Genel

Sembolizm Okuması: Balığı Yutmak

Derler ki Yunus peygamber 40 gün bir balığın karnında yaşamıştır.

Balık konulu benzer hikayelere, resimlere, sanat eserlerine diğer kültürlerde da rastlıyoruz. Örneğin aşağıdaki resimler ortaçağ gibi eski zamanlarda çizilmiş.

Hepsinin ortak özelliği balık tarafından yutulması…

Hem islam hem hristiyanlıkta hem de hinduizm, budizm vb diğer dinlerin/ yolların birçoğunda balık ve balık tarafından yutulan insanlar, peygamberler, görevlilerin hikayelerini görebiliriz.

Peki bu hikayenin altında yatan balığın anlamını biliyor musunuz? Halklar gerçekleri bizlere aktarırken hep sembolizm dilini kullanmıştır. Çünkü dil değişse bile kolektif hafızamızda arketipler (ilksel örnekler) çalışmaya devam eder…

Sembolizm okuması yapacak olursak, su yaşam demektir. Ve yaşam ilk olarak suda başlamıştır. Bunu birçok filozofun düşüncelerinde görebiliriz.

Balık da suda yaşayan bir canlıdır. Ve sembolizm dilinde balık tarafından yutulan insan demek, yaşam enerjisini tam olarak çekmeye başlayan kişi demektir.

Yani kişinin özüne dönmesi için yaşam enerjisini yükseltmesi şarttır.

Balık aslında en bilinen tabirle kısmettir demektir. Yaşam enerjimiz arttıkça da bolluk bereket şans vb birçok olumlu şeyi hayatımıza çekebilirsiniz.

Evren sizi destekler. Evrenden enerjiyi güzel bir şekilde yaşamınıza çekebilirsiniz. Bunun için çekim yasasının işleyişine bakabilirsiniz.

Bugün bu enerji okulunun, yolunun sürücüleri ise ışık işçileri, şifacılar, görevliler ve yeni çağı takip eden birçok kişi diyebiliriz…

Şimdi günümüze dönecek olursak.

Kaçınız rüyasında balık görüyor? Kahve falında veya günlük yaşamında balık sembolüyle karşılaşıyor?

Örneğin rüyada yediğiniz, gördüğünüz balıkların hepsi sizin ruhsal bilgeliğe ve evrensel enerjiye açıldığınızın en temel işaretleridir. Birçok kişi gibi sizler de işaretlerinizi takip ederek yaşam enerjinizi yükseltebilirsiniz.

İşaretlerinizi anlamak için ruhsal yolculuğunuzu takip edebilirsiniz. Peki işaretlerimi nasıl bulacağım diyorsanız bu herkes için değişir.

Kimisi için bu yoga eğitimidir, kimisi için reiki, kimisi içinse melek enerjileridir.

Evinizde yapabileceğiniz ses, meditasyon, renk terapileri, doğal taşları kullanarak çakralarınızı şifalandırma konularına da bakabilirsiniz.

Şifanız içinizde…

Sevgiler

#sembolizm #ezoterizm #balık #enerji #ki #chi #nefes #hü #yunuspeygamber

img_6686

img_6698-1

img_6697img_6690img_6692img_6689img_6685