Genel

Rüyaların Kilidini Açmak

“Gah çıkarım gök yüzüne seyrederim alemi, Gah inerim yer yüzüne seyreder alem beni” Nesimi

“Uykuda şu dört element çarmıhından kurtulurum; şu daracık yerden can yaylasına sıçrarım.” Rumi

Mevlana C. Rumi’nin dediği gibi rüyalarda bedenimizden kurtulur ruhun can yaylasına sıçrarız. Zira fizik bedenimiz dünyaya, ruhumuz yıldızlara aittir. Her çocuk yıldızlardan geldiğimizi bilir. Ruh kuşumuz her gece göklere uçarak bizi alemlerden alemlere götürür.

Nesimi’nin işaret ettiği gibi, gah gökyüzüne çıkarız alemi seyrederiz, gah yeryüzüne ineriz alem bizi seyreder…

Rüya Hali: Işık Beden Yolculuğu

Her rüya kişiye özeldir.

Bu yüzden rüyayı en iyi kendiniz yorumlayabilirsiniz. Burada yazılanlar rüya çadırını daha iyi anlamanız için bazı püf noktaları sadece…

Çünkü rüyanızın senaristi, yönetmeni ve oyuncusu sizsiniz. Yüksek benliğiniz ve rehberleriniz sizin hafızanızdaki arketipleri, kalıpları kullanarak size mesaj iletir.

Ve rüyada görülen rehberler, semboller kişiden kişiye değişir.

Rüyalarını anlamak isteyenler sembol dilini araştırarak işe başlayabilir.

Rüyada yediğiniz, içtiğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz her şeyin bir anlamı vardır. Örneğin bindiğiniz aracın rengi, gittiği yönü veya rüyada aldığınız bir sembolün hepsinin anlamları vardır. Temelde bu rüyalar sizi ruhun yoluna çağırır.

Öteki alem bizimle rüyalarımızda iletişim kurar. Bizler madde boyutunda olduğumuz için diğer boyutların/ruhlar aleminin veya sübtil alemin varlıklarını ister rüyamızda ister gündüz düşlerinde/vizyonlarında; melek, insan, eren, evliya, dede, peygamber, bitki, ruh, ışık, enerji, hayvan, peri vb. şekillerde görebiliriz.

Gerçek formlarını ancak zihnimiz boşaldığında görebiliriz. Güvercin ve kartal donunda görülen erenlerin hikayesi de buna çok güzel bir örnektir.

Örneğin rüyanızda gördüğünüz arkadaşlarınızın kendi suretiniz veya rüyada gördüğünüz ünlü kişilerin sizin rehberleriniz olması gibi….

Eğer onlarla astral seyahat yapmıyorsanız tabi…

Yeni çağ kitapları bu konuda çok güzel bir rehberlik sunuyor. Onlara bakabilirsiniz. Zaman içinde biraz emek verip yolu sürdüğünüzde sizler de bu yolda deneyim kazanabilirsiniz.

Tekamül Süreci

Rüyaların kilidini nasıl açarıza geçmeden önce yeni başlayanlar için küçük bir not düşmek istedim. Doğa Ana ile birlikte bir tekamül sürecinden geçiyoruz. Hakikat çağındayız. Belki yükseliş enerjilerini hissetmeye başladınız ve bunu anlamak için kendinizi bulmaya çalışıyor olabilirsiniz bu günlerde. Umduğunuzu bulamamış veya anlatılanlar karşısında kafanız karışmış da olabilir.

En başta şunu bilmemiz gerekiyor: Bu yolculuk özünde kendinizden kendinize bir yolculuk. Fizik bedenin ışık bedenle hemhal olma süreci… Işığımız bizimle rüya çadırında iletişim kuruyor ve mesajlarını iletiyor. Işığınız, ruhunuz sizi tanıyor ancak fizik beden ona alışma sürecinden geçiyor. Bu süreçte çakralar açıldıkça ışık bedeniniz adeta insan kalıbına akıyor.

Ruhsal şifalanma bu yüzden çok önemli bizler için…

Bu görülerin hepsi ruhumuzdan insan kalıbımıza gelen enerjiler… Bu yüzden güllerinizi (çakralarınızı) zorla değil keyifle açarsanız, bahçeniz gülistanlık olur. Çünkü bu yol dengeyle yürütülmesi gereken bir yol… Bunu sık sık kendinize hatırlatabilirsiniz. Dağıldığınızı hissediyorsanız durup mola verebilirsiniz. “Enerjim sadece bana akıyor” olumlamasını yapabilirsiniz.

Yol Rehberliği

Atalarımız bu yola girenlere bir nasihat vermiş: Yola Rehbersiz çıkılmaz demişler. Çok da haklılar bilmediğimiz bir yolda kaybolabiliriz.

Bu yolun rehberliğini şu anda ışık işçileri sürdürüyor. Yükseliş süreci rehberliği için ışık işçilerinin paylaşımlarını takip edebilirsiniz. Eğitimlerine katılabilir kendinize bir yol çizebilirsiniz.

Özellikle sosyal medyada, internette bilgi bulunabildiği gibi çok fazla bilgi olduğu için yorulabilirsiniz. Bu yüzden görevini alan kişiler sizlere daha ferah bir yolculuk sunabilir.

Her şeyden önce bu dönemde içe dönmek çok önemli. Ne ararsanız kendinizde gerçekten. Çünkü hepimizin ışık bedeni her şeyin farkında. Fizik bedenin keşfetme ve öğrenme süreci bu… Kalbinize sorun. En güzel cevabı o size verecektir.

Bazen sosyal medya gruplarında, sayfalarında enerjinizin tükendiğini hissedebilirsiniz. Kendinizi korumayı öğrenmek en güzel hediyedir. Hem rüya konusunda hem de diğer birçok alanda kalbinden ışık saçan çok güzel iyi niyetli insanlar var aramızda. Kendinize uygun olanlarla çalışabilirsiniz. Alma verme dengesi kurulduğunda öğrendiğiniz şeyler yük olmaz.

Üstat, guru, sensei değil rehberlik aramak en güzeli….

Maddi imkan yaratamayanlar bunun için evrene mesaj gönderip imkanların açılması için dilek dileyebilir.

Rüyaları Anlatmalı mıyız?

Rüyaları birine anlatmalı mıyız sorusu var bide… Eskiler akan suya anlatırmış. Ancak okunmamış rüyayı açılmamış mektuba benzetenler de var. Size gelen mesajı anlamanız önemli. Bu sebeple rüyanızı ve yaşamınızı nazar etmeyecek kişilerle paylaşabilirsiniz. Rüya konusunda kitap okuyup film ve videolar izleyebilirsiniz. Yaşamın her anında kalbinize güvenin. O size hep doğruyu fısıldayacaktır.

Çakraların Açılışı & Rüyaların Çıkması

Rüyada görülen rehberler, semboller kişiden kişiye değişebilir. Ancak belli toplumsal arketipler çoğumuz için aynı rehberliği içerebilir. Güneş veya ay görmenin hayırlı bir şey olması gibi… Ejderha toteminin ruhun sembolü oluşu veya tek boynuzlu atın alın çakrasının açıldığını göstermesi gibi…

Örneğin 11:11 gibi gördüğünüz tekrarlayan sayılar, evrensel enerjilere, melek enerjilerine açıldığınızı gösterir. Bizler tek başımıza yükselmiyoruz mutlaka yerin ve göğün ışıklı ruhları el veriyor. Bunu unutmayalım.

Yükseliş sürecinde birçok kişi bu benzer sembolleri görüyor. Bunu hep birlikte deneyimliyoruz zaten. Atom altında hepimiz birbirimize bağlıyız. Kolektif bir bilinç ve bilinçaltı söz konusu… Özellikle çakralar açılmışsa, kundalini ve yaşam enerjisi yükselişi başlamışsa kişiler rüyalarında eğitilmeye başlar. Bu da rüyalarınızın ilginçleşmesine veya çıkmasına neden olur. Işık beden adeta size merhaba diyor, rüya mesajlarıyla…

Rüya Rehberliği

“Uyurken üstüme geldi erenler, Gafil aç gözünü haydi uyan dediler. Serseri kalma bu cihan içinde, Yürü bir gerçeğe hey can dediler.” Turna Semahı

Rüyanızın senaristi, yönetmeni ve oyuncusu sizsiniz. Rüyanızda fizik bedeniniz, yüksek benliğiniz, enerji bedenleriniz ve rehberleriniz sizin hafızanızdaki sembolleri, arketipleri, kalıpları kullanarak size mesajlar iletir. Mesele onları anlamakta gizli…

Öteki alem bizimle rüyalarımızda iletişim kurar. Bizler madde boyutunda olduğumuz için diğer boyutların ve ruhlar aleminin mesajlarını rüyamızda ve vizyonlarımızda; melek, insan, eren, evliya, dede, peygamber, bitki, ruh, ışık, enerji, hayvan, peri vb. şekillerde görebiliriz.

Gerçek formlarını ancak zihnimiz boşaldığında görebiliriz. Güvercin ve kartal donunda görünen erenlerin hikayesi de buna çok güzel bir örnektir. Atalarınız, yerin göğün ışıklı ruhları, rehberleriniz istediği kılıkta size görünebilir.

Örneğin rüyanızda gördüğünüz arkadaşlarınız veya gördüğünüz ünlü kişiler rehberleriniz olabilir. Bazen de yüksek benliğiniz olabilir. Örneğin şamanik yolculuk yapıp rehber hayvan yerine İbrahim Tatlıses’le karşılaşabilirsiniz 🙂 Kimi bir kuş üstüne binip uçtuğunu görür kimi beyaz bir arabaya binip gittiğini görür. Her ikisi de ruhun sembolüdür. Sürücü ve araç birleşmiştir. Kişi ruhun yoluna girmiştir. Hayırlı olsun.

Velhasıl zaman içinde keşfedersiniz kendi zihninizin çalışma şeklini…

Birilerinin rüyasına girip sahne almak da biraz daha ileri bir aşamadır. Bilinçaltı rüyalarını geçmek gerekir. Kişi niyet, enerji çalışıyorsa, çakraları açılmışsa ve ışığı yükselmişse bu olabilir. Böylece birlikte rüya kapısında buluşabilirler.

7 Enerji Bedeni

İnisiye olan kişiler rüyalarında eğitilir. Rüyaların değişmesi mesajların artması çakraların açılmasıyla ilgilidir. Yaşam enerjiniz arttıkça farkındalığınız artar. Bu yolculukta farkındalık geliştikçe rehberleriniz sürekli değişir. Örneğin rehberleriniz kuşlar melekler vb şeklinde görünebilirler. Verilen mesajlar da değişir. Sezgileriniz kuvvetlenir. Spiritüel konulara çekilirsiniz. Çünkü insanın 3’lü bir beden yapısı vardır. Ruh, zihin ve beden. Bu üçünü birleştirmeye veya dengelemeye çalışıyoruz. Hepsini birleyen insan-ı kamil olur.

Rüya Oyuncuları

Birilerini rüyada görme meselesi de önemli. Çoğu zaman rüya oyuncuları oluyor onlar. Ruhumuz mesajlarını hayatımızdaki insanların suretinde gösterir. Vesiledir onlar. Ancak bazı durumlarda birlikte astral seyahat yapan kişiler de olabilir. Enerji bedenimiz rüya aleminde dolanmaktadır çünkü. Bizlerin 7 bedeni bulunmakta: Fiziksel, Eterik, Astral, Zihinsel, Spiritüel, Kozmik, Nirvanik.

Bu sebeple her bedenin rüya tipi farklıdır. Rüya evrelerimiz fiziksel bedenin gördüğü bilinçaltı rüyalarını geçtikten sonra canlanır. Ve bütün bedenler arasında geçişler söz konusudur. Bu yüzden bazen yüksek benliğin ilettiği mesajı fizik bedenle düşünürüz. Rüyanın içinde verdiğiniz tepkiler buna bağlıdır. Örneğin asla yemem, sevmem veya yapmam dediğiniz bir şey gördüyseniz üst benliğin rüyasının içinde izleyici konumuna geçtiğiniz içindir. Ve verilen mesaj size sembol dilinde aktarılmıştır.

Şamanik Bilinç

“Rüyanız olmuş olduğunuz şeydir. Hayatınızı gözlemleyin ve neyin rüyasını gördüğünüzü bileceksiniz.”

Rüya konusunda usta olan Şamanlar dikkati 3’e ayırıyor.

1. rüya kapısı fiziksel bedenin, bilinçaltının rüya kapısıdır onu geçtikten sonra 2. dikkat kapısına doğru evriliriz. Bu kapıda farkındalık artar. Epifiz bezi aktifleştiği için rüyalar daha çok çıkmaya başlar. 3. dikkat kapısı ise şimdiye uyanma kapısı… Kişi evrensel enerjiyle daha akışta yaşamaya başlar. Burada niyetin gücünü anlamak önemlidir. Düşündüğümüzü yaratırız çünkü. Bu aşamada kişi yeni karma yaratmamaya dikkat ederek daha bilinçle ve farkındalıkla yaratmaya doğru evrilir. Rüya da gördüklerimize bu yüzden dikkat etmeliyiz. Rüya kapısında beğenmediğiniz bir şey görüyorsanız değiştirmek için yeni niyetler ekip uyuyabilirsiniz.

Rüya çalışanlar için bazı tüyolar:

1- Rüyaları not etmek, resimlerini çizmek.

2-Kolektif hafızadan gelen mesajları, sembolleri anlamak için sembolizm çalışmak. (İnternetten araştırabilir veya sembolizm kitapları alabilirsiniz)

3- Şamanik erk hayvanları veya rehber hayvanlarla ilgili çalışmak. (Şifa kartları, kitapları veya hayvanların genel özelliklerine bakabilirsiniz )

4- Çakralarınızı açmak. Özellikle içinizdeki yaşam enerjisini yükseltmek rüya çalışmalarında işe yarıyor. Böylelikle epifiz beziniz, 3. Göz çakrası daha iyi açılıyor. (Reiki benzeri bir enerjiye uyumlanabilir, nefes egzersizleri, çakra açma müzikleri vb çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz) 3. Gözünüz açıldıkça gördüğünüz rüyalar gelecekten haber vermeye başlar. 3. gözünüz daha fazla açıldıkça vizyonlar görmeye en sonunda da televizyon ekranı izler gibi görüler görmeye başlayabilirsiniz. Artık duru görünüz açılır. Bu ileri aşamadır.

5- Mevsim döngüleri ve önemli günlerde gördüğünüz rüyalara dikkat etmek önemlidir. Bu rüyalar 1 yıl sonrası için bile mesaj olabilir. Enerjinin yüksek aktığı zamanlarda dilek, dua, meditasyon ile istediğiniz rüya tohumunu ekebilirsiniz.

Bir kağıda dileğinizi yazıp yastığınızın altına koyup rüyaya yatabilirsiniz. Her seferinde tek bir talep/dilek ile bu çalışmayı yapmalısınız. Gördüğünüzü net bir şekilde yorumlayabilmek için…

Gördüğünüz rüya olumluysa kağıdınızı suya atın, olumsuzsa yakın küllerini savurun. Yeniden bir rüya ekin. Bu çalışmayı yılın her zamanı yapabilirsiniz. Bütün bu teknikler kişiye bağlıdır. Rüya çadırı zamanla gelişir. Çalışmalarınız birkaç yıl sürebilir.

Şunu da belirtmek gerekir ki rüya çalışmaları herkese göre olmayabilir. Rüyalarını hatırlamayabilir kişiler. Kimileri de şamanik yolculuk, ses frekansı, meditasyon, teta frekansı vb tekniklerle çalışabilir. Böylelikle yaşamıyla ilgili kararları önceden sezebilir.

Kişisel gelişim sürecinizde önemli olan İç Huzurdur. Bu yüzden ne dilerseniz hayırlısını dileyin. Akışa bırakın🙏

Rüyadaki yönlerin anlamı

Kuzey: Güç

Doğu: Düzen

Batı: Duygu

Güney: Gelişme

Rüyada gidilen her yönün bir anlamı vardır. Kiminle gittiğinize, neyle gittiğinize, havanın durumuna veya giydiğiniz kıyafetin rengine kadar bir dizi mesaj içerir.

Kuzey; eğer kuzeye doğru gidiyorsanız güçleneceksiniz demektir.

Doğu; aydınlığa giden yoldur. Düzene ve bilgelik kapısına ulaşacağınızı gösterir.

Batı; duygusal bir sürecin içine girip yeniden doğuş sürecine geçeceğinizi gösterir. Hedefleriniz, kişisel gerçeğiniz, içsel yanıtlarınızın yoludur.

Güney; hayatınızın gelişme evresidir. İşlerin yoluna gireceğine, yaşamınızın oturacağına ve gelişeceğine işarettir.

Gidilen yönün hızı da önemlidir.🚗

Örneğin rüyanızda kuzeye doğru bir araçla (araba,minibüs,uçak,gemi vb) gidiyorsanız kısa bir süre içinde güçleneceksinizdir.

Eğer yürüyerek gidiyorsanız daha yavaş ama emin adımlarla güçleneceksiniz demektir.

Yüzerek gidiyorsanız duygusal sorunlarınız olduğunu gösterir. 🏊Üzerinize yağmur yağıyorsa arınarak yol alacağınızı gösterir.🌧

Rüyanızı daha net hatırlamak istiyorsanız uyandığınızda yönünüzü değiştirmeyin. Örneğin sağ taraftan kalktıysanız enerjisel olarak rüya iplikçikleri o yönde kalır. Sola döndüğünüzde rüya hafızası kaybolmaya başlar, tekrar sağa döndüğünüzde hafızanız yeniden canlanır.

Negatif Enerjiden Korunma

Eğer gece kötü bir rüya görüp uyandıysanız, yastığınızı ters döndürüp tekrar uyuyabilirsiniz. Bunu Toltek Sırrı kitabında okumuştum. Sonra babam da teyit etmişti. Babama da ninesi öğretmiş. Enerji iplikleri hala yastıkta durabiliyor bu hareket o bağı kesmeye yarıyor. Bazen uyanıp uyuyunca kaldığınız yerden devam edersiniz sebebi rüya ipliklerinin kesilmemiş oluşudur.

Karabasan veya negatif enerjiden korunmak için; enerjisini temizlediğiniz dişi kuvars kristali veya ametisti yastık altına koyabilir veya teninize değecek şekilde uyuyabilirsiniz. Taşı birkaç dakika elinizde tutup “beni koruyorsun” niyetini yükleyebilirsiniz. Negatif enerji güçlüyse taşın boyutunu büyütebilirsiniz. Odayı ada çayı ile arındırabilirsiniz. Yine de tedirgin oluyorsanız reiki vb bir enerjiyle ışığınızı arttırıp korumanızı güçlendirebilirsiniz. Mum yakabilirsiniz. Bir şifa sistemine uyumluysanız hem odaya hem kendinize yatmadan evvel 20 dk enerji gönderip negatif enerjiden korunabilirsiniz.

Rüyaların Rengi💗

Sarı-Beyaz: Rüyada görülen en değerli işaretlerdir. Bilgelik, ışık ve ruhani bilgi taşır.

Pembe: Sevginin rengidir. Yakın bir zamanda aşk kapınızı çalabilir.

Yeşil: Şifanın ve ruhun rengidir. Doğanın ve kalp çakrasının rengi yeşildir. Dünyayı yeşil bir elin çevrelediği söylenir.

Mavi: Kehanetin rengidir. Gelecekten haberci rüyalarda bol miktarda mavi bulunur.

Kırmızı: Arzunun ve maddenin rengidir. Yeryüzünün, doğduğunuz toprağın izleridir, atalardan, karmamızdan haber verir. Fiziksel şifalanma rüyalarının çoğu kırmızı ile başlar.

Turuncu: Yaratıcılıktır🔶 Sakral çakranın rengidir. Bugünlerde hayatınıza yeni biri girebilir veya yeni bir şey de yaratabilirsiniz.

Siyah: Kainatın içindeki her şey siyah yaratım boşluğunun içinden doğar. “Yüce gizem” ve “rahim” de denir buna. Kozmos yani… Siyah, rüyaların yaratım gücüdür. Eğer siyah görüyorsanız dişil enerjiniz yükselişte olabilir. (Negatif enerji de siyah renkte olduğu için buna dikkat edebilirsiniz, onların kendi ışığı yok. Bu yüzden başkasının ışığına ihtiyaç duyuyorlar. Korkunuzu yenip ışığınıza güvenin. Element ritüelleri yardımcı olabilir. Rüyanızın hissi ve enerjisi size yol gösterecektir.)

Rüyada yediğiniz, içtiğiniz yiyecekler de önemlidir. Renklerin anlamına göre bunları yorumlayabilirsiniz. Örneğin beyaz bir şey yiyip içiyorsanız ışığınız artabilir. Mor bir şey yiyorsanız ruhani konulara açılıyor olabilirsiniz. 4 elementi temsil eden enerjiler de önemli. Tuz yiyorsanız evren sizden arınmanızı istiyordur. Tuz toprak elementidir. Ateş gördüyseniz değişim dönüşüm getirir, su duygusal süreç veya yağan yağmur arınma getitir. Gece niyet edip rüyaya yatma tekniklerini de kullanabilirsiniz. Yatmadan evvel zihni boşaltıp evrenden güzel enerjiler çekmeye dikkat edebilirsiniz🙏🕊

Son olarak buradaki bilgilerin hepsi size rehberlik etmesi içindir. Zaman içinde ruhunuzun yolunda kendi tekniklerinizi oluşturabilirsiniz.

Rüyalarınızda şifalanmanız dileğiyle…

Burcu Yeryüzü

Şifa seminerlerime katılmak isteyen dostlar mail adresimden bana ulaşabilir: yeryuzusifasi@gmail.com