Ademin Yediği Elma: Nefes

Dinlerin bir zahiri bir batıni yanı vardır. Halkın elma dediğine yol erbabları nefes der…

Bütün dinlerde veya yollarda sırlı bilgiler sembolik dille insanlara aktarılmıştır. Hem bilgiyi güvenli bir şekilde aktarmak için hem de yozlaşmayı önlemek için birçok ekol sembolik dili kullanmıştır.

Dinler, diller, kültürler zamanla değişir. Ama semboller onlarca yazının yapamadığı şeyi yaparak bize mesajın özünü iletir.

İşte elma da böyle bir semboldür.

Elmanın içindeki çekirdek gönül gözümüz yani ruhumuzdur. Kalp çakramız açıldıkça ruhumuz ışıldar. Ve nefesimizi adeta kalbimizden almaya başlarız. Yaşam enerjimizi yani nefesimizi Kök çakramızla yeryüzünden, üst çakralarımızla gökyüzünden çekeriz.

Zaten Kalbin manyetik alanının beyninkinden 5000 daha yüksek olduğu bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır.

Boşuna atalarımız gönül gözünüzle görün dememiş. Burada çok önemli bir bilgelik vardır. Bu bilgeliği de çakta sistemiyle bugün anlayabiliyoruz.

Elma ilgili bilinmesi gereken diğer bir içrek bilgiyi de paylaşmak isterim. Elmayı ikiye böldüğünüzde ortaya 5’li bir yıldız çıkar. Bu yıldız sembolü insanın özüdür.

Fuzili diyor ki; insan bedeni ateş, hava, toprak, su’dan oluşur ruhu ise haktan gelir.

Yani 4 element ile doğaya bağlıyız. 5. elementimiz olan Ruh ile de yıldızlardan geldiğimize işaret edilir. Aslında bütün çocuklar bilir ölünce bedenimizin toprak olup, ruhumuzun yıldızlara gittiğini…

Yaşam Nefesle Başlar

Her şeyin başı nefestir. Aldığımız verdiğimiz her şey nefes sayesinde oluşur.

Nefes; yaşam enerjimizdir. Her atomun içinde bulunur.

Sol tarafımızdan dişil enerjiyi, Sağ tarafımızda eril enerjiyi çekeriz. Sol tarafımız ay, sağ tarafımız güneştir. Nefesini tam çeken ayı ve güneşi başına taç yapar. Işığını alır. Aydınlanır. Birçok kültürde Tanrı ve Tanrıça resimlerinde ay ve güneşten yapılma taçlara rastlanmasının sebebi budur.

Ay ve güneş sembolü yaşam enerjisinin yeryüzünden ve gökyüzünden tam çekildiğini işaret eder.

Doğru Nefes Alımı

Hep duymuşsunuzdur. İnsanlar nefes almayı bilmiyor derler. Çünkü geçmişten günümüze yol unutulmuştur. Toplumun çoğunluğu düşük yaşam enerjisiyle yaşamaktadır.

Çakrası açılmamış kişiler doğru nefes alımı yapamaz. Önce 7 ardından 12’li çakra sisteminin açılması bize doğru nefes alımının yollarını açar.

Doğru nefes alımı diyaframdan yapılır. Yani göbek çakramızdan…

Burada bilinmesi gereken bir beden bilgeliği vardır. 7 çakrasını açan kişinin nefesi dengelenir.

Örneğin;

Tasavvufta çakralarımız 7 kapı, 7 iklim olarak geçer.

Yunus der ki “7 iklimi açıp, yeri göğü tutan benim”

Yunus Emre burada; 7 çakrasını açıp yeryüzünden ve gökyüzünden enerjiyi tam çektiğini anlatıyor…

7 çarkını dengeli bir şekilde döndürmeye başlayan kişinin nefesi açılır. Yaşam enerjisi göbek çakrasından devir daim etmeye başlar.

Kendisine düzenli enerji, nefes çalışması yapan kişiler yaşam enerjisini yeryüzünden ve gökyüzünden çekmeye başlar. (İçimizdeki enerjinin akışını görmek isteyenler videoya bakabilir.)

Uzak doğu bilgeliğinde detaylıca bu konular işleniyor ancak Anadolu erenleri de bize çok güzel miraslar bırakmış. Deyişlerin adına bile nefes demişler. Dinlemeniz için güzel bir nefes paylaşıyorum: Bu adem dedikleri

“Bu adem dedikleri el ayakla baş değil, Adem manaya derler, Suret ile kaş değil.”

Ademe enerjiyi veren ruhudur. Bugün yüksek benlik, kozmik enerji denilen şey ruhun kendisidir. Bedeninizin hareketini ruhunuzla bilin. Çünkü o olmasa burada olamazdık. Bu yüzden hakikat çağında, fiziksel hayatı bildiğimiz kadar ruhsal yaşamı da anlayıp öğrenmemiz önemlidir. Çünkü kolektif olarak tekamül ettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Bugün yolu süren birçok kişi Nefesini tam çekip yerin ve göğün izinde insan-ı kamil yoluna girebilir. Şimdiden bütünün en yüksek hayrına şifa olsun.

Çakralarınız çiçek açsın 🌸

Hakikat çağının ışıklı yolunda; hayatınıza güzellikler katmak, kendinize ve başkasına şifa vermek, çakralarınızı açmak, auranızı güçlendirmek, enerjinizi yükseltmek, nazardan-negatif enerjiden korunmak istiyorsanız evrensel enerjinin izinde Reiki Şifa Seminerlerime katılmak isterseniz mail adresimden bana ulaşabilirsiniz🌸burcuyeryuzu@gmail.com

Şifa Seminerlerim hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.