Genel

Yaşam Enerjinizin Kaynağı: Elementlerin Size Mesajı Var

Bir galaksinin doğumundan bir bebeğin doğumuna kadar bilinen tüm olaylardan 4 temel kuvvet sorumludur” Joseph Silk / Evrenin Kısa Tarihi

4 Elementin Resmi

Hava: Kuş, Yıldız

Ateş: Anka kuşu, yılan

Su: Balık, kurbağa

Toprak: İnsan, keçi, geyik, boğa, inek, ağaç

Yaşam enerjinizin kaynağına götürüyorum sizi… İnsan bedeni ateş, toprak, hava, sudan ruhu ise Hak’tan, evrensel enerjiden oluşur. İnsan kökten yeryüzüne, ruhtan gökyüzüne bağlıdır.

Yukarıdaki resmin dili de işte kendimizi bilelim özümüze dönelim ve yerle göğü birleştirelim diyor…

Sembolizm dilinde bütün enerjiler kişileştirilmiş veya cisimleştirilmiştir. Yukarıdaki resim orta çağda yapılmış. Resimdeki sembollerin hepsinin kolektif hafızamızda yeri vardır. Zaten yolu sürelim diye görevli ruhların bıraktığı miraslar bunlar… Kültürler, diller değişir ama semboller aynı dille bize gerçekleri anlatmaya devam eder. Yerin göğün ışıklı ruhları size bu suretlerde görünerek iletişim kurar. Bakalım sizin rehberiniz kimmiş. Buyrunuz 4 elementin krallığı karşınızda…

Ateş

Anka kuşu ateşin sembolüdür. Şu anda bunu görenler veya geçmişte görenler küllerinizden doğacağınızın işaretini almışsınız. Kutlu olsun. İnisiye oluyorsunuz. Bu işaret sizi uzun vadede yeni başlangıçlara taşıyacaktır. Ateş kutsaldır. Işığın yeryüzündeki makamıdır. Bizler 3. boyutta yaşıyoruz. Işığın 3. boyuttaki hali ateştir. Bu yüzden her dinde dilek dilerken dua ederken ateş veya mum yakılır. Işığı çağırmak için…

Hava

Kuş, yıldız, güvercin, kartal, şahin, baykuş gibi havaya ait varlıklar daha üst ince enerjileri işaret eder. Rüyanızda vizyonunuzda sık sık görüyorsanız evrenin ruhunuzun size daha üst plandan bir mesajı var. Onu dinleyin işaretlerinizi alın bir köşeye yazın. Yalan dünyanın içinden nasıl düze çıkarım diye kendinize sorma vaktiniz gelmiş.

Su

Rüyanızda, vizyonunuzda balık yediğinizi su içtiğinizi gördüyseniz bu yaşam enerjinizin yükseleceğinin habercisidir.

Temiz su her zaman arınma getirir. Kirli su veya deniz dalgası görüyorsanız ruhunuz bu aralar size duygusal sorunlarda boğulduğunuza işaret ediyor. Temizlenmek için bizzat kendi ruhunuz tarafından enerji çalışmalarına davet ediliyorsunuz. Enerjinizi temizlemek arı duru bir insan olmak için kendinize en uygun yöntemi arayıp bularak işe başlayabilirsiniz.

Toprak

İnsan, boğa, geyik, keçi gibi memeli canlılar görüyorsanız yakın zamanda toprak ana gibi güçleneceğinizin işaretlerini almışsınızdır. Resimde yukarı doğru üryan büryan el açan insan ruhuna sesleniyor. Ruhu da kayıtsız kalmamış inmeye başlamış artık. Bu sembollerle karşılaşanları güzel keyifli bir yaşam bekliyor. Tanrıça’nın boğası artık güçleniyor demektir. Karşınıza bu günlerde aradığınız kişi çıkabilir. Evren ve ruhunuz sizi destekliyor.

İnsanın balçıktan yaratılma hikayesi

Ademi balçıktan yoğurdun yaptın, Yapıp da neylersin bundan sana ne, Halk ettin insanı saldın cihana, Salıp da neylersin bundan sana ne” Kaygusuz Abdal

“Bir kandilden bir kandile atıldım, Türab olup yeryüzüne saçıldım, Bir zaman Hakk idim Hakk ile kaldım, Gönlüme od düştü yandım da geldim” Şah Hatayi

Ademin balçıktan yaratılma hikayesi son element olmasındandır. Ateş ile hava birleşir, ardından su ile buluşur. En sonunda onların küllerinden toprak oluşur. Yaşam başlar. Yaşamın tezahürü ateşin/ışığın yeryüzüne soğuyarak inişiyle oluşur. Bu bütün kadim dinlerde, kitaplarda, ekollerde böyle anlatılır. Yeryüzü ve içindeki tüm varlıklar aynı özden oluşuruz. Yaradanın teni doğadır derler… Teni tenden ayırmayalım. Ozanımızın dediği gibi “Yerde gökte Tanrı deyü arama ben hakkı bilirim hakta bendedir” Yaradanın özü ışığı nuru içimizdedir. Kaptan kaba boşalır dururuz. Kimi zaman çiçek kimi zaman hayvan kimi zaman insan kimi zaman devreder alemleri gezeriz.

Yaşam Enerjisinin Kaynağı: Yeryüzü

Hepimizin yaşam enerjisi tıpkı ateş böcekleri kendi içimizdedir. Onu canlandırmak için kundalini anneyi uyandırmak gerekir. Kundalinin bizdeki ismi Şahmeran’dır. Sembolizm dilinde her şey kişileştirilmiştir demiştik. Kundalini de aslında Yeryüzünün enerjisidir. Magma, çekirdek veya yeryüzünün kalbi… Hepsi doğa anamızın ruhunh hatırlatıyor bize… Kök çakramızla ona bağlanıyoruz ve enerjiyi ondan çekiyoruz. Ancak ne balinalar gibi ne kuşlar gibi ne de çiçekler gibi enerjiyi tam olarak çekemiyoruz. Geçmişte böyle değildi insanın bilinci düşürüldükten sonra bu hale geldiğini kadim yol bize söylüyor. Şu an içsel bilişten yoksunuz. Bu yüzden de rotamızı belirleyemiyoruz. Onlar törene, ritüele ihtiyaç duymadan ne zaman açacaklarını ne zaman kış uykusuna yatacaklarını biliyorlar. Yeryüzünü kıtaları dolaşıyorlar, hiç sapmadan her yıl aynı kıyıya aynı karaya varabiliyorlar.

Peki bunu nasıl yapıyorlar?

İçsel bilişle. Çünkü onlar doğa ana ile iletişim halindeler. Kendi enerjileri yeryüzünün manyetik alanına bağlı. Bizler bağlı değiliz bu yüzden doğa anayı yok ediyoruz. Çok fazla negatif enerjiye maruz kalıyoruz. Kedisini bilmeyen bir canlı var karşımızda. Kafesteki kartal gibi. Uçamıyor. Ancak artık bu değişti. Kurtarma operasyonuna basıldı. Hem doğanın hem göğün ışıklı ruhları bizi destekliyor. Hakikat çağındayız. Şifa ve şifacılık konularının tüm halka sunulması da bu yüzdendir. Herkesin şifası içinde. Size sadece yolu sürmek kalıyor… Kaynağınıza inin..

 

7 Ulu Ozan, 7 Uyurlar, 7 başlı yılan… Yani 7 çakra…. Yukarıdaki resim 9 katlı meydan evine veya 9 katlı şamanik yolculuğa çıkan eren adayına ait. Biz şimdilik 7 başlı yılan ile ilgileniyoruz.

Yaşam enerjisi kök çakrada uyuyan bir enerjidir. Bu uyandığında yeniden doğuşun yolu açılır. Ancak uyandığında adeta içinizi dışınıza çıkarır. Gitmesi gereken bütün eski anılar, travmalar, blokajlar önce çıkar. Bu acılar giderken de ortalığı epey bir karıştırır. Bu yüzden kundalini uyanışını yaşayanlar genelde acı çeker. Bazen başına ne geldiğini bile anlamayabilir. Reiki gibi bazı enerji sistemlerinde biz bu enerjiyi tepe çakradan açarak vücutta dolanmasını sağlıyoruz. Böylece temizlik aşaması daha kolay oluyor. Enerji bedende daha rahat akmaya ve dolaşmaya başlıyor. Bu sayede vücudunuzun şehrini seyran eyleyebiliyorsunuz. Açtığımız çarklar sizin çiçeklerinizden başkası değil. Çakralar her kültürde çiçek olarak sembolize edilmiştir. Çünkü çarkların titreşimleri geometrik şekillerdedir. Çakraları açılmaya başlayanlar bu tür renkli mandala desenleri görmeye başlıyor.

Hangi elementim enerjiyi nereden çekiyorum diyorsan elementini Hangi Elementsin? yazımdan öğrenebilirsin. Elementlerle ilgili Hıdırellez Dileği ve Avatar Çakra açma seansı yazılarım da ilginizi çekebilir.

Tabiat ana ile, elementlerinizle, bedeninizle, doğa ruhlarıyla iletişiminizin güçlenmesi dileğiyle…

Burcu Yeryüzü