Genel

Yeni Çağ Şifacılığında Yola Çağrılış

Şifacılık Tabiat Ana içinde denge ile yürümenin en doğal ve en eğlenceli halidir. Bu yüzden bizler şifa tanımımızı yeniden yapıyoruz. Şifa, insanın kendisiyle ve yaşamla bağlantısını geliştiren her şeydir. Yani, şifacılık bir yaşam tarzıdır diyebiliriz.

Bugün, koruyucu hekimlikte olduğu gibi bugün hepimiz kendi kendimizin şifacısı olmamız gereken bir dönemde yaşıyoruz.

Hem Doğa Ana hem de insanlık bir yükseliş sürecinden geçiyor. Işığımız artıyor ve farkındalığımız gelişiyor. Toplu olarak hem kendimizle hem doğa ile iletişimiz yükseliyor.

Bu yol bizi adeta bir şaman gibi kendi özüne ve doğaya dokunan bilge birisi olmaya doğru götürüyor.

Peki Hangi Yolu İzlemeli?

Ruhsal şifacı, şifacı, şaman, pagan, cadı, cazı, medyum, lokman hekim, kırık-çıkıkçı, iyileştirici, medicine man, ocakzade, otacı, ozan, eren, ebe, ana, dede, talip ve şimdiki adıyla ışık işçisi gibi her kültürde farklı ismi olan bu kişiler yola çağrıda sıkıntı yaşayabilir. Bu yüzden eskiden yola girecek adaylara rehbersiz yürünmez derlermiş. Günümüzde yola çağrılan kişilere maalesef geçmişteki gibi yakın çevresi rehberlik edemiyor.

Bu yüzden bu çağrıyı işitenlerin -yükseliş sürecine adım atanların- kendi kendisini eğitmesi ve anka kuşu gibi küllerinden doğması gerekiyor. Gerek kitaplarla gerek yeni şifacılık metotlarıyla gerek geleneksel metodlarla kişi kendisini geliştirebilir.

Şifaya çağrının en bilindik yolu rüya kapısıdır. Kişi rüyasında çağrıyı alır ve ondan sonra rüyalarında eğitilmeye başlar. Veya gündüz gözüyle karşısına çıkan bir insan gittiği bir workshop, seminer, eğitim de kişiye rehberlik edebilir. Hatta yolda bulduğu bir kuş tüyü veya bir kitap, bir film de kişinin yolunu sürmesine yardımcı olabilir. Kişiler bu tür vesileler sayesinde yüksek benliğinden, rehberlerinden mesaj alabilir.

Eş zamanlı sayılar da kişilerin inisiyasyon sürecini destekleyen şeylerdendir. 11:11, 12:12, 00:00 gibi… Bu sayılar kişinin içsel yolculuğunun en bilindik işaretleridir. Yüksek benliği ve rehberleri bu sayılarla hem kişiyi motive eder hem de inisiyasyonuyla ilgili haberler taşır. Evrendeki her şey matematiktir biliyorsunuz. Her sayının da özel anlamları bulunur.

Çağrıyı Alanlar

Eğer Atalarınızda yolu süren kişiler varsa onlarla görüşüp yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Hatta konuyu bilen bir komşunuzdan veya bir yakınızdan da yardım alabilirsiniz. Onlarla görüşüp sözlü tarih çalışması yapabilirsiniz. Geleneksel yöntemlerin keşfedilmesi çoğu zaman eğlenceli bir atmosferde geçebilir. Eğer tanıdığınız yoksa hiç üzülmeyin, yeni çağın ışık işçilerinden, şifacılarından destek alabilirsiniz. Zira insanlık büyük bir ailedir. Ancak lütfen kendinizi teslim edeceğiniz üstat, guru, sensei, master, yogi vb. aramayın. 🙏Hepimizin şifası, ışığı içinde. Bu süreci bir okul veya yol arkadaşlığı gibi düşünebilirsiniz. Zaten yolu sevgiden geçen herkesin ışığına ulaşması için ruhani rehberler yardımcı olur. Bu süreçte yalnız değilsiniz bilmenizi isterim. Özellikle yola giriş yapıp, çağrı alan kişiler rüyanızda melek, peri, hayvan, bitki, kuş, eren, dede donunda (kılığında) rehberlerinizden ve yüksek benliğinizden (ruh) mesaj alabilirsiniz. Yolunuzu bu sayede daha rahat çizebilirsiniz.

Şu anda kadim yolun birçok yol ve yönteminin çağdaş versiyonları mevcut. Yeni Çağ / New Age denilen bu çağ çok önceden işaretlenmiş ve beklenen bir çağdır. Hakikat çağındayız. Bugün şifanın yolu birçok kişiye açılmış durumdadır. Bu konulara çekilen herkes bilgi ve becerisini geliştirebilir. Dileyenler araştırıp kendisi için en uygun yöntemleri seçebilir.

Örneğin herkesin ailesinde bazı şifa yöntemleri bilinir. Tütsü yakmak veya başın etrafında tuz çevirmek gibi… Size çok basit gelen bu yöntemlerin arkasının çok dolu olduğunu yeni çağ şifacılığında enerjinin işleyişini öğrendiğinizde sebebini anlayabiliyorsunuz.

Peki hangi yol sizin için uygun?

Yeni çağ’da çok fazla yol ve yöntem var. Sesle terapi, doğal taşlar, enerji çalışmaları, meditasyonlar vb. Hangisi sizin için uygun bunu bulmanız gerekiyor. Bu noktada kalbinizin sesini dinlerseniz size en uygun olanı söyleyeceğine inanıyorum.

Hepimizin şifası kendi içimizde. Yeryüzünün ve insanların şifalanması dileğiyle….

Burcu Yeryüzü