Genel

Şifacıların Beyin Dalgaları Yerküre ile Bir Titreşiyor

Dr. Beck, şifacıların beyin dalgalarını ölçerek şifa gücünü açıklamaya çalışan ve bunun için dünya seyahatlerine çıkan bir nükleer fizikçidir.

Seyahatlerine devam eden Dr. Beck çok geçmeden sarsıcı bir bilimsel keşifte bulundu:

“İyileştirme süreci sırasında”, tüm şifacıların beyin dalga frekansları aynıydı: Kendi özel şifacılık yöntemleri ne olursa olsun, frekanslar 7.8 ile 8.0 hertz arasında degişiyordu. Rakamlar neden bu aralıkta dolaşıyorlardı?

Bu durum Dr. Beck’in kafasını karıştırmaya devam etti, ta ki Yerkürenin manyetik alan frekansının 7.8 ila 8.0 hertz arasında dolaştığını fark edene kadar. Bu dalgalar “Schumann dalgaları” olarak bilinir.

Dr. Beck ayrıca, şifacının beyninin, bu dalgalarla ve küresel manyetik alanın doğal frekansıyla hem frekans hem de faz anlamında senkronize olduğunu keşfetti.

Dr. Beck şifacıların, bilinçdışı bir düzlemde, Dünya’nın manyetik alanından enerji aldıklarına da inanıyor. Bu fenomen; “Alan etkileşimi” olarak adlandırılıyor.

Beck’in araştırmasına göre, iyileşen kişinin beyin frekansları; şifacının ve Yerkürenin 7.8-8.0 hertz olan manyetik alan frekansıyla senkronize işliyor.

Nevada Reno’daki Biyo-Elektromanyetik Enstitüsünden Dr. John Zimmerman da, alan etkileşimi fenomeni üzerine çalışma yapan bir bilim adamıdır.

Araştırmalarının sonucunda, Şifa verme süreci boyunca, şifacıların beyinlerinin sağ ve sol kısımlarının dengeli hale geldiği ve aynı alfa ritmini sergiledikleri sonucuna ulaştı.

Kaynak: Mistik Hakikatler Bilimsel Gerçekler & Crystal Love