Genel

Halkların Bize Unutturmadığı Bir Gerçek: Kundalini-İçsel Ateş

Ä°lgili resim
magma ile ilgili görsel sonucu

Halkların bize unutturmadığı bir gerçek: Kundalini, İçsel Ateş, Şahraman, Yaşam Enerjisi…

Vücudumuzda kök çakrada bulunan içsel ateşimiz, yılan şeklinde sembolize edilmiştir. Bu enerji 3,5 kere sarılı bir halde kök çakrada uyuyan ama potansiyel bir enerjidir. Bu enerjinin kaynağı Doğa Ana’mızdır. İçsel ateşimiz dünyanın kalbinden, magmadan gelir. Ve bizi Doğa Anaya bağlar.

Aşağıdaki fotoğrafta birçok kültürdeki benzer sembolleri görüyoruz. İki elle yakalanan yılan, sopa, hayvan vb.

Hepsi kök çakrada bulunan yaşam enerjisinin yükseltilmesini işaret ediyor. Böylece eril ve dişil enerji dengeleniyor. Kişi aydınlanıyor.

ŞAHMERAN

Uzak Doğu’da bilinen Kundalini enerjisi bizim kültürümüzde Şahmeran olarak biliniyor. Çünkü Dünya dişil bir gezegendir. Sembolizm dilinde bu yüzden dişil hikayeler oluşturulmuştur. Medusa da ona bir örnektir…

Şahneranın başında 7 tane yılan vardır. Bu 7 yılan ile bedenimizde bulunan 7 çakraya işaret edildiğini çok net görebilirsiniz. Halk hikayelerinde rastladığımız Yılanı sopaya çeviren eren hikayeleri de aslında bu enerjinin kökten başa doğru tırmanmasına göndermedir.

Kundalini enerjisi omurga hattı boyunca gidip gelir. Hermetik ekolde ona Kadüse denilir.

Tıbbın Sembolü

Tıbbın sembolü de kundaliniden başkası değildir. Bu enerjinin uyanması ve gittikçe yükselmesiyle birlikte ruh, beden, zihin birleşmesi sağlanıyor.

En bilinen tabirle kişi aydınlanıyor.

Yaşam enerjisi yüksek kişiler hem fiziksel hem de ruhsal açıdan sağlıklı olur. Tıbbın sembolünün çift başlı yılan olarak seçilmesi bu yüzden bir tesadüf değildir.

Geçmiş kültürlerde inisiyeler, budistler, erenler, şamanlar bu enerjinin aktifleşmesi için uzun yıllar bedende çalışmalar yapardı. Ancak şu an da bu süreç çok hızlandı. İçinde bulunduğumuz Kova çağıyla birlikte DNA aktivasyonu artmaya başladı. Bu çağ hakikat çağı, insan-ı kamillik çağı olarak da görülüyor.

Günümüzde yapılan enerji çalışmaları sayesinde ve gökyüzünden gelen ışık kodlarıyla birlikte insan bedeni bir değişim geçirmekte. Yani bilimin bedenimizde bulduğu ama işe yaramadığı için çöp DNA adını verdiği genlerimiz yavaş yavaş açılmakta, birleşmekte.

Şu an da yeni doğan çocuklar da farklı DNA kodları bulunmakta. Ve çoğunun çakraları doğuştan açık.

Bu çocukların DNA’ları hastalıkların tedavisinde bile kullanılıyor. Sizce de harika bir haber değil mi🙏

Yaşam enerjisinin artmasıyla birlikte, Yeryüzünün enerjisi de gittikçe artıyor. Biz şifalanınca Doğa Ana’da şifalanıyor…

Son dönemlerde bütün bu enerji yükselişleriyle birlikte gerçek özümüze uyandığımızı, yaklaştığımızı da söyleyebiliriz.

Kendi bedenimizi ve kim olduğumuzu tanımamızın vakti geldi de geçiyor.

Hepimizin annesi Doğa Ana’nın, insanların, gezegenin şifalanması dileğiyle 🙏

Sevgiyle…

Burcu Yeryüzü