Genel

Enerji Kaçakları: Bir fincan enerjinin hatırı var

Yaşam enerjiniz düştüğünde enerjiyi nereden çekiyorsunuz hiç düşündünüz mü? Bir başkasının fincanından olabilir mi? 🙂

Gün içinde komşunuzla, iş arkadaşınızla, akrabalarınızla veya en yakın dostunuzla bir fincan kahve içip dertleştiğinizde aslında çakralarınız arasında bir enerji alışverişi yaşanır. Ancak çevrenizde enerjisi tıkalı olduğunu düşündüğünüz birileri varsa ve nezaketen görüşüyorsanız bu iletişim, auranıza yani enerji alanınıza bir yük bindirebilir.

Aslında hepimiz birbirimizin fincanından enerji paylaşımı yapabiliriz. Bu en doğal iletişim şekillerinden birisidir. Sağlıklı bir iletişim, karşılıklı alma verme dengesi içinde olursa güzel bir sinerji yaratılır. Bu sayede adeta şarj oluruz.

Örneğin bir ağacın, bitkinin, çiçeğin de topraktan aldıkları fazla besini kendi akrabaları arasında dağıttığı biliniyor.

Eğer bizler de bir ağaç veya çiçek ailesine mensup olsaydık enerji alışverişinde belki bir sorun yaşamayabilirdik. Ama insanlık ailesinde hepimiz biliyoruz ki enerji kullanımında bazı problemler yaşıyoruz.

Peki bedendeki ve ruhtaki enerji kaçaklarıyla ilgili neler yapabiliriz?

Vücudumuz bizim enerji kabımızdır. Yaşam enerjimizi doğadan, havadan, sudan, yediğimiz yiyeceklerden, sevgiyle yaşadığımız ilişkilerden, spordan, hobinizden veya sevdiğiniz şeyleri yaparak yükseltebilirsiniz.

Enerji kaçaklarının oluşmaması için neler yapabiliriz?

Yaşamla ve insanlarla sağlıklı bir enerji alışverişi yapıyorsak enerjimiz bir başkası tarafından çekilmez. Enerjimiz içimize akar. Ancak iletişiminiz hüzün, dert dinleme veya tartışma noktasına ulaşıyorsa bilin ki orada bir enerji kaçağı oluşmuştur.

Enerji kaçaklarına olumsuz denenilecek insan ilişkileri neden olabildiği gibi aşırı yiyecekler, bağımlılıklar, alışveriş gibi şeyler de neden olabilir.

Bazen birine beslediğiniz sevginin, aşkın kaynağı bile vücudunuzun enerji merkezleri olan çakraların blokajlanmasına veya enerjinizin emilmesine neden olabilir.

Hal böyle olunca da ilişkide tıkanma ve tükenme meydana gelebilir.

Bu yüzden düzenli olarak enerjinizi temizlemek ve yükseltmek çok önemlidir. Böylelikle ışığı yüksek pozitif enerji yayan insanlardan olabilirsiniz.

Dengeli Yaşam Enerjisi İçin Yapılacak Şeyler

Hepimizin ışığı tıpkı ateş böcekleri gibi içindedir. Ateş böceğininkini görebiliyoruz ama kendimizinkini göremiyoruz. Ama bu yaşam enerjisini hepimiz hissederiz. Artık bu enerjiyi bazı kameralar da görüntülüyor. Aşağıdaki fotoğraflar Kirlian fotoğraf tekniğiyle çekiliyor. Fotoğraflara bakarsanız canlı cansız her şeyin enerjisi olduğunu görebilirsiniz. Eşyanın da kendi psişesi, enerjisi olduğu için ara ara onları da temizlemek bu yüzden önemlidir.

Çakraların Dengelenmesinin Önemi

Çakralarımız çocukluktan itibaren blokajlanabiliyor. Bu yüzden daha rahat akan bir enerji ve iç huzur için çakraları dengelemek çok önemlidir.

Örneğin bir psikolog da kişileri çocukluğuna veya sorunun kaynağına götürmeye çalışır. Çünkü sorununun kaynağına inmek tedavi için önemli bir aşamadır.

Çakralar tıkanınca kişi yaşam enerjisinin akışında sorun yaşayabilir. Evrensel enerjiyi doğadan ve gökyüzünden çekmek zorlaşır. Enerji akışı azaldığından kişi çevresindeki birinden gidip enerji emebilir. Şaşırabilirsiniz ama genelde en sık yaşanan durumlardan birisi budur. Başkasının derdi size veya sizin derdiniz başkasının çakrasına yerleşebilir. Dertleşmenin dozajını bu yüzden iyi ayarlamak elzemdir.

Fotoğraftaki gibi ışığı yüksek olan kişiler parlar. Aurası dağınık kişilerin çevresinde böyle koyu renkli enerji alanları oluşur. Kişinin yaşam enerjisinde blokajlar ve kaçaklar vardır. Böyle olunca enerjisi düşünceleri duyguları hep bir yere odaklanabilir. Halk tabiriyle kişi bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrar eder hale gelebilir.

Ve iç huzur, sessizlik, meditasyon, hoş görü gibi şeyler uzakta bir köy gibi gelebilir insanlara…

Ama bunu çözmek elinizde. Şifanız içinizde çünkü. Uzakta aramayın🙏

Hepimizin yaşam enerjisini dengeli bir şekilde çekme ve ferah bir şekilde yaşamaya hakkı var.

Enerjiyi yükseltmek, ışık gibi parlamak ve yeryüzünün sevgili çocuğu olmak için tek yapmanız gereken vücudunuzun şehrine girmek. Bize ışığımızı veren şey ruhumuz ve bedenimizdir biliyorsunuz. Ruhunuzu beslemeyi unutmayın.

Peki hangi yol sizin için uygun?

Yeni çağ’da çakralarınızı dengeli bir şekilde açmak ve şifalanmak için çok fazla yol ve yöntem var. Reiki, teta healing, yoga, nefes çalışması, chi gong, tai chi, şamanik yolculuk, ses terapisi gibi gibi. Ama hangisi sizin için doğru bunu bulmanız gerekiyor. Bu noktada kalbinizin sesini dinlerseniz size en uygun olanı o söyleyecektir. Unutmayın kalp yolu biliyor.

Bol enerjili günler diliyorum.

Sevgiyle,

Burcu Yeryüzü

🦋

Kısa ve öz açıklamalarla Evrensel Enerji Reiki nedir, nasıl şifa verir merak edenler için hazırladım.

16 Madde için linki tıklamayı unutmayın.