Genel

Kaplumbağa Şifası: Tabiat Ana

Evrenin işleyişini kim bilebilir?Yağmur damlasının nereye ve ne zaman düşeceğini? Rüzgarın ne kadar sert eseceğini? Hepsi bir kaza mı yoksa kader olabilir mi?

Master Ugway 🐢 Ustanın Sırları / Kungfu Panda

Kaplumbağa Şifası: Tabiat Ana

Kaplumbağa, Dünya gezegenindeki en eski semboldür.

Tanrıça enerjisinin kişileştirmesi ve hayatlarımızın geliştiği Ebedi Ana’dır.

Bizler Tabiat’ın rahmine doğarız ve bedenlerimiz onun topraklarına döner.

Tabiat’ı onurlandırmak için Kaplumbağa bizden verme ve alma döngüsünün bilincinde olmamızı ve nasıl Ana bize verdiyse, bizim de ona geri vermemizi ister.

Kaplumbağa’nın kabuğu, Tabiat Ana’nın yüzyıllardır sarındığı korumaya benzerdir. Tabiat Ana’nın koruması dünyevi değişimler, yeni bitkilerin yetişmesi, volkan ve iklim değişiklikleriyle yeni toprakların meydana gelmesi şeklinde oluşur.

Kaplumbağa gibi, sizin de sizi incinmelerden, kıskançlıktan, hasetten ve başkalarının bilinçaltından koruyan zırhlarınız vardır.

Kaplumbağa size, alışkanlık kalıpları aracılığıyla, o korumayı nasıl kullanacağınızı gösterir. Başkalarının eylem veya sözlerinden rahatsız oluyorsanız, kendi kabuğunuza çekilmenin ve duygularınızı onurlandırmamın vakti gelmiştir.

Herhangi bir saldırıya uğradıysanız, uyarıcı bir darbeyle karşılık vermenin zamanıdır.

Kaplumbağa sembolünü seçtiyseniz sizden içinizdeki yaratıcı kaynağı onurladırmanız, toprağa bağlı olmanız ve durumunuzu anaç bir

bir merhametle gözlemlemeniz istenmektedir.

İçinde bulunduğunuz durumda pürüzsüzce ilerlemek ve ayaklarınızı yere sağlam basmak için Kaplumbağa’nın iki yuvasını temsil eden su ve toprak enerjilerini kullanın.

Kaplumbağa, yere sağlam basma sanatı konusunda etkin bir öğretmendir. Kaplumbağa uyguladığınız takdirde, “tuhaf insan” eğilimlerinizin bir kısmını aşmayı bırakabilirsiniz. Yere sağlam basmayı öğrenirken düşünce ve eylemlerinize odaklanır ve planın tamamlanmasını garanti edecek bir hız belirlersiniz.

Kaplumbağa, koruduğu hızından da anlaşıldığı üzere, “aceleci davranma” tehlikeleri konusunda uyarır. Zamanından önce toplanan mısır henüz olgunlaşmamıştır. Ancak kendi hızında, kendi mevsiminde gelişmesine izin verildiği takdirde, tatlılığı herkese ulaşır. Kaplumbaga, tıpkı yumurtaları gibi düşüncelerini de kuma gömer ve Güneş’in ufaklıkları kırmasına izin verir.

Bu, size fikirlerinizi gün ışığına çıkarmadan önce geliştirmeniz gerektiğini öğretir. Kaplumbağa ile tavşanın hikayesini hatırlayın ve Kaplumbağa şifasını benimseyip benimsemeyeceğinize kendiniz karar verin.

Daha büyük, daha güçlü ve daha hızlı olmak, her zaman bir hedefe ulaşmanın en iyi yolları değildir. Oraya vardığımızda, size nerelerden geçtiğiniz sorulabilir ve siz hatırlamayabilirsiniz.

Bu duruma, gereğinden önce ulaşmak kendinizi çok toy hissettirebilir.

Kaplumbağa kartını çektiyseniz bu, Tabiat’ın gücüyle ve içindeki Ana Tanrıça’yla bağlantı kurmanın zamanın geldiğine işarettir.

Bu, Tabiat Ana’da sahip oldugunuz Müttefik’in anımsatıcısıdır. Nasıl bir durum yarattığımızın bir önemi yok: Ondan yardım isteyin, faydasını fazlasıyla göreceksiniz.

Ters kart:

Kaplumbağa kartını ters çekmek, Tabiat Ana’nın sizi bir şekilde yeniden bağlantı kurmaya çağırdığı anlamına gelir.

Kaynak: Hayvanlı Şifa Kartları

Film önerisi: Kırmızı Kaplumbağa