Fatma Ana Özün Dara Çekince

Bizim hizmetlilerimizin, görevlilerimizin özü darda🙌 Heykel, İ.Ö 3000 yıllık…

Ayaklarına dikkat ederseniz “dara duruyor”. Yani hizmet yoluna girildiğini işaret ediyor.

Sol ayağın üstüne basılması yaradanın dişil özelliğine dikkat çekiyor. Çünkü kainat rahimden doğar. Bu da zaten besmele de bile işaret edilmiştir…🌀

Sol ayağın duruşu hem heykelde işaret edilmiş hem de semah dönen hizmetlide… Semahlarda sol ayak parmağın üstüne basılır. Böylece Fatma Ana’nın darına durulur. Fatma Ana kimdir? Doğa Ana’dan başkası değildir. Bu yüzden bütün kadim kültürler dişil enerjiyi onurlandırır🙏 Çünkü içinde yaşadığımız gezegen Doğa Ana dişil bir gezegendir. Ve hepimizin annesidir. Bizi besler büyütür. Yaşam verir.

Işığın temsilcisi olan bütün Ezoterik öğretilerin amacı; Doğa Ana’nın yoluna girip hizmetini ona yapmaktır. Sol el ve sol ayak sevgiyi, gerçeği, hakikati ve aydınlanmayı temsil eder. Örneğin Evrensel Enerji Reiki’de anahtar sembolün çiziminde bizler enerjiyi soldan çekiyoruz. Bütün bunlar evrensel enerjinin “yin” özelliğine vurgudur.

Ve bugün içinde bulunduğumuz çağ; kali yuga yani hakikat devridir. Altın çağın gelişini kutluyoruz. Bize düşen bu çağda Hakkın izinden gidip, sadece doğruları söylemek, göstermek.🙏Araştırdıklarımızı, deneyimlediklerimizi birbirimizle paylaşmak.

Doğa Ana’yı görenlerin göremeyenlere göstermesi dileğiyle…

Doğa Ana’nın ruhu sizi görüyor. Ve onunla iletişim kuran bütün çocuklarını seviyor. 🌎🌀

Bizlerin tek yapması gereken onu mutlu etmek. Toprak Ana mutlu olunca bizler de mutlu olacağız.💚Onun bedenine zarar vermeden doğayla barışık, hayvanlarla dost yaşayarak yeryüzünü cennet bahçesi yapabiliriz.🌎🌻

Güzel bir nefesle bitiriyorum yazımı.

Gani Pekşen: Fatma Ana Özün Dara Çekince: https://m.youtube.com/watch?v=62NUQqh8CrU

Yeryüzünün ve insan türünün iyileşmesi dileğiyle…

Sevgiler…

Burcu Yeryüzü

#yol #doğanındır #fatmaana #gaia #toprakana #tabiatana #ana #ma #dünya #doğaana #motherearth