Genel

ENERJİ KANCALARI

Arkadaşlar, enerji alışverişleriyle ilgili çok güzel bir yazı buldum. Hemen sizlerle paylaşmak istedim. Eş, çoluk çocuk, aile, sevgili, yakın dostlar, iş arkadaşlarından tutun da metroda yan yana aynı alanı paylaştığımız kişilere kadar bir enerji alışverişi içindeyiz.

Kendi alanımızı nasıl koruruz? Yaşam enerjimizi nasıl yükseltiriz ve dengeleriz? Enerji kaçaklarını minimuma nasıl indirebiliriz? Bunlar işte hep birlikte öğrenip geliştireceğimiz yeni çağ konuları. Eskilerin nazar dediği şeylerin bugün negatif enerji, enerji vampirliği veya enerji kaçakları olduğunu artık bioenerji alanıyla birlikte iyice hayatımıza oturdu.

Aşağıdaki yazı, enerji kancalarını anlamamız için bizlere güzel bir rehberlik sunuyor. Okuyana şifa olsun🙏

ENERJİ KANCALARI

İnsanlarla ilişki kurmaya başladığımız anda, birbirimizle eneri bağları oluştururuz. Bu görünmez bağlara, ben kanca adını veriyorum. Ve kancalar yoluyla birbirimizden beslenmeye başlarız. Bizler sadece fiziksel bedenlerimizden ibaret değiliz. Vücudumuzun etrafında birde enerji alanı vardır, burası tıpkı 2. bir beden gibi, etrafımızı sarar ve bize yaşam sevinci verir.

(Aura Ölçümü Yapan Kameralardan Bir Görüntü)

Enerji alanını, fiziksel bedenimizi saran bir balona da benzetebiliriz. Bu alanda bulunan enerji, kişiye özgüdür. Herkesinki farklıdır çünkü kişinin duygu ve düşünceleri, korkuları, endişeleri ön yargıları ya da yaşam şekli ile biçimlenmeye başlar. 2 insanın ilişki kurmaya başlamasından itibaren enerji alanları arasında gözle görünmeyen bir bağ oluşur.

Örneğin; bir aşk ilişkisi yaşamaya başlayan kadın ve erkek arasındaki enerji balonları, görünmeyen kancalarla birbirine bağlanır.

İşte o dakikadan itibaren artık 2 kişinin duyguları, düşünceleri, korkuları birbirine akmaya başlar.

Kancalar, en kolay seks ilişkisinde oluşur. 2 kişi bedenlerini birbirine açtığı andan itibaren, duygusal yapıları birbirlerine akmaya başlar çünkü o enerji alanları; korkular, endişeler hatta yaşam dersleri ve bilinçaltı kalıplarının verdiği huzursuzluklardan oluşmaktadır. Aynı şekilde, olumlu duygular, sevinç ve yaşam enerjisi de bir birine karışmaya başlar.

Çok uzun birliktelik yaşayan çiftlerin, zaman içinde birbirlerine benzerlik göstermeye başlamaları dikkatinizi çekmiştir. İşte sırf bu yüzden, vücudumuzu kime açtığımız konusunda çok dikkatli olmalıyız. 2 kişi birbiriyle ilişkiye girdiği andan itibaren, enerji alış verişi başlar. Birbirlerine akıttıkları sevgi de bu kancalar yoluyla iletilir. Birbirine sevgi ve olumlu duygular hissettiren kişiler, karşısındakinin enerji alanını besler ve zenginleştirir.

Ona ne kadar değerli olduğunu hissettirir. Böylece kök korkularımızdan biri olan başkaları tarafından onaylanma ihtiyacımız, değersizlik duygumuz yok olur ve dengeli bir insan haline geliriz. Ama ne yazık ki insanlar bu dengeyi başkalarından aldıkları enerjiyle değil, kendi başlarına kurabilmek zorundadırlar. Birçok insan hayal edin, herkesin birbiriyle ilişkisi olduğu için, arada pek çok kanca oluşacaktır. Bu insanlar birbirlerinden beslenmeye devam ederler, buna yatay beslenme adı veriyoruz. BU TARZ BESLENME, BİZİ BAŞKALARINA BAĞIMLI KILAR.😮

Sevgilimize, kocamıza, çocuklarımıza, anne ve babalarımıza, bazı arkadaşlarımıza kendimizi bağımlı hissederiz. Artık onların sürekli bizi desteklemesini bekleriz, bunu yapmadıkları zaman öfkeleniriz, kırılırız. Hatta kimi zaman onların bizi beslemeye devam etmelerini sağlayabilmek için farkında olmadan duygusal oyunlar oynarız. Özellikle kontrolcü yapıya sahip kişiliklerde, bu tarz oyunlar daha belirgin olur.

Örneğin, bir kadın ve erkek birbirlerine aşık olurlar. Aşkın ilk günlerinde erkek kadını sık, sık arar. Kadın bundan beslenmeye başlar. Erkeğin iltifatları ilişkiyi rayına oturtana kadar onu el üstünde tutması, kadındaki değersizlik duygusunu azalttığı için oluşan kanca görevini yapmaya başlar. Artık kadın bu yoğun ilgiden beslenmeye başlamıştır ve EĞER HAYATINDA DEĞER DUYGUSUNU ARTIRABİLECEK BAŞKA ALANLAR YOKSA BİR TÜR BAĞIMLILIK GELİŞTİRİR. Bu tıpkı uyuşturucu almaya başlamak gibi bir şeydir. Daha sonra erkek ilgisini yavaşlatmaya başlar. Bu hem erkeklerin hem de ilişkinin doğasında vardır. Erkek ilgisini normal boyutlara indirirken, kadın sebepsizce acı çekmeye başlar. Sürekli ilişkinin nereye gittiğini düşünür, endişelenir, üzülür. Olumsuz duygu ve düşünceler başladığı andan itibaren ARTIK KANCA TERS YÖNDE İŞLEMEYE BAŞLAMIŞ, ERKEK KADININ ENERJİSİNDEN BESLENİR OLMUŞTUR. Kadının enerji alanı yavaş, yavaş küçülürken, erkeğinki büyümeye başlar.

Aslında bunda kötü bir taraf yoktur hem kadın hem de erkek, bunu bilinçsizce yaparlar. Birbirini besleyebilmek çok güzel bir duygudur ama, çoklukla insanlar arasında bunun tersi de yaşanır. BİRBİRİNİN YAŞAM ENERJİSİNİ ÇALAN İNSANLAR VARDIR.

Üstelik enerji çaldıklarının farkında değillerdir, ama sonuçta kendilerini iyi hissedeceklerini bilirler. Karşısındakinin ruhsal ve duygusal durumunun ne olacağına aldırış etmezler.

Enerji vampirlerinin pek çok yöntemleri vardır. Bunların en bilineni, KARŞISINDAKİ KİŞİYİ SUÇLU HİSSETTİRMEKTİR. Bunun için bir insan diğerine bağırabilir, aşağılayabilir, alay edebilir ya da kendisini acındırabilir. Sonuçta karşısındaki kişi kendisini suçlu hissederse yaşam enerjisi çalınacak, ken disini güçsüz ve yeteneksiz hissedecektir. Bir başka yöntem, KARŞIMIZDAKİ İNSANA SESSİZ ve MESAFELİ DURMAK, DUYGULARIMIZI SAKLAMAKTIR. Mesafeli durduğumuz zaman karşımızdaki insan bizim ne hissettiğimizi ve düşündüğümüzü bilemez ve endişeye kapılır. Endişe ve huzursuzluk yaşam enerjimizin karşımızdaki kişiye geçmesini sağlar.

KARŞIMIZDAKİ İNSANA AŞIRI SEVGİ VERMEK VE BUNUN KARŞILIĞINI BEKLEMEK DE BİR ÇEŞİT ENERJİ VAMPİRLİĞİDİR.

Kontrolcü kişiliklerin başvurduğu bu yöntem, anne çocuk ilişkilerinde ya da karı koca ilişkilerinde sıklıkla yaşanır. Sonuçta; KARŞIMIZDAKİ KİŞİYE OLUMSUZ DUYGULAR YAŞATIYORSAK, ONUN YAŞAM ENERJİSİNİ ÇALIYORUZ DEMEKTİR.

Peki, yaşam enerjimiz çalındığı zaman ne olur? Genelde, yaşam enerjimiz küçüldüğünde, yaşamdan zevk alamayız. Günlük işlerimizi yapamaz hale geliriz, çünkü EN UFAK BİR İŞ BİLE BİZE KÜLFET GİBİ GÖRÜNÜR, SÜREKLİ BİR CAN SIKINTISI DUYARIZ. YÜREĞİMİZDE SEBEBİNİ BİLMEDİ ĞİMİZ BİR AĞIRLIK OLUŞUR, TOLERANSIMIZ AZALIR. BİR GÜN ÖNCE BAŞKALARINA DAĞITACAK SEVGİMİZ VARKEN, BİR ANDA KENDİMİZİ DİBE VURMUŞ GİBİ, sanki DERİN BİR KUYUYA İNMİŞ GİBİ HİSSEDERİZ. ARTIK BAŞKALARINA SEVGİ VERMEK YERİNE, ONLARDAN BESLENMEYE ÇALIŞIRIZ. Bütün bu yaşanan olumsuzluklara rağmen, kancalar sağlıklıdır ve insanların birbirine sevgi akıtabilmeleri için oluşurlar. Bu konuda neler yapılabileceğini, AŞK başlığı altındaki yazımda bulabilirsiniz.

DİKEY BESLENMEK

İnsanların başkalarına bağımlılık geliştirmemeleri ve başkalarından enerji çalacak yöntemlere başvurmamaları için, dikey beslenmeyi öğrenmeleri gereklidir. Her insanın ruhu, çeşitli zengin liklerle doludur. Bu zenginlikleri, yaratıcılık alanlarımızı keşfederek bulabiliriz. Örneğin, bir ressam, resim yaparken kendisinden beslenir. Çünkü o sırada ruhundaki zenginlikleri ifade etme fırsatını bulmuştur.

NewYork’ta yaşarken bir kanser hastamın takı yapmaktan hoşlandığını keşfetmiş ve kendisine her gün en az 1 saat bu işle uğraş masını tavsiye etmiştim. Kendisine çok iyi gelmiş, adeta duygusal ve ruhsal bir terapi gibi iş görmüştü. İnsanların kendilerini hiç korkusuzca, olduğu gibi ifade edebilmeleri, en büyük güç kayna ğıdir. Bu, herkese tarif edilemez bir mutluluk ve doyum verir. Hayatımızda hobilerin yer almassı, iste bu yüzden önemlidir. DİKEY BESLENDİĞİMİZ SÜRECE, NE BAŞKALARINA BAĞIMLI YAŞARIZ NE DE YAŞAM ENERJİMİZİ ÇALDIRIRIZ.EN ÖNEMLİSİ DE, HAYATTA VERDİĞİMİZ ÖNEMLİ KARARLAR HATALI OLMAZ. DOĞRU KARAR VEREBİLMEK İÇİN BAĞIM SIZ VE MUTLU OLMALIYIZ. ÖZGÜR BİR ZİHNE VE DUYGU SAL YAPIYA SAHİP OLMALIYIZ. HİÇBİR ŞEYDEN KORKUMUZ OLMAMALI. BAŞKALARINI KAYBETME KORKUSU, BAĞIMLILIKLARIMIZIN ARDINDAKİ KÖK KORKUDUR.

BİLİNÇALTIMIZIN DERİNLİKLERİNDE KAYBETME KORKUSU OLDUĞU MÜDDETÇE SAĞLIKLI KARARLAR ALIP UYGU LAYABİLMEMİZ HEMEN, HEMEN İMKANSIZ GİBİDİR.

Kaynak: Dr.John Svat

🌿

Çakralarımızı Açıp Doğaya Bağlanıyoruz

Reiki ve Şaman Davulu ile hayatınıza güzellikler katmak, çakralarınızı açmak, nazardan-negatif enerjiden korunmak, kendinize, hayvanlara, doğaya şifa vermek, geçmiş travmalara, ilişki sorunlarına, kalp kırıklıklarına, karmalara, eski anılara, affedemediğiniz olaylara, uzaktaki bir yakınıza, gelecekteki önemli günlere ve ruh kordonunuza şifa göndermek, bilinçaltı olumlamalarını keşfetmek, doğal taşlarla şifa çalışması ve dilek çalışması gibi birçok tekniği öğrenerek şifacılık yeteneklerini geliştirmek isteyenlerle Yeryüzü Şifası Seminerlerimde bir araya geliyoruz.

Doğa Ananın yanında bütünün en yüksek hayrına kendi bedeninizin iyileştirici gücünü keşfetmek isteyenler mailimden bana ulaşabilir.

burcuyeryuzu@gmail.com

http://www.yeryuzusifasi.com

#reiki #şifasemineri #reiki1 #reiki2 #reiki3 #reikimaster #şifa #evrenselenerji #şifalıeller #yeryüzüşifası #şamandavulu #şamanikyolculuk