Rüya Yorumları: Rüya Oyuncularını Anlamak

Rüyanızda tanıdığınız birini gördüğünüzde hemen telefona sarılıp “Seni rüyamda gördüm hayırdır inşallah” diyorsanız eğer… Demeden önce bir kez daha düşünün derim 😇

Zira gördüğünüz kişiler sizin “Rüya Oyuncuları”nız olabilirler.

Nedir bu “Rüya Oyuncuları” diyenler için açıklamaya çalıştım.

Şimdiden keyifli okumalar🙏

Öncelikle rüyalarınızı anlamak için işe rüyalarda gördüğünüz kişilere ve durumlara sembol diliyle bakmayı öğrenmekle başlayabilirsiniz 😊

Çünkü Rüya Sahnesinin senaristi, yönetmeni ve oyuncusu sizsiniz.

Ve bu sahnenin dili sembol dilidir. Rüya hallerimiz hem kolektiften hem bizim hafızamızdan beslenir. Bu yüzden de arketipleri, kalıpları, ilk örnekleri, şablonları kullanır.

Bunu birçok yerde okumuşsunuzdur. Her rüya kişiye özeldir. Bir başkası rüyanızı yorumlayamaz ancak size destekte bulunabilirler. Ben de bu yazıyla birlikte hem araştırmalarımı hem de deneyimlediklerimi sizlerle paylaşıyorum. Deneyim aktarımı Yeni Çağın oluşumunu sağlayan bizler için çok önemli bir paylaşım alanı biliyorsunuz.

Rüya konusuna tekrar dönersek öncelikle rüyalarımızı bizlere kimlerin ve nelerin gösterdiğini anlamalıyız.

İlk elden rüyalarımızda Atalarımız, rehberlerimiz ve yüksek benliğimiz bizlere mesaj iletir. Eğer rüyalarınızı hatırlamıyorsanız bu kişiler size yakın çevreniz aracılığıyla da ulaşabilir.

Ancak öte dünyanın atalarımızın, ruhumuzun bize ulaşabileceği ilk yerin rüya alemi olduğunu unutmayın. Çünkü rüyalar bizlerin ruhani açıdan eğitildiği bir alandır. Geçmişten günümüzde bütün halklar da bu bilgeliği kullanmıştır.

Uzak doğuda rüya yogası yapılırken biz de şamanik rüyalar ve rüyaya yatma olarak bilinen istihare en bilinen rüya tekniklerindendir.

Eskiden Anadoluda görücü analar bulunurmuş. Bu kişilere gidenler daha önceden giydikleri bir kıyafeti götürüp kendileri için rüyaya yatmasını isterlermiş. Giyilen kıyafetin anlamının dna ve aynı enerji alanına bağlanmak için kullanıldığını düşünüyorum.

Bugün bilimsel olarak da rüyalarla ilgili çok fazla araştırma yapılıyor. Dr. Kuantum vb. belgesellere bakabilirsiniz bunun için. Kısacası herkes bu alandaki gerçeğin peşinde diyebiliriz.

Rüya oyuncularına tekrar dönecek olursam. Atalarımız, rehberlerimiz bize mesajlarını rüyalarda iletirler. Neyi öğrenmek, hangi dersleri almak ve yaşamınızı örerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini parelel evrenlere açılan rüya kapısında görebilirsiniz.

Birçok kişinin bildiği rüyalarımızda atalarımız bizlere mesaj iletebilir. Rüyanızda ölmüş bir ninenizi, atanızı gördüğünüzde o rüyanın önemli olduğunu hissedenler çoktur.

Ancak Rüyada gördüğünüz kişilerin bir veçhesi size olayları anlamanız için görünmüş olabilir. Bir nevi aynalama görevi görüyorlar.

Burada Ruhunuz hem kendi hafızanızı hem kolektif hafızayı çok yönlü kullanarak size mesajlar iletmektedir.

Rüyada gördüğünüz kişinin adı, duygusal durumu, bulunduğu yön hatta saçının rengi, giydiği kıyafete kadar bize bir dolu mesaj iletir. Yediğiniz içtiğiniz şeyler, gördüğünüz nesnelerin renkleri de sizlere mesajdır.

Örneğin yakın zamanda spiritüel bir eğitim aldığınızı düşünelim ve eğitim aldığınız kişiyi rüyanızda gördüğünüzü varsayalım. Burada keşfetmeniz gereken şey gördüğünüz kişinin rehberiniz veya yüksek benliğiniz olup olmadığıdır. Kendinize sorun astral olarak bu kişiyle aynı rüyayı mı paylaştınız, yoksa bu kişi bir vesile miydi? Size aynalama mı yapıyordu?

İşte burada rüya oyuncuları dediğim kavramla karşı karşıyayız.

Biraz daha örnekleri çoğaltalım. Rüyanızda bir arkadaşınızı gördüğünüzü varsayalım şu anda ruhunuz tıpkı o arkadaşınızın enerjisinde olduğunuzu size söylüyor olabilir.

Veya yeni evlenmiş veya evlenme arefesinde olan bir arkadaşınızla kendinizi yan yana gördüğünüzü düşünelim. Bunun mesajı da yakında size bir evlilik yolunun görüneceği olabilir. Gördüğümüz kişilerin enerjileri, duygusal durumları, eğitimleri yaşam şekilleri rüyalarımızı çözümlemede bizlere güzel mesajlar verir.

Kendinizi ilkokuldan bir arkadaşınızla gezerken veya alışveriş yaparken görüyorsanız, hayat okulunda ilkokul seviyesine düşmüş olabilirsiniz. Bu durumda ruhunuz size olayları geniş açıdan görmeniz gerektiğini hatırlatıyor olabilir.

Rüya alemi spiritüel açıdan geliştikçe kendinizi bazen üniversite bazen ilkokulda bazen de bir kursa giderken görebilirsiniz. Rüyada satın aldığınız şeyleri bu yüzden gözlemleyebilirsiniz.

Rüyaların yönü de önemlidir. Kendinizi kuzeyde yemek yerken görüyorsanız eğer kuzey gücün yönü olduğu için bu rüya güçleneceğinizin habercisidir.

Şamanizmde rüyalar

Birçok öğreti yaşadığımız hayatın rüya olduğunu söyler. Ve gelmiş geçmiş önemli üstatlar bizleri rüyadan uyanmaya çağırırlar.

Hepimizin bildiği “Ah yalan dünya” lafı da bu rüya alemine göndermedir bana göre…

Şamanların anlayışına göre de yaşamımız çok katmanlı bir rüyadır.

Günlük halimiz bu rüyanın fiziksel boyutudur. Uykumuzda gördüğümüz rüyalar ise bizleri farklı bilinç ve gerçeklik düzeyleriyle tanıştırır.

Bu yüzden rüyalarımız çok katmanlı benliğimizi anlamamız için bize rehberlik eder.

Hangi bedeninle rüya görüyorsun?

Rüyaları oluşturan şey bizim 4’lü beden yapımızdır.

1-Fiziksel bedenimiz

2- Duygusal bedenimiz

3-Zihinsel bedenimiz

4-Ruhsal bedenimiz.

Fiziksel bedenden gelen mesajlar daha bilinçaltı mesajlarıyken, Ruhtan/Yüksek benliğimizden gelen mesajlar daha gelecekten haberci mesajlardır. Yüksek benliğimiz tanıdığınız yüzleri adeta birer oyuncu gibi kullanır.

İşte rüyalarınızı yorumlarken buna dikkat etmenizde fayda var. Rüya oyuncularını genelde yüksek benliğimiz bize ulaşmak için kullanır. Yüksek benlik kim bilir kaç kez geldi gitti dünya perdesine… Bu yüzden bizimle iletişim kurarken hep sembol dilini kullanır.

Kişi spiritüel açıdan geliştikçe zamanla bilinçli rüya kapısı açılır. Bu da rüyadayken rüyada olduğunuzu bilmeniz demektir.

Bu olunca rüyadayken rüyanıza yön vermeye bile başlayabilirsiniz. Zaman zaman rüyanın akışını değiştirebilirsiniz. Böylece geleceği de değiştirebilirsiniz. Zira ruh kuşunuz o sırada size yardımcı olmaktadır. Rüyada gelecekte ve parelel evrenlerde gezebilirsiniz.

Ancak bazen rüyanızda gördüğünüz kişiler sembolik anlamı dışında gerçekten de onlar olabilir, bu duruma berrak rüya veya çiçek rüya denir. Ve kendisini kısa süre içinde belli eder zaten.

Rüyadan uyandığınızda sezgilerinize güvenin, size verilen mesajları takip edin bu sayede iyi bir rüya görücü olabilirsiniz.

Haberci Rüyaları Anlamak

Üçüncü gözü aktifleşen birçok kişinin sezgileri güçlenir ve haberci rüyaları aktifleşir. Canlı rüyalar görmeye başlar. Rüyanın içeriğinde animasyon gibi çizgi film karakterleri bile görebilirler.

Üçüncü gözü tam açılanlar ise bir tv ekranı izlercesine olayları anda ve gelecekteymiş gibi izleyebilir. Onlar için “şimdi” vardır.

Bunun bilimsel açıklaması çakraların açılması ve epifiz ile hipofiz bezleriyle ilgilidir. Bu durum canlandıkça kişiler bazen korkabilir. Rüyada gördüğü birçok şeyi günlük yaşamda yaşadığı için endişelenebilir. Ancak bu konuda özellikle kuantum alanında bilimsel araştırmalar yapılıyor.

Haberci rüyaların kaynağının daha önce kullanmadığımız üst çakraların açılmasıyla ilgili olduğu biliniyor.

Rüyaları Yazmak

Eğer bir rüya görücü olmak istiyorsanız uzun süre rüya çalışması yapmanız gerekebilir. Rüyalarınızı yazabilir ve bu alanda kitaplar okuyabilirsiniz.

Rüyalarınızda şifalanmak için yatmadan evvel şu olumlamayı okuyabilirsiniz:

“Beni üzen, mutsuz eden aşağı çeken bütün olumsuz enerjilerin rüyamda şifalanmasını diliyorum. Bu enerjileri serbest bırakıyorum. Yeni deneyimlere ve mucizelere kalbimi açıyorum. Yarın huzurlu, başarılı, sağlıklı ve bolluk bereket dolu bir güne hazırım.”

Rüyalarınızda şifalanmak ve onları anlamak için;

1-Yeni çağ yazarlarının rüya konulu kitaplarını okuyabilir

2-Sembol dilini keşfedebilir

3-Enerji ve şifa çalışmaları yapabilirsiniz

Rüyalarınızda şifalanmanız dileğiyle…

Burcu Yeryüzü