Genel

Alın Çakrası, Epifiz Bezi, Horusun Gözü, Nazar Boncuğu, Evrenin Gözü Hakkında…

Alın Çakrası, Epifiz Bezi, Horusun Gözü, Nazar Boncuğu, Evrenin Gözü Hakkında…

Horus’un gözü, manevi anlamıyla, vicdanın gözünden hiçbir şeyin kaçmayacağını, insanın iç âlemindeki her niyetini ve yaşamdaki her davranışını gözden kaçırmayan bu merhametsiz yargıcın keskin bakışını sembolize eder. Bu vicdanın 24 saat kapanmadan açık kalan gözüdür.

Bu yüzden Güneş ve Ay, Horus’un gözleri olarak ifade edilir. Çünkü Güneş ve Ay’ın her ikisi nöbetleşe, gece ve gündüz insanın üzerinden eksik olmaz, Horus’un 24 saat açık kalan gözleri gibi. Bu nedenle Horus’un gözü güneşle temsil edilen Ra’nın gözü olarak da ifade edilir.

Günümüzde ‘nazar boncuğu’ olarak bilinen cismin kaynağı da Horus’un gözüdür.

Gündüz serotonin, gece melatonin depolarız. Serotonin ve melatonin maddeleri epifiz bezinin çalışması için gereklidir.

Bu sebeple güneşe ve aya bakarak 3. Gözünüzün açılması için egzersiz ve meditasyon yapabilirsiniz. İnsanlık tarihi de bu yüzden güneş tapınaklarıyla doludur. ☀️

Horusun gözü vüzudumuzdaki epifiz bezine, 3. Göz çakrasına işaret eder. Bu çakra sezgilerin merkezidir. Rengi çivit mavisidir. Açıldıkça farkındalığınız sezgileriniz artar. Kararlarınız netleşir. Kapandıkça da sezgileriniz kapanır aşırı ego aşırı maddeci olabilirsiniz.

Hinduların alna taktığı kırmızı bindu da horusun gözüne/3. göz çakrasına işaret eder.

3. Gözünüz açıldıkça gördüğünüz rüyalar gelecekten haber vermeye başlar.

Rüyanızda bol bol kehanetin rengi maviyi görürsünüz. 💙

3. Gözünüz daha fazla açıldıkça vizyonlar görmeye en sonunda da televizyon ekranı izler gibi görüler görmeye başlarsınız.

Artık duru görünüz açılır.

İçsel göz, manevi göz, Horus’un gözü ile illümanati’yi karıştıranlar var.

Horus İsa’dan 3000 yıl kadar önce doğmuştur. Vicdanın ve tanrının birliğini işaret eder. İllüminati ise 1776 yılında kurulmuştur.

Her insan 3. gözünü açıp kaynağa ışığa bağlanabilir. Farklı örgüt ve yapılar 3. Gözünü açıp karanlığa bağlanıp ona hizmet edebilir. Bu ikisini karıştırmamak gerekir.

Bu tıpkı şuna benzer, elinizle iyi işler de yapabilirsiniz kötü işler de…

Son olarak epifiz bezi insanın alındaki nurdur.

“Başım dik, alnım ak” sözü de buradan gelir.

Işıkla 💛

Burcu Yeryüzü