Genel

Rehber Hayvanlar: Kartal Şifası – Ruh

“Şamanı seçenler, ona sıradan insanların görmediklerini ve bilmediklerini görme ve bilme gücü verenler, “doğaüstü” varlıklardır yani Tanrılar, ruhlar, atalar ve hayvanların efendileridir.”

Michel Merrin – Şamanizm

Doğa anayı ve kendinizi daha iyi anlamak isteyenler rüya çadırında veya meditasyon çalışmalarında kolektif hafızaya bağlanarak rehber hayvanlarınızı keşfedebilirsiniz.

Şamanizmde hayat çok katmanlı bir rüyadır. Bu yüzden kendi rüyanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Unutmayalım doğadan uzaklaşsak da bizler hala yeryüzünün çocuğuyuz ve şifamız içimizde. Hayvan ve bitkilerle olan iletişimimiz bizi gerçek doğamıza yakınlaştıracak en güzel şifa yöntemlerinden biridir.

Evrenden gelen işaretleri takip edin. Belki bir kuş kanadı belki bir arkadaşınız belki de sokakta bulduğunuz bir eşya size mesajları iletebilir…

Kartal Şifası – Ruh

Kartal şifası Yüce Ruh’un gücü kutsal olanla bağlantıdır. Ruh’un diyarında yaşama ama aynı zamanda Dünya diyarında bağlı ve dengeli kalma becerisidir. Kartal yükseklere uçar ve hayatın genel kalıbı içerisinde genişlemeyi hizla fark eder. Dağlardan bulutlara, Kartal Yüce Ruh’un mesken tuttuğu göklere yakındır.

Kartal’ın tüyleri şifa araçları aradında en kutsal olanlarıdır.

Yüzyıllardır şamanlar tarafından onlara iyileşmek için gelen hastaların auralarını temizlemek için kullanılır. Amerikan Yerli kabilelerinin inanç sistemleri arasında, Kartal çok çalışma anlayış Ve kişinin kişisel gücünü sahiplenmesiyle sonuçlanan testlerin tamamlanması ile bir irfan evresini temsil eder.

Kartal şifasının özünü kullanma hakkı, hayatta çıkışlar kadar inişlerin de tecrübe edilmesiyle ve bireyin Yüce Ruh’la bağlantısının denenmesiyle kazanılır.

Bu sembolü seçtiyseniz Kartal size yüreğinize sahip çıkmanızı ve cesaretinizi toplamamızı hatırlatır.

Çünkü evren size hayatınızın olağan seviyelerinin üzerine çıkmanız için bir fırsat sunmaktadır.

Bu fırsatı görme gücü spiritüel bir bir güç olarak karşınıza çıkabilir.

Eğer eski gerçekliklerin gölgesinde yürüyorsanız, Kartal aydınlanma getirir. Size daha yükseklere bakmayı ve yüreğinizde Büyükbaba Güneş’e dokunmayı, ışığı olduğu kadar gölgeyi de sevmeyi öğretir. Her ikisindeki güzelliği görün, Kartal gibi yükseleceksiniz.

Kartal Şifası, kendinize göklerin özgürlüğünü anımsatmak için verdigimiz bir armağandır.

Kartal, sizden özgürlüğü meşrulaştırmanızı ve kalbinizin arzuladığı sevincin peşinden gitmeniz için izin vermenizi ister.

Ters Kartal

Kartalı ters çektiyseniz, gücünüzü ve Yüce Ruh’la olan bağlantınızı unutmuşsunuz demektir. Aydınlık arayışında olan herkesin ulaşabildiği ışığı fark etmeyi başaramamışsınızdır. Kırık kanatlarınızı sevgiyle iyileştirin.

Kendinizi Yüce Ruh tarafından sevildiğiniz gibi sevmek, Ters Kartal’ın size sunduğu derstir. Bir seviyede, Kartal size yuva yapmak için daha yüksek bir zemin aramanızı söyler. Yuva, yüreğin evidir ve bataklıklarda kalamaz.

Yuvamız bir bataklıktaysa bu, kanatlamızın mevcut durumunuzdaki bir imkansızlıkla kırıldığına dair inancınızla ilgili olabilir.

Kartalın yuvası dağlarda, havanın temiz, hareketin serbest olduğu yüksekliklerdedir. Yüce Ruh’la iletişim kurmak için bir vizyon arayışına girmenin vakti gelmiş olabilir. Oruç tutmak ve dua etmek elbette bir yanıt saglayacaktır. Yüksek idealleriniz olsun, aydınlanma yakındır.

Kaynak: Hayvanlı Şifa Kartları

Okuyucuya Not:

Bu kartlardaki bilgelik kadim şaman öğretilerine göre hazırlanmış. Bu yüzden çok kıymetli harika bir rehberlik sunuyorlar. Rüyanızda gördüğünüz hayvanların anlamlarını belki de en iyi bu kitapçıkta bulabilirsiniz.

Şifanız içinizde. Çağırın gelsin kartal rehberleriniz.

Fotoğraflar için Uğur Şen’e teşekkürler.

Sevgiler,

Burcu Yeryüzü

Kitap Tavsiyesi: Kartal’ın Armağanı – Carlos Castenada

Yeryüzü anamızın ve Gökyüzü babamızın izinde; hayatınıza güzellikler katmak, kendinize ve başkasına şifa vermek, çakralarınızı açmak, enerjinizi ve frekansınızı yükseltmek, nazardan korunmak veya kristal taşlarla enerji çalışması yapmak istiyorsanız Şifa Seminerlerime katılmak isterseniz mail adresimden bana ulaşabilirsiniz: yeryuzusifasi@gmail.com