Genel

Negatif Enerji: Nazar Nedir?

Eskiler “tepemizde kara bulutlar dolaşıyor” derken aslında bir gerçeğe işaret ediyor: Negatif enerjiye…

Şu anda nazarın resmine bakıyorsunuz. Biliyorsunuz evrendeki her şey enerjiden oluşur. Bizim bedenimiz de enerjiden oluşur. Dağın, taşın, ağaçların, bitkilerin, hayvanların, insanların, demirin, çeliğin, suyun, toprağın, havanın, ateşin de enerjisi -canı, ruhu- vardır. Dileyenler Kirlian fotoğraf tekniğiyle enerjinin ölçüm fotoğraflarına bakabilir.

Resimdeki aura etrafındaki koyu lekeler nazar veya yeni çağ şifacılarının deyimiyle negatif enerji… Negatif enerji insanların vücuduna, çakralarına yerleşerek yaşam enerjilerini azaltabilirler.

Hatta ışığı yüksek hayvanlara, bitkilere, ağaçlara da gidebilirler.

Negatif enerji baş ağrısı, sinir, stres, migren vb. sorunlara neden oldukları gibi evdeki tartışmaları tetikleyebilirler, aksiliklere neden olabilirler. Size ait olmayan negatif duyguları besleyebilir ve daha ileri ciddi sorunlar da yaratabilirler.

Nazar nasıl gelir?

Nazara uğramak tam olarak şöyle gerçekleşiyor. Öfke, kızgınlık, nefret, korku, sinir, kıskançlık, açgözlülük, ego hatta aşırı sahiplenici sevgi vb. negatif düşünceler bu enerjilere hizmet ediyor. Maalesef insanlar birbirlerine karşılıklı olarak negatif duygu besleyebiliyor. Bu duygu durumları da negatif enerjileri besliyor. Bir nevi negatif enerji negatif enerjiyi çekiyor diyebiliriz. Çekim yasası gereği benzer benzeri çeker.

Velhasıl negatif enerjiyi siz de birine gönderebilirsiniz veya bir başkası da size karşı gönderebilir. Bu tür negatif duygulardan uzak durmak bu yüzden çok önemlidir. Böylelikle onlarla iletişim kurulmamış olunur. Işığınız ve enerjiniz size kalır.

Nazardan nasıl korunulur?

Aslında çok basit bir şekilde onlardan kurtulmak mümkün. Yeni çağ sisteminin temelinde de bu amaçlanılmaktadır. Yeryüzündeki bu kötü enerji dengesinin değişmesi için şifacı, ışık işçisi oranının %20 hatta daha fazla artması bekleniliyor. Işık şifa ve enerji çalışan herkes yeryüzüne muazzam miktarda enerjinin, ışığın ve sevginin demirlenmesini sağlıyor.

Negatif enerji döngüsünden kurtulmak için; negatif insanlarla ilişkinizi azaltabilirsiniz, ağzınızdan çıkan sözlere ve iletişiminize dikkat edebilirsiniz, negatif, olumsuz veya düşük enerjideyseniz frekansınızı yükseltebilirsiniz, çakralarınızı dengeli bir şekilde açıp, auranızı güçlendirip onların size ulaşımını engelleyebilirsiniz. Işık ve sevgi içinde olursanız nazardan korunabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki evrene gönderilen enerjinin her zaman geri dönüşü oluyor. Bu yüzden temiz enerjili, arı ve duru olmak için gönül gözünüzü açmak elzem.

Nazardan korunmak için etkili yöntemler:

Çakralarınızı açıp auranızı güçlendirmek, alazlama yapmak -vücudun çevresinde mum gezdirmek, element ritüelleri, başın üstünde tuz çevirip tuzu ateşe atmak, kurşun döktürmek, evinizi sirkeli tuzlu suyla silmek, köşelere bir bardak sirke koymak, evde ada çayı üzerlik yakıp sonra havalandırmak, tılsım, dua, kişisel önemlilikten ve egodan beslenmemek, bütünün bir parçası olduğunuzu hissetmek, nazardan korunuyorum niyeti, ışıkla korunuyorum yöntemi, orgonit kullanmak, kristal taşları kullanmak veya daha güçlü şifa teknikleri için şifa, enerji sistemleriyle çalışma yapabilirsiniz.

Işık içinde güzel günler diliyorum.

Nazar kalksın dağlara taşlara ulu ulu ağaçlara çekilsin. Ve öyle oldu🙏