Bütün Kuşlar Habercidir: Kılavuzu Karga Olanlar İçin Geliyor

Birçoğunuz belgesellerde görmüşsünüzdür. Bir tehlike anında kuşlar öterek memelileri uyarırlar. Bir zebra, ceylan ya da antilop sürüsü saldırıya uğrayacağı zaman kuşlar öterek onları uyarırlar. Her ne kadar unutsak da bu iletişim bizim için de geçerlidir.

Çünkü bizler de memeliyiz. Ve Doğa Ana’nın çocuğuyuz.

Atalarımız kuşlarla iletişiminde bir zamanlar Posta güvercinleriyle haberleşirken, şamanik-paganik toplumlarda daha telepatik bir iletişim de kurmuşlardır.

Özellikle şamanik bilinçte Karganın, kuzgunun öne çıkmasında zekasının payı büyüktür. Eğer bir karga yanınıza veya pencerenize konup hızlı hızlı ötüyorsa mutlaka size bir haberi vardır. Sizi tehlikelere karşı uyarıyordur. Veya gagasını sürtüp, kısık veya hoş bir sesle öterse size o gün gerçekleşecek olumlu bir haberi de önceden bildirebilir.

Ancak bu bilgelik unutulmuştur. Hatta doğadan kopuşla birlikte karganın verdiği bu uyarı tonu yerini karganın uğursuz olduğu fikrine bile çevirmiştir. Bu yüzden karga görünce taşlayan, kovan insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Yine de annelerimiz ve ninelerimiz bu bilgeliği hala kullanırlar. Kuşların haberci olduğunu bilirler. Yıllarca annem, anneannem kargalarla iletişim kurdu. Kargalar bana niye gelmiyorlar dediğimde hiç talep etmediğimi farkettim. Hemen evrene bu mesajımı iletmiştim ve bir iki gün sonra karga rehberlerim kapıyı açtığımda karşımda duruyordu.

Özetle Kargalar uğursuz, kötü değildir. Kuşlar şehirde iletişim kuracağınız ender hayvanlardandır. Onlarla iletişim kurmaya niyet ederseniz bunu yapabilirsiniz. Hatta size hediye eşya bile getirebilirler. Bunları deneyimleyen birçok kişi var.

Tek yapmanız gereken kalbinizle kuşlarla ve hayvanlarla iletişim kurmaya niyet etmek. Arada gökyüzüne, pencerenize ve balkonunuza bakın. Er geç size görüneceklerdir. Sokakta bulduğunuz kuş tüylerini de alabilirsiniz. Onlar size kuşlardan ve rehberlerinizden armağandır.

Hala karganın uğursuz olduğuna inanan kişiler görürseniz kuşların haberci olduğunu söyleyin fikirlerinin kısa sürede değişeceğini göreceksiniz.

Güzel günler diliyorum

Sevgiyle,

Burcu Yeryüzü

Yeryüzü anamızın ve gökyüzü babamızın izinde Şifa Seminerlerime katılmak isterseniz mail adresimden bana ulaşabilirsiniz: yeryuzusifasi@gmail.com