Doğal taşlarla nasıl iletişim kurabilirsiniz?

“Kaya kristalleri bizzat yerkürenin çocuklarıdır; bir çocuğun ana rahmindeki oluşumuna benzer şekilde, gezegenin yüzeyinin altında, derinlerde yavaş yavaş ve emek vererek oluşmuşlardır. Herhangi gerçek büyüklüğe ulaşmaları yirmi otuz milyon yıl alır.” Kristal Mucizesi kitabından

Doğal taşları çok seviyorum. Çünkü onlar yeryüzünün bilincini oluşturuyorlar. İçlerinde 4 element bulunuyor. Ateş, hava, toprak, su… Yani onlar canlılar. Enerjisi, ışığı olan her şey canlıdır. Taşlar saf enerjiden oluşur. Bu yüzden çoğumuz onlara çekiliyoruz. Taşların fotoğraflarını görmek bile bizi mutlu edip rahatlatmaya yetiyor. Saf olan her şey kıymetlidir bildiğiniz gibi. Benzer benzeri çeker yasasıyla onlarla iletişim kurarak bizler de saflaşıp arınabiliriz.

Taşların Gücü

Doğal taşlar; içlerindeki yaşam enerjisi sayesinde sizi nazardan koruyabilir, dileklerinizin olması için niyetinizi evrene daha güçlü gönderebilirler. Ve tabi onlara dokunarak enerjinizi arttırabilirsiniz. İnsan bedeni de 4 elementten oluşur. Element elementi tanır. Bu sayede kristallerinizi aktifleştirdikten sonra onunla enerji alışverişi yapmaya başlarsınız. Taşlar gün içinde size gelen negatif enerjiyi toplayarak ışığınızı arttırır. Tek yapmanız gereken kolyelerinizi, takılarınızı gün bitiminde akşam eve gelince temizlemek.

Bir arkadaşımı Reiki 1’e uyumladıktan sonra çok güzel bir şey yaşadık. Sizlerle de paylaşmak istedim. Seminere gelirken yıllardır evinde duran kuvars taşını da yanında getirmişti. Uyumlamadan sonra taşı avucuna aldı ve ilk kez taştan ellerine enerji aktığını gördü. Çok şaşırdı. Çünkü daha önce de taşı eline almıştı ama böyle bir enerji alışverişi hiç yaşamamıştı. Sonrasında bir çam ağacı tohumuna dokunduğunda dahi ellerinden enerjinin aktığını keşfetmesi ise bambaşka bir deneyim oldu. Çünkü artık elindeki ve parmaklarındaki enerji merkezleri açılmıştı.

Aslında yaşam enerjimizi tam çektiğimizde başka bir şeye ihtiyaç duymayız. Kristaller saf olduğu için bunu yapabiliyor. Birçok kişinin yaşam enerjisi hayat şartları yüzünden emilip, blokajlanıp tıkanabilir. Bu yüzden şifalanmak için şifalı taşlara veya enerji çalışmalarına başvuruyoruz.

Taşlarla yaşam enerjinizi ölçebilirsiniz

Yaşam enerjinizi evde basit bir enerji çalışmayla taşlara dokunarak ölçebilirsiniz. Bunun için temiz ve enerjisi olan bir taşa dokunmanız yeterli. Taşınızı 3-4 dk avucunuzla kavrayıp tutun, karıncalanma oluşuyorsa enerjiyi çekebiliyorsunuz demektir. Çekim gücüne göre yaşam enerjinizin gücünü hissedebilirsiniz. Çakraları tıkalı veya blokajlı olanlar bu enerjiyi bazen hissetmeyebilir bazen de az hissedebilir.

Taş Temizleme

Taşlarınızı en güzel toprakta bekleterek temizleyebilirsiniz. Kuvars gibi sert taşları sirkeli, tuzlu suda bekleterek temizleyebilirsiniz. Su içinde oluşan baloncuklar negatif enerjinin suya geçtiğinin göstergesidir. Yumuşak ve renkli taşlarda sirkeli su taşlardaki çatlaklardan içine girip zarar verebilir. Toprağı tercih edebilirsiniz onlar için. Bir şifa sistemine uyumluysanız sembollerle ve enerjinizle de temizleyebilirsiniz.

Evdeki mekanı temizleyen taşlarınızı da düzenli temizleyerek arındırmanız gerekir. Örneğin eve gelen negatif enerjili biri olduğunda ya da son günlerde dışarıdan nazara uğradığınızı düşünüyorsanız temizlik zamanı gelmiş demektir.

Sayfamdan sık sık kristallerin fotoğraflarını paylaştığım için en merak edilen şey “Taşın sahte olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz?” sorusu…

Taşları, taş satan yerlerden alabilirsiniz. Böylece daha güvenilir olur. Hangi taş sizi çekiyorsa o taşı alın derler. Çünkü kalbinizin manyetik alanı sizi ona doğru yönlendirir.

Pembe taşa çekiliyorsanız sevgi enerjisine ihtiyacınız olabilir ya da mor taş sizi çekiyorsa bu aralar spiritüel, ruhani konular size göz kırpıyor olabilir. Mevlana’nın dediği gibi: Kardeşim! Sen düşünceden ibaretsin, geriye kalan et ve kemiksin. Gül düşünürsen, gülistan olursun. Diken düşünürsen, dikenlik olursun.” Bu yüzden en sevdiğiniz rengin taşını alıp o enerjiyle hemhal olabilirsiniz.

Çakra Taşları

Hangi organınız ağrıyorsa o bölgenin çakra rengine bakıp kendinize bir taş alabilirsiniz. Örneğin mideniz ağrıyorsa sarı renkli sitrin taşı size iyi gelebilir. Kalp çakrası yeşil olduğu için yeşil renkli taşlar da kalbe iyi gelir.

Temiz bir taşı ağrıyan bölge üzerinde 5-10 dk bekleterek 7-21 gün arasında enerji çalışması yapabilirsiniz.

Taş alırken hepsine hayran olup seçim yapamayanlara alternatif önerim olacak. Doğal taşları alırken daha küçük ve uygun fiyatlı olanlardan başlayabilirsiniz. Bu sayede kendinizi taş konusunda geliştirebilirsiniz.

Enerji davetiyesi nasıl hazırlanır

Taşlarınızı aldıktan sonra evin bir köşesinde bırakıp unutmayın. Onlarla mutlaka iletişim kurun. Arada temizleyin, topraklayın. Mandala çalışması yapın. Stresli, yorgun veya üzüntülü anlarınızda elinize, alnınıza, kalbinize veya göbeğinizin üzerine koyup enerjinizi temizleyip, dengeleyebilirsiniz.

Mandalanızın yanına notlar alın. Notun üstüne taşınızı koyup o enerjiyi hayatınıza davet edin. En güzel enerji davetiyesi budur. Mandala boş enerji kabı demek. Hangi enerjiyi hayatınıza davet ediyorsanız taşlarınızı dizerken o hissi düşünmeniz yeterlidir.

Taş Programlama

Amacımız enerjilerle hemhal olmak. Sade ve basit olan şeyleri tercih edebilirsiniz bu yüzden. Taş programlama da çok basittir. Temiz bir taşı acunuzuna alıp ona istediğiniz hissi yükleyebilirsiniz. Örneğin 3 kere “beni koruyorsun, beni koruyorsun, beni koruyorsun” deyip bu hissi,enerjiyi taşa yükleyebilirsiniz. Sonrasında kolyenizi takabilirsiniz. Taşlar teninize değdiğinde sizinle daha çabuk iletişim kurar. Auranızla buluşur ve sizi nazardan korurlar.

Sevgiyle

Burcu Yeryüzü

Yeryüzü anamızın ve Gökyüzü babamızın izinde; hayatınıza güzellikler katmak, kendinize ve başkasına şifa vermek, çakralarınızı açmak, enerjinizi ve frekansınızı yükseltmek, nazardan korunmak ve kristal taşlarla enerji çalışması yapmak istiyorsanız Reiki Şifa Seminerlerime katılmak isterseniz mail adresimden bana ulaşabilirsinizburcuyeryuzu@gmail.com

Şifa Seminerlerim hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.