Feleğin Çemberini Kırmak İsteyenler İçin Çok Etkili Çember Ritüeli

Daire kozmosun simgesidir. Felsefi anlamda ölümsüzlüğü ve yeniden doğuşu işaret eder.

Bu yüzden ritüellerinizde daire şeklini kullanmak evrenin sonsuz gücünü, tamlığını, bolluk ve bereket enerjisini kendinize çekmek için en güzel yollardan birisidir.

Kültürümüzdeki feleğin çemberini kırma deyimi de zaten buradan gelmektedir. “Felek” eski dilde gezegen anlamına gelmektedir. Ruhlarımız tekamül edene kadar dünyaya yani feleğin çarkına gelip gelip giderler. Peki bu çarktan nasıl çıkarız nasıl tekamül ederiz? İşte aydınlanma yolundaki birçok işinin sorduğu elzem bir sorudur.

Bu çemberi kırmak için tek yapmamız gereken şey aslında sadece kendi içimize dönmektir.

Atalarımız “ne ararsan ara kendinde ara” diyerek bu gerçeği her dem işaret etmiştir zaten. Kişinin kendine dönmesi halden hale geçip kabını genişletmesiyle olur. Bu yolda okumak, araştırmak, öğrenmek, insanlarla sohbet etmek, meditasyon ve enerji çalışmaları gibi bir sürü şey sayabilirim sizlere… Ancak bu yazıda ritüellerden bahsetmek istedim.

Neden ritüeller bu kadar önemli diye düşünebilirsiniz haklı olarak… Ritüeller eski kültürlerin vazgeçilmeziyken modern toplumlarda unutulmuş bir bilgeliktir. Doğadaki bütün canlıların kültürel olarak atasından öğrendiği ritüelleri vardır. Örneğin bir arı güzel bir çiçek bulduğunda dans eder ve arkadaşlarına giderek bunu haber verir. Veya bir turna kuşu aşık olduğunda dans ederek sevgisini karşı tarafa bildirir. Bir cennet kuşu ise çiftleşme döneminde önce dans edeceği yeri çiçeklerle, mantarlarla, meyvelerle hazırlayıp dekore eder ve en sonunda baş rolde yerini alıp sahnesine çıkar.

Peki bizler ne gibi ritüeller yapıyoruz? Hayatımızı güzelleştirmek için ne gibi ritüellere başvuruyoruz? Günlük yaşamımızda binlerce düşünce ve duygu zihinimizden bedenimizden akıp gidiyor. Onları daha iyiye çevirmek için ritüellerden güzelini bulamazsınız. Çünkü ritüeller size enerjiyi, güzel duygu ve dilekleri davet etme şansını verir.

Bizler “niyet”le çalışan canlılarız. Bir şeyi dilerken onu canlandırmak bunun olmasını sağlar. Sizi eyleme geçirir. Dilekleriniz için bu yüzden bir dilek kutusu veya dilek kavanozu hazırladığınızda evrene mesajınızı net iletirsiniz. Niyetin kendisi olursunuz.

Örneğin niçin kendimizi evimizi süslüyoruz. Mekanların dekorlarına, renklerine önem veriyoruz… İyi hissetmek, güzelleşmek gibi cevaplar verebiliriz. Ama daha fazlası bulunuyor. Bununla ilgili bir kitapta rastladığım yazıyı paylaşıyorum.

“Gizemler insanın, en azından kısmen, kendi çevresinin ürünü olduğuna inanıyorlardı. Dolayısıyla her insanın en soylu ve en yüksek duyarlılıkları uyandıracak nesnelerle çevrilmesinin şart olduğuna inanmışlardır. İnsanın kendini güzelliklerle çevirerek hayatta güzellik yaratmasının mümkün olduğunu kanıtlamışlardır. Etraflarında devamlı olarak si­metrik cisimler olan ruhların simetrik cisimler inşa ettiklerini, zihinsel soyluluk örnekleriyle çevrili akılların soylu düşünceler ürettiklerini kanıtlamışlardır.”

Manly P. Hall – Tüm çağların gizli öğretileri

Çevremizde, üstümüzde kutsal geometrik desenler, güzel renkler, çiçekler, kutsal semboller bulundurduğumuzda o frekansa bağlanırız. Bu yüzden hayatımızı yoluna koymamız için bu kadim bilgelikleri tekrardan hayatımıza katmamızın çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Ritüelleri hayatıma katmak istiyorum ama nereden başlayacağım diyenler için bazı öneriler paylaşıyorum:

1-Evinizde kendinize bir dilek, dua köşesi oluşturun. Bir sehpa, masa üstü veya duvara monte edeceğiniz bir sunak, altar da olabilir… Üzerine daire şeklinde bir çember açın. Doğal taşlar, objeler ve dört elementle açabilirsiniz. Haftanın en az 1-2 günü burada kendi başınıza vakit geçirmeye çalışırsanız faydalarını kısa sürede görebilirsiniz.

2-Sabah kalktığınızda veya gece yatarken kendi olumlama cümlelerinizi keşfedin. Her gün günlük mottonuzu bulabilirsiniz. Örnek: Kalbimdeki tüm yükleri salıveriyorum. Kendimi seviyorum. Huzurluyum. Işık içindeyim.

Bir niyet çalışması örneği: “Tüm zamanlarda, boyutlarda ve mekanlarda ruhum, bedenim, zihnim, auram, şifalandı. Çakralarım çiçek gibi açtı. Işıkla doldum. Bütünün en yüksek hayrına güzellikle arındım, dönüştüm. Yaşam amacımı buldum. Işıklı bir şekilde yolumu sürüyorum. Atalarımın bilgelik yolunda kendime, çevreme ve yeryüzüne en güzel şekilde hizmet ediyorum. Evrenle, yüksek benliğimle ve rehberlerimle en yüksek frekansta yeniden temiz ve güçlü bir bağlantı kurmaya niyet ediyorum.”

3-Şifaya açılan birçok kişi işaretlerini takip etmeli. Sokakta, doğada karşınıza çıkan nesneler size gönderilen işaretlerdir. Bu bir kuş tüyü de olabilir bir boncuk veya bir obje de olabilir. Onları alıp dua köşenize yerleştirin.

4-Vakti olanlar her gün ritüel çalışabilir. Böylece niyetlerini evrene sunabilirsiniz. Dua ve dilek dilerken çiçeklerle, yapraklarla, deniz kabuklarıyla, doğal taşlarla veya sokakta bulduğunuz kuş tüyleriyle yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

5-Dua ederken 4 elementi kullanabilirsiniz. Ateş ve ışık için mum, toprak için tuz, hava için nefesinizi ve su için de bir bardak su bulundurabilirsiniz yanınızda…

6-Fotoğraftaki bir şifa çalışmamdaki desenim. Mandala boş enerji kabı demek. Bugün içimden ruhun sembolü olan yıldızın etrafına taşlarımı dizmek geldi. Siz belki çiçeklerle bir desen yapabilirsiniz veya elinizdeki objelerle çemberinizi açabilirsiniz. İçinizden hangisini yapmak geliyorsa onunla çalışabilirsiniz.

7-Dairenin ortasına dileklerinizi yazıp koyabilirsiniz. Koyduğunuz objeye, dileğe enerji yükleyip dilediğiniz tılsımı yapabilirsiniz.

8-Bu ritüelleri ne zaman yapmalıyım dediğinizi duyar gibiyim. Bu tür çalışmaları 3 gün veya 7 ile 21 gün gibi periyodlarda yapmak niyetinizin gücünü arttırır.

Ancak yeni ay’da veya dolunay’da yapmak çok önemli ve etkilidir. Çünkü bu dönemlerde havada sihir kokusu vardır. Her yeni ay’da yeni başlangıçlara tohum ekerken her dolunayda da ektiğimiz tohumların neticesini alırız. Bazen tohumlarımız çiçeklenir bazen tohumlarımız büyümez. Hangisi hayırlıysa o olsun🙏 diyebilirsiniz. Ruhun yoluna girerken şükranla kabulde olmamız bizi ruhsal açıdan en çok rahatlatan duygulardan birisidir.

img_9710-1

Bazı Çember Örnekleri:

🌸Ortaya bir kase su koyup içine varsa pembe kuvars atın. Dileklerinizi 7 gün boyunca bu kaseye okuyun. Yüklediğiniz enerjiden bir yudum için. Ritüel bitince kağıtları yakıp küllerini balkondan savurun ve şöyle söyleyin “Niyetlerimi evrene savuruyorum. Bütünün en yüksek hayrına kabul olsun. Ve öyle de oldu”

🌸Nazardan korunmak için; çemberin ortasına bir adet nazar boncuğu koyup 3 kez şöyle söyleyin “nazardan korundum, korundum, korundum”

🌸Eğer para enerjisini çekmek istiyorsanız dairenin ortasına para koyup şöyle söyleyin “Evrenden hayırlısıyla bana gelen her türlü bolluk ve bereketi kabul ediyorum”

Hepsi bu kadar🙏😊

Ritüellerin mantığını anlarsak evren bizi destekler, biz evreni destekleriz. Böylece hep birlikte bütünün ışığını yakarak daha çok aydınlanırız…

Şifa olsun.

Burcu Yeryüzü