yöntemlerinizi keşfediyorsunuz hem de taşları daha iyi tanımaya başlıyorsunuz.

Unutmayalım en iyi rehber kendi deneyimlerimizdir😊🙏

Taşlarla çalışan dostlara şimdiden şifa olsun,

Sevgi ve ışık ile

Burcu Yeryüzü