Nazar Mandalası: Nazardan Nasıl Korunabiliriz?

“Nazar kalksın dağlara taşlara ulu ulu ağaçlara çekilsin.”

Kaynak: Babaannem 🙂

Nazardan nasıl korunulur?

Öncelikle nazar her yerden gelebilir. En yakınlarınızın olumsuz düşünceleri bile size nazar olarak (negatif enerji) gelebilir. Korunmak için birçok yol ve yöntem var. Evimizi bedenimizi tütsülemek, başın etrafında tuz çevirmek, sirkeli, tuzlu veya karbonatlı su ile yıkanmak, nazar mandalası, nazar boncuğu, nazardan korunuyorum niyeti veya ışıkla korunmak, tılsım, totem yapmak, kristal taşlar kullanmak gibi…

Hepsi auranızı korur. Nazarı gönderir. Hangisi sizin niyetinizi olduruyorsa kendinizi korunmuş hissettiriyorsa onu kullanabilirsiniz.

Geleneksel şifa yöntemleri çalıştığı için günümüze kadar devam ettirilmiştir. Bunu sosyolojik analiz olarak sayabiliriz.

Ancak dikkat edilecek başka bir konu daha var. Bu fazla bilinmiyor ama çok önemli bir konu. Her şey enerji biliyorsunuz. Bedenimizde yaşam enerjisi olmasa yaşamayız. Enerji bedenimiz yani auramız dünyanın dört bir yanına kaçabilir. İnsanlara, olaylara, mekanlara bağlanıp, takılıp kalabilir. Veya başkalarının enerji iplikçikleri de size gelip yapışabilir.

Eski sevgili, eski iş yeri, çocukluk travmaları, yan komşu, arkadaş sohbetleri gibi… Bu da enerjinizin ve farkındalığınızın sürekli düşmesine ve enerji kaçaklarına neden olur.

Ruh Kaçması

Şamanizmde buna ruh kaçması deniliyor. Auranızı temizlerken ruhunuzu çağırmayı unutmayın. Nerede bıraktıysanız çağırın geri getirin. Bu hemen olmayabilir belki ama düzenli çalışmayla bunu başarabilirsiniz. İşaretini de alırsınız belki bir rüya belki bir vizyon belki de bir işaretle…

Güçlü bir aura ışık gibi parlar. Enerjiyi başkasından değil evrenden çeker. Örneğin enerji kaçakları olan bir auranın etrafı siyah ve koyu renklerde olur. Pozitif insanların neden öyle olduğunu merak ediyorsanız temelinde çakraları açık ve auraları parlaktır. Böyle sürekli ışık içinde parlamak istiyorsanız enerji çalışmalarına hemen şimdi başlayabilirsiniz 😊

Kendinize hangisi uygun geliyorsa onunla enerji temizliği yapabilirsiniz.

Hala nazardan korunamıyorsanız ağır bir şekilde negatif enerji altında olduğunuzu düşünüyorsanız bir şifacı ile çalışma vaktiniz gelmiş olabilir. Nazar denilen şey ışığı olmayan enerji varlıklarıdır. Görmüyoruz ama her yerdeler. Not düşmek istedim nazara inanmayanlar olabiliyor 🙂

En güzel yöntemlerden birisi de enerji sistemlerine uyumlanarak kendi kendinizi yaşam boyu koruma altına almaktır. Birçok enerji ve şifa sistemi şu anda insanlığın hizmetine sunulmuştur. Biraz araştırarak kendiniz için en doğru olanı bulabilirsiniz.

Etkili Nazar Çalışması

Elementlerle çalışmak en etkili ve geleneksel yollardan birisidir. Yaşamınızdaki enerji kaçaklarını tespit edip onları bir kağıda yazıp “bütünün en yüksek hayrına şifalanıyorum” deyip kağıdı yakarak şifa çalışması yapabilirsiniz. Küllerini balkondan üfleyebilirsiniz. Bu çalışmaya bir isim verin, örneğin bağ kesme çalışması… 7 ile 21 gün arasında bu element çalışmasını yaparak enerjinizi kendinize çağırabilirsiniz.

Üzerimizdeki nazar kalksın dağlara taşlara ulu ulu ağaçlara çekilsin.

Sevgiyle,

Burcu Yeryüzü

Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi Reiki ile hayatınıza güzellikler katmak, arınmak, şifalanmak, kendinize ve başkasına şifa vermek, yaşam enerjinizi yükseltmek, nazardan korunmak, uzaktaki bir yakınınıza şifa göndermek, geçmişteki anıları şifalandırmak ve geleceğe enerji gönderip hayırlı kapılar açmak isteyen dostlarla Reiki seminerlerinde buluşuyoruz.

Detaylı bilgi için: yeryuzusifasi@gmail.com