Genel

Rüyasında Ejderha Görenler: Ruhunuz Sizi Çağırıyor

“Ölürse tenler ölür canlar ölesi değil” Yunus Emre

Rüyasında, vizyonunda Ejderha görenler… Kendinizi görüyorsunuz…. Ve hemen söyleyeyim yalnız değilsiniz. Birçok kişi şu an da uyanışın ilk işaretlerini alıyor. Hakikat çağında gerçekler bir bir ortaya dökülüyor.

Ejderha ruhun (yüksek benliğin) ve evrenin sembolüdür. Evreni bilen kendini, kendini bilen evreni bilir derler.

Eğer rüyanızda, meditasyonunuzda, vizyonunuzda ejderha görüyorsanız bugünlerde ruhunuz size seslenerek “artık yalan dünyayı bırak ve gerçeklerin peşine düş” diyor.

Ejderha totemi içe dönüş ve öze çağrıdır. Bu güçlü hayvan bize ne ararsan ara kendinde ara diyor…

Feleğin çemberi

Feleğin çemberini bilmeyen yoktur. Hatta eskiler “felekle aram hiç hoş değil” der. Zira çemberi kıramadığı için sürekli çile çektiğini bilir. İşte sizleri feleğin çemberini sürenle tanıştıracağım: Ejderha-Evren-Ahi Evren

Eski mitolojilerde, evrenin bir çift gök ejderi tarafından çevrildiği düşünülmüştür.

Ejder; gök, zaman ve insanın içsel gücü için bir tür semboldür. Kuyruğunu yiyen yılan ve ejderha sembolleri yaşamın döngüsüne işaret eder. Enerjinin kaptan kaba boşaldığına… Fizik bedenler çiçek olsun, ağaç olsun, insan olsun ruh için sadece bir kaptır. Esas olan ruhun kendisidir. Çünkü ruhumuz bizi bedenden bedene geçirir türlü türlü kıyafetler giydirir.

Ölünce tenimiz turab olur (toprak), ruhumuz uçar kuş olur.

Ruh denen bu yolcu, kimi zaman insan kimi zaman hayvan kimi zaman bitki kimi zaman da buradan başka diyarlara uçar orada bedenlenir. Enerji asla kaybolmaz. Kaptan kaba boşalııırr gideeer…

Ejderha sembolü Türk, Japon, Çin, Hristiyan, Budist, Zen gibi birçok kültürde karşımıza çıkıyor. Hatta holivud filmlerinde sürekli bir ejderha sembolü kullanılır. Elbette bu bir tesadüf değildir zira senaristler uyanmamız için kolektif hafızamıza sesleniyorlar…

Ejderha hem ateş hem suyun sembolüdür. Çünkü evren hem ateş hem de su elementinin birleşmesinden oluşur. Bizim içimizdeki dişil (su) ve eril (ateş) enerjilerde yükselip taç çakraya ulaştığında evrenle bir oluruz. İki cihan birleşir.

Ejderha totemini alanlar feleğin çemberinden geçmek için ilk kapıyı aralar. Ve ruhuna vardığında o kişi artık özgür bir ruh olur. Bu yaşamından sonra gideceği yaşamı istediği gibi artık kendisi seçer. Artık kişi tekamül etmiştir. Derslerini almıştır. Birlik bilincine ulaşmıştır.

Özellikle rüyasında, vizyonunda buna rastlayanlar dikkat, işareti takip edin. Sizi süprizler bekliyor. Bolluk bereket her türlü dileğiniz evren tarafından desteklenebilir. Yeniden karma yaratmadan ruhun size vereceği mesajları dinleyerek yaşamınızı sürdürmeniz elzemdir. İşte bu noktada fizik beden ile ruh arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekiyor.

Kaynak: Yüksek Benlik

Japonlar enerjiye “Ki”, Çin’liler ise “chi” diyor. Anadoluda enerjinin adı nefes ve candır. Hepimizin içinde yaşam enerjisi vardır. Samurayların çektiği şu meşhur “aduuket” aslında chi’den başkası değildir.

İçimize akan chi’nin yani nefesin asıl kaynağı ise yüksek benliğimizdir. Ruhumuzdur.

Ona “Büyük chi” de diyebiliriz. Işığımızın kaynağı odur. Rüyada, gündüz görünüzde, vizyonunuzda ejderhaya binmek ejderha savaşçısı olmaktır. Feleğin çemberini kırarak ruhunuzu kazanabilirsiniz. Işık benliğin inişi de deniliyor buna.

Ejderhanın Renkleri

Örneğin mavi ejderha görüyorsanız göksel enerjilere açıldığınızı, kırmızı ejderha görüyorsanız yeryüzü enerjilerine açıldığınızı, yeşil ejder görüyorsanız ruhunuzun yoluna girdiğinizi, beyaz ejder görüyorsanız ruhunuza, kaynağa daha çok yaklaştığınızın işaretlerini almış olabilirsiniz.

Kültürel kodlar

Ejderha sembolü dijital bir kültürde yaşadığımız için bazılarına uzak olabilir. Örneğin yüksek benlik telefonsa, evrensel enerjiye de ana bilgisayar diyebiliriz. Zira evrendeki her şey elektrik, enerjiden oluşur biliyorsunuz… Bazıları da rüyasında ruhun bugünkü sembollerini araba, bisiklet, uçak, telefon, laptop, bilgisayar gibi şeyler görebilir.

Şimdi kendinizi bir telefon gibi düşünün ve virüslerden korunmak için bağlantınızı sürekli temiz tutmaya çalışın. Çünkü kimle görüşürseniz ona benzersiniz. Bu tür ruh sembollerini alanlar özellikle negatif enerjilerden ve size ait olmayan düşüncelerden uzak durmak için evrensel enerjinin işleyişini öğrenmenin tam zamanı diyebilirim. Çakra ve auranıza sahip çıkın : ) Bugünlerde kapsama alanınıza dikkat edin. Ruha ancak arınarak varılabilir. Herkesin ana hedefi ejderhaya ulaşmak, evrene bağlanmaktır. Bunun yolu da kendi bedeninizi keşfetmenizle başlıyor. Çakralarınızı açmak, dengelemek, arındırmak ve yaşam enerjisini evrenden çekmek bunun neredeyse ilk kuralıdır. Çakralarını Reiki ile açmak ve şifalanma sürecine adım atmak isteyenler şifa seminerlerime katılabilir. Veya kendisine uygun bir master ile yolu sürebilir.

Nitekim ejderha giren eve güç, bolluk bereket, kendini bilme girer. Kendini bilen de ejderha totemini, rehberliğini alır. Büyük alemde küçük alem olur. Vücudunun şehrine girer.

Peki ejderinizi bulmak ve evren tarafından desteklenmek için neler mümkün?

Kitap, film, yazı, yoga, şifacılık, nefes vb. tekniklerle kendi kendinizi geliştirebilirsiniz ya da enerji ve şifacılık konusunda bir ışık işçisi ile çalışabilirsiniz.

Uzak doğuda çok bilinen karma, dharma ve nirvana üçgenini bilirsiniz. Bunun için kuzey ve güney ay düğümlerinize bakabilirsiniz. Vedik astroloji ruhunuzun burcunu söylüyor. Evet bir de ruhun burcu var : )

Bizim kültürümüzde nirvana başın göğe ermesidir. Başın göğe ermesi için de arı, duru olup ruhun yoluna girmek gerekir.

“Beklemek en güzel yapmayıştır” demiş Buda… Çiçeklerinizin açılma zamanını bekleyin. İşaretlerinize güvenin. Yolunu takip edenler ruhuna kavuşabilir. Yeryüzüne çok güzel enerjiler iniyor. Evren ve doğa ana sizi destekliyor.

Çağırın ejderinizi gelsin. Ejderinize binip rüzgar gibi uçun. Yolculuk nereye diye soran olursa kendimden kendime diyebilirsiniz.

Işık sizinle olsun.

Burcu Yeryüzü