Genel

Şifalı Taşlarla Tedavi Yöntemi

Kristal taşlar dünyadaki en mükemmel yapıya sahip varlıklardandır. Enerjileri çok saf ve yüksektir. İçinde 4 elementin gücü bulunur. Doğa ananın kalbinde 30-40 milyon yıl içinde büyürler. Belki şaşırabilirsiniz ama taşlar canlıdır ve hafızaları vardır. Canlı deyince kafamızda pek oturmayabilir başlarda… Ancak büyüyen, ışığı, enerjisi olan her şey canlıdır.

Özellikle tümör, kanser, damar tıkanıklığı gibi hastalıkların tedavisi için sivri, piramit şeklinde bir kuvars kristali tercih edebilirsiniz. Berrak kuvars kristali bu konuda en tercih edilenlerden birisidir.

Piramit şeklindeki taşlar, enerjiyi lazer gibi göndererek yıpranmış dokuyu tedavi eder. Ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Taş temizliği

Taşlarla tedaviden önce taşları temizlemek önemli. Mutlaka temiz taşla şifa çalışması yapılmalı. Çeşitli temizleme yöntemleri var. 4 elementle temizlik yapabilirsiniz. Toprak en klasik yöntemdir. En güzel temizliği bir gece toprakta bekleterek yapabilirsiniz. Topraktan geldikleri için kendilerini toprakta arındırabiliyorlar. Ay ışığında bekletmek ve tütsülemek de güzel bir yöntem. Mumun alevine tutup elinizdeki enerjiyle de temizleyebilirsiniz. Önemli olan negatif enerjiyi taştan çıkartabilmek. Temizlenen taş elinize enerji akımı verir. Güneşte açık havada bekletip de temizleyebilirsiniz. Ancak çok fazla güneş renkli ve yumuşak taşların rengini soldurabilir. Kuvars gibi sert taşları sirkeli tuzlu suda temizleyebilirsiniz. Yumuşak ve renkli taşlarda bu yöntemi çok fazla denemeyin. Sirkeli ve tuzlu su taşlardaki çatlaktan içeri girip taşın yapısını bozabilir. Reiki gibi bir enerji sistemine uyumlananlar enerjiyle de temizleme yapabilir.

Kuvars Ailesi

Bizim bu yazıdaki taşımız kuvars ailesi. Fotoğraftakilerin çoğunu berrak beyaz kuvars kristalinden seçtim daha iyi tanınması için… Beyaz kuvars, Sütlü dişi kuvars, Pembe kuvars, Mor renkli ametist gibi taşlar en bilinen taşlardır… Şifa çalışmalarında en çok bu taşlar tercih ediliyor. Gerçekten güçlü enerjileri var. Bu grup sert bir taş grubu, bu yüzden sirkeli tuzlu suda bir gece bekletip temizleyebilirsiniz. Bazen sirke oranını yüksek tutup 1 saat bekleterek de temizleme yapabilirsiniz. Daha sonra taşınızı çıkarıp muslukta biraz ovarak yıkayın. Üstünde tortu kalmaz böylece.

Reiki ve Kuvars Kristaliyle yaptığım bir şifa çalışmasından notlar

Taşla şifa çalışmalarına başladığımda ailemdeki herkesi elden geçirdim diyebilirim. Bir çalışma çok etkiliydi. Bir yakınımda sigaraya bağlı damar tıkanıklığı vardı. Kişi artık topallıyordu. Tedavisinde Reiki şifası ile birlikte berrak bir kristal kuvars kullandım. 2-3 haftalık bir sürede sonuç aldık. Problemli bölgeye taşla birlikte reiki gönderdiğimizde elinizden geçen akım çok yoğun oluyor. Bu akım adeta elektrik çarpması gibi hissediliyor. Bu yüzden 15 dk enerji gönderip mola vermem gerekiyordu. Hem benim hem karşı taraf için. Normalde topallayarak yürüyen kişi tedavi sonucunda gayet rahat yürümeye başladı. Tedavi süresinde kişiyi ayrıca Reiki’ye uyumladım. Böylece enerji içinde akmaya başladığından tedavisini de destekledi.

Hangi taşı almalıyım?

Kristaller farklı geometrik şekillerde büyürler. Kimisi sivri uçlu, kimisi yassı, kimisi prizmatik… Fotoğraftan inceleme yaparsanız her birine farklı isimler verildiğini görebilirsiniz. Bu şekilde prizmatik olan kristaller orjinaldir. Işığa tuttuğunuzda rengarenk ışık yansıtırlar. Taşlarınızın kırılmamasına özen gösterin. Uçları kırıldığında enerjiyi gönderirken enerji kaybı yaşanır.

Taş seçimi: Taş seçerken hangi taş sizi çekiyorsa onu alın derler. Sizin manyetik alanınız ona doğru çekilir çünkü. Şekil verilip yuvarlaklaştırılan taşlar bir miktar enerjisinden kaybeder. Yine de onların da güzel enerjileri vardır. Sizin için en güzelini kalbinize sorarak bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Doğal Taşlarla nasıl iletişim kurabilirsiniz? yazıma da bakabilirsiniz.

Reiki ile birlikte, taşlarla ve yeryüzü ile daha iyi iletişim kurmak ve enerji çalışması yapmak isteyenler benimle iletişime geçebilir: burcuyeryuzu@gmail.com

Şifa Seminerlerim hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.