Partner İlişkilerinde Enerjinin Akışı Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı insan ilişkilerinde kimse kimseden enerji çekmez. Resimdeki gibi herkesin enerjisi kendisine akar. Çiftler istedikleri zaman birbirleriyle enerji paylaşımı yaparak sevgilerini paylaşırlar.

Bu enerji paylaşımı konusu vücudumuzda yer alan çakralarla çok yakından ilgili bir konudur.

Temelde bedenimizde 7 çakra vardır. Nedir bu çakralar derseniz… Çakraları anlamak için organların üzerinde bulunan bioenerji alanları diyebiliriz. İşte enerjimiz bu çakralardan bedenimize akar.

Ve bu çakralar çocukluktan yetişkinliğe kadar olan zamanda gelişir. Gelişirken yaşanan duygusal, zihinsel, ruhsal üzüntüler, sorunlar, stresler çakralarda tıkanıklıklara neden olur.

Tıkanıklıkları açmak için öncelikle enerji, frekans konularını anlamak ve yaşamı farkındalıkla yaşamak çok önemlidir. Ego, kibir, kıskançlık, korku gibi düşük frekanslı düşünceler çakraların tıkanmasına neden olur. Tabloda düşük yaşam enerjisinin ve frekanslarının insan bedenine yansımasını görebilirsiniz.

Olması gereken ideal enerji şekli ise yaşam enerjisinin bedende akış halinde olmasıdır. Enerji bedende devir daim etmelidir.

Örneğin çakrası açık ve aurası güçlü kişiler yaşam enerjisini başkalarından değil evrenden çeker.

Kök çakramızla yeryüzü enerjisini, üst çakralarımızla gökyüzü enerjisini çekeriz. Böylece evrensel enerjiye açılırız. Doğanın manyetik alanına uyumlanırız.

Gönül gözü açık veya ışığı yüksek kişilerin çoğu enerjiyi bu şekilde çeker. Bu yüzden mutludurlar. Işıl ışıl parlarlar.

Şimdi… Eğer enerjinizi başkalarının emdiğini düşünüyorsanız veya siz başkalarının enerjisine ihtiyaç duyuyorsanız şifanız gelmiş demektir🙏

Çakralarını dengeli bir şekilde açmak, şifalanmak ve aurasını güçlendirmek isteyenler işin geleneksel bir iyileştirme metodu olan Evrensel Enerji Reiki’den bahsetmek istiyorum. Japonların şifa tekniği olan Reiki, bizlere çok güzel bir şifalanma yöntemi sunuyor.

Reiki temelde çakralarımızdaki blokajları açarak yaşam enerjimizin içimize tam akmasına olanak sağlıyor. Reiki hem fiziksel hem ruhsal şifa veren bir tekniktir. Reikinin iyileştirici enerjisi; ruhsal, fiziksel, duygusal ve zihinsel bedenimizi şifalandırır.

Reiki’ye uyumlandıktan kısaca şöyle bir süreç bizleri bekliyor.

1-Çakralarımızı dengeleyerek açmaya başlıyoruz. Çocukluktan itibaren getirdiğimiz sorunlar bir bir bedenimizden çıkmaya başlıyor. Adeta tırtıldan kelebeğe dönüşüyoruz. Ancak bu süreç kişiden kişiye değişmektedir. Kimisi çok hafif atlatırken kimisi daha uzun sürede atlatabiliyor.

2-Çakralar dengelendikçe Auramız güçleniyor. Işığımız artıyor.

3-Şifalanma sürecinde enerjimizi partnerimizden, annemizden, arkadaşımızdan değil evrenden çekmeye başlarız. Ancak Partnerimizle veya ailemizle yaşadığımız blokajlar çözülürken bazen sorunlar tekrar gün yüzüne çıkabilir. Şifa ve enerji çalışması yaptıkça bu sorunlar artık eskisi gibi size baskı yapmamaya başlar. Yaşanan sorunlar çakralardan gittikçe affetme ve salıverme duyguları daha ağır basmaya başlar.

4-Kişi gittikçe sevgi frekansına doğru yükselir. Frekans yükseldiği için farkındalık gelişir. Bir halden başka bir hale doğru geçer.

Bu anlattıklarım aşağı yukarı birçok kişide böyle gelişmekle birlikte kişiden kişiye değişmektedir. Şifa çalışmalarının arınma süreçleri olduğunu unutmamak gerekiyor.

Çok sorunlu partner ilişkilerinde geçmişten gelen karmik meseleler de önemlidir. Kişilerin alması gereken dersler bu yaşamlarında tekrar karşılarında olduğundan dersler bitene kadar çatışmalar gün yüzüne çıkabilir.

Bu konuda uzman şifacılardan destek alabilir veya Reiki gibi çeşitli enerji şifa çalışmalarına katılarak kendi şifanızı çağırabilirsiniz.

Unutmayın şifanız içinizde. Tek yapmanız gereken onu çağırmak.

Sevgiyle,

Burcu