Şamanik Şifa Nedir?

Son zamanlarda ruhunun peşine düşen birçok kişi şamanların bilgeliğine başvuruyor.

Çünkü ruhsal açıdan şifalanmaya ihtiyacımız olan bir dönemde yaşıyoruz. Dünyanın her yerinde insanlar, canlılar stres ve depresyonla altında yaşamaya çalışıyor. Modern toplum artık sürdürülemez bir çıkmazda. Bu yüzden herkesin yüzünü doğaya ve şifaya dönmesi kaçınılmaz oluyor.

En güzeli de şamanların evren görüşünü kuantum biliminde buluyor oluşumuz. Halklar gerçekten de kuantum alanında yaşar.

Hakikat bilgisini keşfetmek isteyenler şamanın şifa yolunda gerçekleri en yalın haliyle bulabilir.

Yeryüzünün Koruyucu Ruhları: Şamanlar

Şaman deyince aklınıza kollarından kafasından tüyler çıkan insan figürü gelebilir ama bu geçmiş kültürler için geçerliydi.

Bugün şamanlar modern yaşamın içinde basit bir elbise giyerek de bu geleneği yaşatabilir.

Şamanlar temelinde ruhsal şifacıdır. Adeta ruh doktoru gibi çalışırlar.

Onlar türler arası iletişimcidir.

Yeryüzündeki bitki, hayvan ve insan ruhlarıyla iç içe yaşarlar.

Kainatın sırlı bilgilerini bilen ışıklı insanlardır. Bu yüzden gökyüzüyle de iletişim halindedirler. Şamanlar için yer gök birdir.

Şamanların frekansları yüksek olduğu için gözleri yeryüzündeki enerji ağını net olarak görebilirler.

İnsanın özüne en yakın kişilerin de doğayla iç içe yaşayan şaman ve şaman ruhlu kişilerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Bugün kent kültüründe unutulsa da bizler yeryüzünün çocuğuyuz.

Herkes şaman olabilir mi?

Herkesin dünyevi ve ruhsal görevi farklıdır. Bu yüzden herkes şaman olamaz. Şamanlara ruhsal şifacıdır diyebiliriz. Ancak bu tanım dar bir kalıptır.

Şamanı şaman yapan şey; ruhudur. Kişinin ruhu, yüksek benliği bu görevle yeryüzüne gelir. Şamanlar atadan, dna’dan gelen bir secereye sahiplerdir.

Şaman olmak için öte alemde rehberlerinizin olması gerekir. Rehberlere erenleri, ataları, hayvan ruhlarını, bitki ruhlarını veya yerin ve göğün ışıklı ruhlarını örnek verebiliriz.

Öte alemdeki ruhlar vakti geldiğinde şamana seslenir. Bu yüzden şaman adayı genelde seçilerek yola girer denilir. Ancak kişinin ruhu, ruhsal planda bu görevi seçerek gelmiştir. İçsel kod açıldığında rehberleri tarafından derece derece eğitilirler. Erenler, şamanlar bu yolu sürdükçe daha derin bilgileri de keşfeder.

Ancak bazen bir köyde, klanda bu görevi yapan kişi yoksa işte bu noktada ruhlar şamanlığı yapabilecek kişileri seçer. Onları köye, klana rehber olarak atayabilirler.

Bir de yeni çağda şamanik şifa tekniklerinin uygulayıcıları bulunur. Örneğin bir ışık işçisi şamanik şifa tekniklerini öğrenip kendi şifa çalışmalarında bunları kullanabilir.

Herkesin görevi ışığı yaymaktır. Bu yüzden şaman bilgeliğinin keşfedilmesi bizler için çok önemlidir.

İçimizdeki Şaman Uyanıyor

Bugün içimizdeki şamanı keşfettiğimiz bir dönemde yaşıyoruz. İnsanlar dünyayı yok ediyor. Hayvanlara, doğaya ve kendilerine zarar veriyor. Bu yüzden doğayı seven herkesin bir şaman gibi yeryüzünün çocuğu olması gerektiği bir zamandayız.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız ve şamanizmi araştırıyorsanız bu yolun çağrısı size de ulaşmış demektir. Dünya ile kopan bağımızı onarmak için şaman bilgeliğine ve yeni çağın şifacılık metodlarına başvurabilirsiniz.

Bu yolu sürerken, yerli kültürler insanların en eski kültürlerinden olduğu için bizlere muazzam bir bilgelik sunuyorlar. Hepimizin onlardan öğrenecek çok şeyi var.

Şamanik şifayı yeryüzü bilicine bağlanmak isteyen herkes öğrenebilir. Kişi yolunda ilerledikçe karşısına bu alanda şifacı olarak hizmet verip vermeyeceğini keşfedecektir. Ancak hakikatin en yalın bilgisi şamanik şifa tekniklerinde karşınıza çıkacaktır. Eğitmen olmak veya şifacı olmak ayrı şeylerşifa sanatını öğrenip kendi yaşamına katmak ayrı şeyler. Bu yüzden en önemlisi öncelikle şamanizmi kendiniz için öğrenmektir.

Şamanlar Rüyalarda Eğitilir

Şamanik çağrıyı alanlar bu çağrıyı en çok rüyalarında duyabilirler. Hal böyle olunca şifaya açılma zamanınız da gelmiş demektir. Bugün yeryüzünde binlerce görevli ve hizmetli bulunmakta.

Eğer görevlilerden biriyseniz, şamanik şifayı kendinizi anlamak için keşfedebilirsiniz. Ve Yol görünürse bu şifayı başkalarıyla da paylaşabilir hale gelebilirsiniz.

Doğa Ana, Atalarımız, Yerin ve göğün ışıklı ruhları seçtiği adayları her dem yola çağırmaktadır.

Hangi kültürün şamanik yolunu takip etmeliyim?

Şamanizm özünde yerel, yabanıl, doğa halklarının yolu olduğu için birçok şaman geleneği var. Güney Amerika’dan tutun Sibirya’ya kadar… Anadolu’nun şamanik geçmişini Orta Asya Şamanlığı, Kam, Tengri, Alevi Bekaşi ve Tasavvufi konularda bulabilirsiniz. Hangisi size yakın geliyorsa yolunuz oradadır. Her zaman söylediğim gibi kalp yol biliyor.

Özellikle bu topraklarda şaman gelenekleri hala uygulanmaktadır. Herkesin ailesinde bu teknikleri uygulayan en az birkaç kişi vardır. Genlerimiz bu bilgelikle dolu…

Şaman Davulu Hakkında

Şaman davulu evrensel ritimdir ve tüm canlıları kalpten kalbe bağlar. Davulun sesi insan kalbiyle rezonansa girerek bizleri yeryüzüyle ve evrenle birleştirir.

Bugün birçok kişi artık davul çalarak veya davul sesiyle şifalanıyor. Çünkü yeryüzünün bilge çocukları olan şamanların yolu yeniden keşfediliyor. Şamanların yolu Doğanın yoludur. Doğadan kopuşla birlikte unutulan bu kadim yolu araladıkça bizler yeryüzünün çocuğu olduğumuzu yeniden hatırlıyoruz.

Bu yolu araştıran herkes görecektir ki şamanların şifa teknikleri çok çeşitlidir. Davulla yapılan şifa tekniği, bitkilerle yapılan şifalar, kurşun dökme, ellerle yapılan şifa gibi…

Ancak modern toplumlarda bazılarının aklına hemen tıbbi bitkiler gelebiliyor. Bitkilerin renkli dünyası insanların ilgisini çektiği için birçok kişi bunu denemek istiyor. Ancak bu yöntemi daha çok Amazon gibi tropik iklimlerde yaşayan şamanlar kullanır. Davul ise daha çok Sibirya ve kuzeydeki Türk kökenli kültürlerde görülüyor. Şamanik şifa tekniklerinde her Şaman davul kullanmadığı gibi tıbbi bitki de kullanmayabilir. Kültür kendi içinde burada sayamayacağımız kadar çeşitli uzmanlaşma alanları oluşturmuştur. Bugün ne mutlu ki şamanların yaptığı birçok tedavinin bilimsel alt yapısı da keşfediliyor. Gelin birlikte Şamanik Yolculuğu inceleyelim.

Şamanik Yolculuk Nedir?

Şamanik Yolculuk” olarak bilinen şifa tekniği davulla, tıbbi bitkilerle, şamanın kendi enerjisiyle veya şamanın kendine has teknikleriyle yapılabilir. Örneğin Amazonlarda bulunan şaman toplulukları bitkilerle şamanik yolculuk yaptırırken, Orta Asya ve Anadolu halkları bunun için davul kullanır.

“Şamanik Yolculuk” olarak bilinen terapi, özünde ses frekansları ile çakraların açılmasını sağlar. Vücudumuzda bulunan enerji merkezleri olan çakralar bütün kadim kültürlerde bilinmektedir. Bizler yaşam enerjimizi çakralarımız aracılığıyla çekeriz. Davulun ses frekansları da hem fizik hem ışık beden üzerinde çalışır. Çakralardaki blokajları açar, kayıp ruh parçalarını geri getirir. Bu sayede kişi muazzam bir dönüşüm kazanır.

Şaman davuluyla yapılan Şamanik Yolculuk sırasında kişi dalınca geçerek, meditatif bir hale bürünür. Burada görülen vizyonların hepsi 3. göz çakrası, kalp çakrası veya dünya yıldızı ile ruh yıldızı gibi çakraların açılmasıyla bize yansır.

Ruhumuz, atalarımız, rehberlerimiz, doğanın yeşil ruhları ve göğün ışıklı ruhları bizlerle bu sayede iletişim kurabilirler.

Şamanik Yolculukta şamanın sunduğu alt dünya, orta dünya ve üst dünya yolculuklarının gizemi de böylelikle aralanmış olur. Astral seyahat, rehber hayvanını bulma, kayıp ruh parçalarının geri getirilmesi gibi yaptığımız bütün şifa çalışmalarının hepsi bizim ruh, beden, zihin ve duygusal bedenlerimizle ilgilidir.

Atalarımızın izinde doğanın yolunda arınmak, şifalanmak ve bu yolu keşfetmek istiyorsanız siz de şamanik şifayı keşfedebilirsiniz.

Yeryüzünün ve insanların şifalanması dileğiyle. Ve öyle de oldu.

Aşk ile… Işık ile…

Burcu Yeryüzü

Not: Şamanik Şifayı keşfetmek isteyen Toprak Ana’nın yolundaki dostlarla şamanik şifa seminerlerimde buluşuyoruz. Eğitimin içeriğine buradan bakabilirsiniz: https://yeryuzusifasi.com/2018/10/30/samanik-egitimler/

Anadolunun şamanik şifa kültürünü anlamak isteyen dostlar “Anadolu Şifacılığı” yazıma bakabilir: https://yeryuzusifasi.com/anadol-sifaciligi/

İletişim: yeryuzusifasi@gmail.com