Genel

Nahua Yerlilerine Ait Bir Dua

Bu kadim kutsama Meksika’da konuşulan Nahuatl dilinde yaratılmış. Bağışlama, kendini ayırma ve özgürleşme ile ilgili.

Anne babamın başarısız olmama neden oldukları hissini salıveriyorum.

Çocuklarımı bana gurur verme gereksiniminden salıveriyorum; her zaman kulaklarına fısıldayan kendi kalplerine göre kendi yollarını yazabilsinler.

Partnerimi kendimi tamamlama zorunluluğundan salıveriyorum. Hiç bir şeyden yoksun değilim. Her zaman tüm varlıklar ile öğreniyorum.

Büyükanneme, büyükbabama ve atalarıma bugün nefes alabildiğim için teşekkür ediyorum. Kendi koşullarını o anda sahip oldukları bilinçte çözmek için ellerinden geleni yaptıklarının farkında olarak, onları geçmiş başarısızlık ve gerçekleşmemiş arzulardan salıveriyorum. Sizi onurlandırıyorum, sizi seviyorum ve sizi masum olarak kabul ediyorum.

Kendimden ve en temel varlığımdan başka bir şeye sahip olmadığımı veya gizlemediğimi, kalbin bilgeliği ile yürüdüğümü, yaşam projemi gerçekleştirdiğimin farkında olduğumu, tek sorumluluklarım olan Huzur ve Mutluluğumu bozabilecek görünmez ve görünür aile bağlılıklarından özgür olduğumu bilmeleri için gözlerinizin önünde soyunuyorum;

Kurtarıcı rolünden, başkalarının beklentilerini gerçekleştiren biri olma rolünden vazgeçiyorum.

Yalnızca SEVGİ ile öğreniyorum, özümü, birileri beni anlayamıyor olsa bile kendimi ifade etme yolumu kutsuyorum.

Kendimi anlıyorum, çünkü tek başıma yaşadım ve geçmişimi deneyimledim; çünkü kendimi tanıyorum, kim olduğumu, ne hissettiğimi, ne yaptığımı ve onu neden yaptığımı biliyorum.

Kendime saygı duyuyorum ve onaylıyorum.

İçimdeki ve senin içindeki İlahiliği onurlandırıyorum…

Biz özgürüz.

Alıntı