Genel

3 Maddeyle Doğal Taşlarla Şifalı Su Hazırlamanın Yolu

Kristal taşlarla, nehir kenarındaki küçük taşlarla veya dağ taşlarıyla yumuşak ve lezzetli su elde edebilirsiniz.

Doğal taşların içindeki elementlerin enerjisi insanlara şifa verebiliyor. Bu element enerjisi de su ile birleşince çok güzel sonuçlar doğurabiliyor.

Zira yapılan araştırmalar suyun hafızası olduğunu söylüyor. Su yaşayan bir organizmadır. Dağlardan taşlardan akan sular çok lezzetli ve minerallidir. Ancak şehir yaşamında bu şekilde zengin kaynak suyu bulmak biraz zor. Tekrardan doğayla bütünleşip omuzlarımızda kuşlarla gezeceğimiz günlere kadar alternatif yöntemleri denemek bulmak da bize düşüyor 🙂

Sağlıklı, canlı su elde etmek için bazı yöntemler var. Örneğin suyun içine atacağımız doğal taşlar suyun moleküllerini düzenleyerek sağlıklı, canlı yaşayan bir su elde etmemizi sağlıyor.

Bunun için tek yapmanız gereken;

1-Tercihen cam, porselen, toprak bir testi veya demir bir sürahiyi alın. En kolayından kapaklı bir cam şişe kullanabilirsiniz.

2-Temizlediğiniz taşınızı içine atın. Kullanılan taşların toksik element içermemesi için şu 3 taş öneriliyor.

Ametist, pembe kuvars veya berrak kuvars. Burada iki görüş var. Taşları karıştırmadan kullanın diyenler olduğu gibi hepsini birlikte kulananlarda bulunuyor. İnternette bu üçünü yan yana şişe içinde kullananlar görüyorum. Bu noktada kalbinize sorun o en doğru mesajı iletecektir size… Kimi taşların yuvarlaklaştırılmış olanlardan seçilmesini önerirken kimisi doğal halini kullanıyor. Muhtemelen bunların nedeni vibrasyonu suyun içine daha yumuşak yayması için olabilir. Burada da tercih yine size kalmış oluyor…

3- Hazırladığınız şişeyi ya da sürahiyi 2 saat ay ışığı veya güneş ışığında bekletin. Daha sonra buzdolabına alın. Bu sudan günde birkaç damla normal suyunuza damlatıp içebilirsiniz. Ve 1 ay boyunca kullanılabilir. Bitince yenisini yapabilirsiniz.

Dileyen suya olumlama yapabilir. Üç kez “Sevgiyle şifalandım. Teşekkür ederim teşekkür ederim teşekkür ederim” diyebilirsiniz.

Sözlerinizin frekansı anında suyun içine geçiyor. Sevgi, şükren, ışık, aşk sözcükleri en yüksek frekanslı kelimler onları da okuyabilirsiniz.

Bu yöntemle suya tekrar hafızasını hatırlatıp, onu canlandırmış oluyoruz. Aromalı bir tat isteyenler kurutulmuş gül veya canlı çiçek de atabilir.

Şifa olsun🙏

Sevgili Ünal Güner’in konuyla ilgili çok güzel bir röportajı var onu da sizlerle paylaşmak istedim.

“Suyun bir enerjisinin olduğuna dikkati çeken doğal taş uzmanı Ünal Güner, “Su nasıl bir kabın içine girdiğinde onun şeklini alıyorsa, aslında o kabın enerjisini de alır. Plastik şişelerdeki su dolayısıyla plastiğin enerjisini kopyalayacaktır. Çünkü suyun bir hafızası vardır ve canlıdır.

Eğer biz suyu cam bir kavanoz, testi veya porselen bir kabın içerisine koyduğumuzda içine binlerce yıllık taşları atmalıyız. Suyu koyduğumuz kabın içine dağ taşları, pembe kuvars, ametist, göl ve dere kenarlarından bulabileceğimiz kristalleri güzel bir şekilde yıkayıp koymalıyız. Böylelikle suya tekrar hafızasını hatırlatıp, onu canlandırmış olacağız. Bu hem çok kolay, hem çok ucuz, hem de çok basit bir metottur. Yine Anadolu’da eski insanların uyguladığı eski bilgelikten bize aktarılan bilgilerden bir tanesidir” dedi.

Kayalardan akan suyun leziz olduğuna dikkat çeken Güner, “Toprak suları çok lezzetli değildir. Oysa kayalardan akan, özellikle kristal ve kuvars kayaların içinden akan sular çok lezzetlidir. Çünkü burada hem mineraller suya karışır, onun dışında binlerce yıllık taşların bilgisi suya aktarılır. Biz suya attığımız birkaç parça kuvars ve kristalle tekrar suya bu bilgiyi hatırlatmış oluruz. Bu yöntemle suya enerjiyi ve lezzeti geri kazandırır. Bedenimizin büyük çoğunluğu sudan oluşur. Biz eğer ölü bir su içersek bedenimiz de ölür, canlı su içersek hücrelerimize giden su da canlanır. Yapacağımız iş bu taşları güzelce yıkayıp sürahiye koymaktır. Arıttığınız suya dahi bu taşları koyduğunuzda suyun tadının çok daha güzel olacağını göreceksiniz.

Taşları suyun içine koyduktan 1-2 saat sonra suyu içtiğinizde taşlar etkisini göstermiş olacaktır. Taşlarla canlandırılan su, şeker gibi tatlı ve yumuşak olur. Maliyeti çok düşük, bu taşları ömür boyu kullanabilirsiniz. Sadece ara sıra bu taşları yıkamalıyız. Su kullanılmadan kaldığında yosun yapabilir. Aslında yosunlanma da bir canlanmadır. Yosunlansa dahi taşları ara sıra yıkayarak tekrar yerine koymalıyız. Ömür boyu aynı taşları kullanabilirsiniz”

Hayatınıza güzellikler katmak, kendinize ve başkasına şifa vermek, çakralarınızı şifalandırmak, auranızı güçlendirmek, enerjinizi yükseltmek, nazardan korunmak ve kristal taşlarla enerji çalışması yapmak istiyorsanız Evrensel Enerji Reiki Şifa Seminerlerime katılmak isterseniz mail adresimden bana ulaşabilirsiniz: yeryuzusifasi@gmail.com