Genel, Reiki

Reiki Şifa Seminerleri

Ellerimden enerji aksın ve bu enerjiyle kendimi, çevremi, doğayı, hayvanları şifalandırayım, hayatıma güzellikler katayım, yaşam enerjimi yükselteyim, ruhsal ve fiziksel olarak şifalanayım, negatif enerjiden, nazardan korunayım diyorsanız eğer buyrunuz Reiki Seminerlerime 😊🙏

Çakralarımızdaki blokajları açan, bizleri nazardan negatif enerjiden koruyan, kendimize ve sevdiklerimize şifa vermemizi sağlayan hatta bunlarla yetinmeyip geçmiş travmalara, ilişki sorunlarına, kalp kırıklıklarına, karmalara, eski anılara, affedemediğiniz olaylara, uzaktaki bir yakımıza veya gelecekteki önemli günlere şifa göndermek gibi birçok şifa tekniğini bizlere sunan Reiki Nedir? Nasıl Şifa Verir?, Kimler Reiki’ye uyumlanabilir, Eğitim Aşamaları nasıldır? gibi merak edilen konuları detaylıca yazdım.

Reiki ile ilgilenen dostlara şifa olması dileğiyle…

Reiki Hakkında:

Reiki; öğrenmesi son derece kolay doğal ve geleneksel bir iyileştirme metodudur.

Reiki’nin kökeni Tibet ve Japonya’ya dayanmaktadır.

Reiki kelimesi genel olarak “Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi” olarak çevriliyor. Ancak daha derin anlamına baktığımızda “Ruhsal Bilgelik Rehberliğinde Yaşam Gücü Enerjisi” diyebiliriz.

Reiki şifa tekniği insanların şifalanması ve insan bedeninin iyileştirici gücünün keşfedilmesi için tüm dünya halkının hizmetine sunulmuştur.

El enerjisiyle şifa verme kültürü aslında Anadolu’dan Japonya’ya kadar dünyanın her yerinde görülür. Çünkü ellerimiz evrensel enerjiye açılan kapılarımızdır.

Örneğin Babaannem de elinden akan enerjiyle insanları şifalandırırdı Japon, Tibet Masterları da öyle…

Reiki bugün Amerika, Avrupa gibi birçok ülkenin hastanelerinde doktorlar tarafından uygulanan bir iyileştirme modülü haline gelmiştir. Holistik bütüncül şifa teknikleri içinde yer almaktadır. Türkiye’de de gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Nasıl öğrenilir?

Reiki öğrenmesi son derece kolay bir iyileştirme metodudur. Reiki eğitimi, Reiki Masterları tarafından, öğrenciler “inisiye” edilerek verilir. Birebir enerji aktarımı yapılır.

Anadolu’da buna “el verme” veya “el alma” denir. Uyumlama sırasında iyileştirici enerji Master aracılığıyla öğrenciye aktarılır.

Ardından inisiye olan kişinin enerjisi, frekansı, bilinci ve farkındalığı artar. Bir halden başka bir hale geçer. Negatif veya düşük frekanslı hali gider ve pozitif bir hale geçer. Reiki öğrencileri iyileştirici enerjiye bağlandıktan sonra, kendisini hayat boyu şifalandırabilir.

Reiki nasıl şifa verir?

Evrendeki her şey enerjiden oluşur. Hepimizin ışığı tıpkı ateş böcekleri gibi kendi içindedir. Işığımızı, yaşam enerjimizi, frekansımızı arttırmak ve şifalanmak ise bizim elimizdedir.

Evrendeki her şeyin sesten, renkten, ışıktan, frekanstan ve enerjiden oluştuğu bugün bilinmekte.

Bizlerin yaşam enerjisi de beyaz ışıktan gelir ve 7 renge yayılır.

Temelde Reiki tekniği ile bedendeki 7 çakra ve avuç içlerindeki çakralar açılır. Ardından ruhsal ve fiziksel şifalanma başlar. Kişi evrensel enerjiye açılır. Elinden akan enerjiyle 7 çakrasına dokunarak çakra blokajlarını, tıkanıklıklarını şifalandırır.

Artık gerçek anlamda yeryüzünün sevgili çocuğu haline gelir. Ellerinden ve bedeninden enerji akmaya başlar. Yaşam enerjisi ve frekansı yükselir.

Reiki temelde bize beden bilgeliği ve ruhsal bilgelik sunar. Kendi vücudumuzun şehrine girmemizi sağlar. Bu yolculuk kişinin kendi özüne doğru yaptığı bir yolculuktur.

Yaşam enerjiniz düşükse olayları net göremez ve hastalıklara açık hale gelirsiniz. Enerjiniz yüksek olduğunda ve rahat aktığında; daha az hastalanır ve sağlığınızı uzun süre koruyabilirsiniz. Ve hayatı akışında deneyimlemenin yolu açılır.

Reiki uygulayabilmek için uzun süren meditasyonlar yapmak, farklı deneyimlere, tecrübelere ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Tıpkı Anadolu şifacılarının yaptığı gibi ellerimizle bedenimizdeki sorunlu bölgeye dokunup enerji göndermek Reiki’nin temelidir.

Eğitim Aşamaları Nasıldır?

Reiki eğitimi 3 aşamada verilir: Reiki 1, Reiki 2 ve Reiki 3

Reiki 1; enerjiyle tanışma ve iyileşme sürecinin başlangıcıdır.

Reiki 1’de kişi iyileştirici evrensel enerjiye bağlanır. Kişi, 21 gün boyunca çakralarına enerji vererek şifalanma sürecini başlatır.

Reiki 2’de enerji güçlenir ve kişi uzağa, geçmişe, geleceğe şifa gönderebilir, başkalarına şifa vererek onları iyileştirebilir ve daha güçlü bir şifalanma sürecine geçilir.

Reiki 3 Master seviyesidir. Kişi hepimizin özü olan beyaz ışığa uyumlanır. Beyaz ışığın tasavvufi adı Hakkın Nurudur. Master olanlar dilerlerse artık el vererek insanları inisiye edebilirler.

Şifa verme hızınız Reiki 1’de yüzde 70, Reki 2’de yüzde 200, Reiki 3’te yüzde 500 km hızla giden bir araba gibi olur. Gittikçe enerji çok derinleşir ve etkisi artar.

Eğitim içeriklerini buradan okuyabilirsiniz: Reiki Eğitim Aşamaları: Reiki 1-2-3

Eğitim aşamaları nasıl öğrenilir?

Eğitim aşamaları kişinin iyileşme sürecine göre birkaç ay ara ile verilir. Eğitimi kalbinize sorarak istediğiniz aşamaya kadar devam ettirebilirsiniz. Zaten eğitimin ilk aşaması bile kendine ve bir başkasına şifa vermek için yeterlidir. Baş ağrısını giderme, nazardan koruma, çakra dengeleme gibi… Seminer çıkışında şifa vermeye başlayabilecek kadar da öğrenmesi ve uygulaması kolay bir yöntemdir. Ancak hastalık tedavisi yapabilmek için daha güçlü bir enerji gerekir, bu yüzden Reiki 2 ve Reiki 3. aşamayı almak gerekir. Aşamalar arasında bir üstünlük farkı yoktur hepimizin niyeti yolda olmak ve hizmet etmektir…

Reiki tekniğiyle neler yapılır?

Temelde el enerjisiyle ağrıyan bölgeye dokunarak şifa verme, fiziksel ve ruhsal şifalanma, çakraları açıp şifalandırma, çakra dengeleme, negatif enerjiden-nazardan korunma, bolluk bereket ve niyet çalışması, uzaktaki birisine şifa gönderme, geleceğe ve geçmişe şifa gönderme, travmalara şifa gönderme, bilinçaltı temizliği, meditasyon, karma ve kordon temizliği, doğal taşlarla iyileştirme, kristal programlama, mantra çalışması, hayvanlara, ağaçlara, bitkilere şifa verme, istediğiniz enerjiyi doğum tarihinize göre çekme gibi pek çok tekniği kolayca uygulayabilirsiniz.

Reiki’yi Kimler Öğrenebilir?

Reiki Semineri’ne katılımın ön koşulu; insanın kendisine ve dünyaya sevgiyle şifa vermeye istekli olmasıdır.

Reiki ile tedavi edilen bazı hastalıklar:

Depresyon, migren, uykusuzluk, mide ağrısı, kalp ağrısı, damar tıkanıklığı, organlardaki hastalıklar, diş sıkma gibi birçok hastalık iyileştirilebilir. Hastalıkların çoğu ruhsal sebeplerden kaynaklandığı için çakralar üzerindeki tıkanıklık kalktıkça beden iyileşme gösterir.

Şifa seminerlerine katılan kişiler nasıl bir süreçten geçer?

1)Herkesin öncelikle kendisini şifalandırmaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden bir şifa tekniğini öğrenen kişi bunu sadece kendisi ve yakınları için kullanabilir. Genelde en çok yapılan da budur.

2)İkinci olarak; eğer kişiye öğretmenlik yolu görünürse mesleğini bu alana çevirerek bir ışık işçisi, elçisi olabilir. Kişi bu yolu zamanla keşfedebilir.

3) Öğretmenlik yapmayıp sadece meslek olarak şifacılığı seçip, insanları da iyileştirebilir. Bu şekilde çalışan birçok şifacı vardır.

Reiki sayesinde yaşam enerjiniz yükselir. Daha az hastalanır ve sağlığınızı uzun süre koruyabilirsiniz. Bu yüzden Reiki enerjisini öğrenmek ve kendine düzenli uygulayarak enerjiyi yükseltmek hastalıklardan korunmak için çok önemlidir. 

Reiki’ye uyumlandıktan sonra;

-Bedeninizdeki 7 çakra ile ellerinizdeki çakralar açılır.

-İçinizdeki yaşam enerjisi canlanarak daha rahat akmaya başlar.

-Elleriniz şifanın kapısı olur. Kendinize ve bir başkasına dokunarak şifa verebilir hale gelirsiniz.

-Reiki, vücuttaki sağlığın, uyumun ve dengenin düzenlenmesini sağlar.

-Stresli olduğunuzda derin bir rahatlama sağlar.

-Şefkat ve sevgi duygularını geliştirir. Uygulama sırasında en çok ortaya çıkan duygular huzur, rahatlama ve güvendir.

-Reiki ile gönül gözünüz olan kalp çakrası açılmaya başlar, sezgiler gelişir.

-Ruhsal gelişimdeki pozitif etkisi sayesinde sorunlarınıza daha derin bir bakış açısı kazanmanızı sağlar.

-Yaşamınızda doğru kararlar almak için gereken farkındalığa ulaşmanızda yarar sağlar.

-Birlikte yaşadığınız hayvan ve bitki dostlarınızın şifalanmasında çok güzel geri dönüşler sağlar.

-Evrensel enerjiye uyumlandığınız için doğayla daha bütüncül bir yaşamın önü açılır.

-Pozitif bir var oluşa doğru geçilir.

-Ruhun yoluna girmek isteyenlere kolay ve güzel bir rehberlik sunar.

Reiki seminerlerime katılmak isteyen dostlar mail adresimden bana ulaşabilir: yeryuzusifasi@gmail.com