Negatif Enerjiden Korunmak için 10 Etkili Yöntem

Merhaba,

Bugünlerde yükseliş sürecine girenler farketmiştir. Enerjiler çok yoğun akıyor ve hep birlikte yeni yeni farkındalıklara doğru adım atıyoruz.

Bu Yeni Ay’da özellikle tekamül açısından önemli bir dönemece girdik. Gelecek 6-12 ay arasında halden hale geçmek, inisiye olmak, alışkanlıklarımızı değiştirmek, çakralarımızın açılması, dünya yıldızı çakralarımız olan omega çakramızın aktifleşmesi gibi bir sürü şey bizleri bekliyor.

Hal böyle olunca da hem bir yükseliş var hem de buna karşı yapılan bir karşı atak var. Biliyorsunuz biz yükselirken bizi düşürmek isteyenler her zaman olabilir.

Yükseliş sürecinde negatif enerjiler çevremize ve bize yaklaşmaya çalışabilir. Hepimiz insanız zaman zaman modumuz düşebilir. Tam da her şey güzel gidiyorken neden böyle oldum diyebilirsiniz. Bazen her şey bizimle ilgili olmayabilir. Bu yüzden kendimizi negatif enerjilerden nasıl koruyabiliriz biraz paylaşmak istedim. Çünkü hepimiz buna maruz kalabiliyoruz.

Bu süreci iyi yönetmek adına akışta kalıp topraklanmaya çalışın. Dengenizin bozulduğunu hissediyorsanız “sebebini zaten biliyorum” deyip kendinizi telkin edebilirsiniz.

Negatif enerjiden korunmak için bazı püf noktaları paylaşıyorum. Hepimize şifa olsun.

1-Sakin ve dingin kalmaya çalışın. Öfke, sinir, agresif vb. duygular düşük frekanslı olduğu için negatif enerjileri besleyebilir. Bu olunca yaşam enerjiniz düşebilir ve enerjiyi onlardan çekmeye başlarsınız. Enerjimiz düştüğünde farkına bile varmadan onlara hizmet ediyoruz. Hatta siz sakin kalsanız da çevrenizdekiler kendini koruyamadığı için size yine nazar gelebilir. Evinizde sürekli tartışma yaşanıyorsa “Neden bu kadar sinirlendin ki bunda büyütecek ne var ki” cümleleri havada uçuşuyorsa bilin ki negatif enerjiler iş başında olabilir. Bunu önlemek için daha sakin, daha huzurlu bol telkinli günlere kendinizi hazırlayabilirsiniz. Sakin yerleri ve insanlarla görüşmeyi tercih edebilirsiniz. Hayata biraz mola vermek, tatile çıkmak ve sevdiğiniz şeyleri yapmak da yine çok iyi gelebilir.

2- Bol bol duş alın. Topraklanın. Negatif enerjiler çakralarımıza yapışabiliyor çünkü. Eğer hiç adetiniz olmadığı halde olumsuz, kötü konuşmaya başladıysanız boğaz çakranıza yerleşmiş olabilirler. Veya çok fazla başınız ağrıyorsa taç çakranızdan enerjinizi çekiyor olabilirler.

Onlardan korunmak ve kurtulmak için; duşta sirke ve tuz kullanabilirsiniz. Bunu yapmak çok kolay hem de cilde çok iyi geliyor. Bir pet şişenin veya cam şişenin içine su doldurun. İçine bir çay bardağı sirke ve bir tatlı kaşığı tuz koyun. Şişenin kapağında delikler açın. Duş bitiminde üzerinize bu karışımdan biraz döküp şu sözleri söyleyin. “Arındım, temizlendim, güçlü bir auram var” Daha sonra su ile durulanabilirsiniz.

3-Evdeki negatif enerjiden kurtulmak için evi sirkeyle silebilirsiniz ve odayı ada çayı ile tütsüleyebilirsiniz. Ada çayı antiseptiktir. Bu yüzden odayı arındırır. Birçok yaşlı bilge kadın gibi babaannem ayrıca üzerlik otu ile de tütsülerdi. Dileyen onu da kullanabilir.

4-Bir su bardağı alın. İçine bir çay kaşığı tuz, bir çay bardağı sirke ve su koyup salonda ve yatak odanızda bir gece bekletin. Sabah olunca lavaboya dökün. 3 kez şu sözü söyleyin. “Nazar kalksın ulu ulu ağaçlara çekilsin” Bardağın içinde oluşan baloncuklar negatif enerjinin göstergesi. Bunu baloncukların sayısı azalana kadar kadar birkaç gün tekrar edebilirsiniz. Aynı karışımı yatağınızın altına da koyabilirsiniz.

5-Eğer çok fazla negatif enerji olduğunu hissediyorsanız mutlaka evde bir ateş yakın. Ateş ışığın 3. boyuttaki makamıdır. Bu yüzden yaktığınız mum ışık gibi sizi koruyacaktır. Mumu yakıp auranızın çevresinde gezdirerek 3 kez şunu söyleyin. “Nazar çıksın, nazar çıksın nazar çıksın. Ve öyle oldu” Dileyen daha sonra mumu söndürebilir. Dileyen sönene kadar kendi haline bırakabilir. İçinizden hangisi geliyorsa onu yapmak her zaman iyi sonuç verir. Kalp yolu biliyor🙏💚

6-Auranızı güçlendirin. Bunun için de çakralarınızı dengeleyerek açmanız gerekiyor. Çakralar açılınca eterik bedeniniz canlanmaya başlar. Çakralarla ilgili yeni çağın görevli ruhlarından, şifacılarından, ışık işçilerinden yardım alabilirsiniz. Veya kitaplar, videolar, meditasyonlar aracılığıyla konu hakkında kendinizi geliştirebilirsiniz.

7-Güçlü bir aura ve sürekli korunmak için Reiki veya teta healing gibi bir şifa tekniğine uyumlanabilirsiniz. Bir şifa sistemiyle çalışanlar gündüz veya gece yatmadan önce evinize, kendinize ve sevdiklerinize enerji, beyaz ışık göndererek nazara karşı koruma kalkanı oluşturabilirsiniz. Reiki ile çalışanlar bir yastık alıp elleriyle yastığa dokunup 10-15 dakika enerji gönderebilir.

8- Elementlerle çalışabilirsiniz. Dua, dilek çalışması yaparken masanıza mum, su, tuz koyabilirsiniz. En iyi anneanne ve babaanne yöntemleri bunlardır. Hepsinin arındırma temizleme dönüştürme şifası mevcut.

9-Kristal taşlarla çalışabilirsiniz. Ametist, kuvars gibi nazara karşı koruyucu taşları takabilir veya yastık altınıza koyabilirsiniz. Gece korkanlar için en etkili koruma yöntemlerinden birisi yastık altına kristal taş koymaktır. Temiz taşınızı elinize alın ve sizi koruması için 3 kez şu sözleri söyleyin: “Beni koruyorsun, beni koruyorsun beni koruyorsun” Böylece taşınızı programlamış oldunuz.

10-Evinizde mantra, meditasyon gibi yüksek frekanslı müzikler dinleyebilirsiniz. Veya Tibet çanları gibi aletler varsa onların çıkardığı seslerle evinizde gezip arındırabilirsiniz. Demir kapları da birbirine vurarak evin rezonansını ayarlayabilirsiniz. Bunun için bir tane demir kap alın. Evin köşelerine gidin. Kaşıkla tasa vurup çıkan sesle birlikte şu sözü söyleyin.

“Negatif enerji geldiği yere geri gitsin. Ve öyle oldu”

Hepimize Şifa olsun🙏

Işık ve sevgiyle,

Burcu Yeryüzü