Şamanik Rehber Hayvanlar: Fil Şifası

Hayvan şifasını anlamak için öncelikle onların genel özelliklerini düşünebilirsiniz. Filler çok hisli ve güçlü hayvanlardır. Hafızası ve aile bağları çok kuvvetlidir. Gruplar halinde yaşarlar. Fil ailesinde doğan bütün çocuklar ailedeki herkesin çocuğudur. Herkes yavrulara çok iyi bakar onları korur yardımcı olur. Filler için hem doğum hem ölüm çok önemlidir. Aralarından biri vefat ettiğinde mutlaka tören düzenlerler. Ölenin kemiklerine dokunup onu yad ederler. Hatta tanıdıkları bir insan öldüğünde bir araya toplanıp onun cenazesine de gidebilirler. Bununla ilgili haberleri görmüşsünüzdür.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı img_7925-2.jpg

Bütün bunlar onların güçlü duygusal yapılarından gelir. Eğer rüyanızda meditasyonunuzda fili gördüyseniz fil şifası size görünmüş demektir. Bu en temelde aile bağlarınızın güçlenip kökeninizle iletişim kuracağınızın işaretlerinden birisidir.

Fil Şifası: Empati, iletişim, aile bağları, hafıza, geleneksellik, duygusal yapı, şefkat, sevgi, mutluluk, anaçlık, feminen enerji, liderlik, zeka, kök/gök enerjilerini birleştirmek…

Eskiler gök ile kök kelimesini aynı anlamda kullanırmış. Fil totemi yeryüzü ve gökyüzü enerjilerini birleştirip tam ve bütüncül bir insan olacağınızın sinyallerini de verebilir.

Fil’in ters şifası: Bu aralar aile bağlarınıza, hafızanıza, kalbinize güvenmediğinizi söylüyor olabilir. Hem kendinizle hem de kökeninizle empati yapıp iletişim kurarak fil şifasını canlandırabilirsiniz.

Sevgiyle

Burcu Yeryüzü