İkiz Alev: Görevli Ruhlar

Ruhsal bir enerji düşünün ve bu enerjinin gökten yeryüzüne doğru iki kutba bölündüğünü hayal edin. İşte ikiz alev süreci bunun gibidir. Aynı kök enerjiden doğarlar. Ruhları birdir. 

Peki bu ne demek?

Bir filmden örnek verecek olursam konuyu daha iyi açıklarım diye düşünüyorum. Zira spiritüel filmler yeni çağı anlamamızda bizlere oldukça yardımcı oluyor. Little Buddha filminde üstat bir budist rahibin öldükten sonra 3 bedende dünyaya geldiğini görüyoruz. Aydınlanmış bir ruhun 3 insana can vermesi sıra dışı bir olay gibi duruyor. Ancak bu durum her ruh için geçerli değil, filmde de belirtildiği gibi ruhun bilgeliğinden, frekansının yüksekliğinden  kaynaklanmaktadır. Bu şekilde dünyaya tekrar gelen ruhun elbetteki tek bir amacı bulunuyor: Dünyaya hizmet etmek. 

İkiz Alev konusuna geri dönecek olursam. İkiz alev sürecinde varoluşsal kademeden bir ruhun iki bedende de dünyaya geldiğini görüyoruz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 6565e3d26505e4e0a959948435340ba1.jpg

Yani, İkiz Alev, iki insanın ruhunun bir olma halidir. Bu konular biraz kafa karıştırıcı gibi duruyor. Çünkü genelde bizler ruhun bir bedende dünyaya geldiğini biliyoruz. Oysa ruhun geldiği boyut ne kadar yüksekse bu durum değişmektedir. Bu yüzden ikiz alev süreci bir aşk hikayesinden çok daha fazlasıdır. 

Herkesin İkiz Alevi Var Mı?

Öncelikle belirtmek isterim ki elbette her insanın ikiz alevi yok. İkiz alevlerin bilge ruhlar olduğunu hatırlamamızda fayda var. Bu yüzden yeryüzünde ender bulunduğunu söyleyebiliriz. Ancak son yıllarda Doğa Ana bir çağrıda bulundu. Galaksinin dört bir yanından yeryüzüne ışıklı ruhlar gelmeye başladı. Görev frekansı yükseltmek, ışığı yeryüzüne demirlemek ve Doğa ile dost, barışçıl bir dünya yaratmak. Bu görevde uyanan taraf genelde kadınlar oluyor. Dişil enerji arınıp temizlendikten sonraki süreçte erkeklerin de uyanış sürecine dahil olduğunu birçok ikiz alev ilişkisinde görüyoruz.

İkiz alev deyince aklıma hep doğada nadir bulunan ikiz kristaller geliyor. Yaşamın tezahürünü anlamak için en küçük formdan en büyük forma kadar Doğaya bakmamız yeterli. Hermesin şu ünlü sözündeki gibi “Aşağıda olan yukardaki gibidir.” Öyleyse bir kum tanesinden bir gezegene kadar temelde her şey benzerdir.

Dikkat ederseniz Doğada da birçok canlının ikiz formu bulunuyor. Bir doğal taş, bir bitki, bir meyve, bir insan veya bir yıldız gibi… Tekamül ettikçe enerjinin kalıbı değişir. Işığı artar. Ve bir bakmışsınız ki ruh, yeryüzüne iki canla gelivermiş.

İkiz Alev ve Ruh Eşi Kavramları

Ruh eşi, ruh ikizi ve ikiz alev kavramları doğal olarak çok karıştırılıyor. 

Hepimiz biliyoruz ki günümüzde neredeyse herkes sevgiyi ve aşkı arıyor. Bu yüzden ruh eşinizi arıyor veya bekliyor olabilirsiniz. Bu yazıyı da bu yüzden okuyor olabilirsiniz.

Ruh eşi denilen şey “iki ayrı ruh”un bir araya gelip hayatı uyumlu bir şekilde yaşamasıdır. Örneğin ruh eşleri aynı ruh ailesine mensup olabilirler. Veya aynı ruhsal aileden olmayabilirler fakat aynı amaçla bir araya gelebilirler. Ruh Eşleri genelde ideal eş halidir. Güzel bir birliktelik, uyum ve aşk içeriklidir. 

Ruh eşini bekleyenler “Ruh eşimle karşılaşmaya niyet ediyorum” cümlesi ile ruh eşinizi hayatınıza çağırabilirsiniz. Ancak gerçek aşkı arayanların önce gerçek özgürlükten geçmesi gerekir. Herkes önce kendine varmalıdır. Kişi spiritüel kilolarından kurtulduktan sonra ideal partneri yaşamına çekebilir. 

İkiz Alevlerin Görevi Nedir?

İkiz alevler yeryüzündeki yükseliş sürecini desteklemek için gelen görevlilerdir. Onlar ışık tohumlarını ekmek ve frekansı yükseltmek için buradadırlar. Yeryüzündeki bütün türlerle birlikte Altın Çağı getiriyoruz. 3. boyuttan 5. boyuta doğru yükseliyoruz. Bu yüzden İkiz Alev konusunu klasik bir aşk hikayesi olarak görmeyin. Ortada bambaşka dinamikler bulunuyor. Örneğin benim görevim atalarımın rehberliğinde yeryüzü şifasının canlandırılmasına hizmet etmektir. Doğa bizim yuvamızdır. Yolumuz Doğa Ananın yoludur. Bu yüzden ilgilenen dostlarla şifa çemberlerinde buluşuyor ve seminerler veriyorum. Çalışmalarıma buradan bakabilirsiniz: Şifa Seminerleri

İkiz Alevlerin İlk Karşılaşması

İkiz alevler özünde birbirini çok iyi tanır ve tamamlarlar. Karşılaştıkları andan itibaren birbirlerine çekilirler. Kendilerini yoğun bir çekim gücü içinde bulurlar. Bu kimi zaman aşk olur kimi zaman derin bir sohbet olur… Birbirlerine içlerindekini dökerler. Birbirinin bütün potansiyellerini görürler. Ne fazla ne az. Neyse onu yansıtırlar. Bu başlarda bu dengesiz bir ilişki gibi görünür. Kişiler fırtınalı bir süreçten geçerler. 

Her insan çok özeldir. Kimse birbirine benzemez. Bu yüzden yaşanılan tecrübelerin başkalarıyla kıyaslanmaması önemlidir. Özgün bir şeyler yaşanıldığını unutmamakta fayda var.

Yine de birçok ikiz alevin başına gelen şeyler benzer olabiliyor. Örneğin bazı ikiz alevler başlarda kavuşup sonra ayrılabilirler. Bu sayede dünya kıyafetinden arınma yoluna girilir. Ve öze yolculuk başlar.

Yollar çamurlu, çakıllı, çetrafilli, dönemeçli de olsa bu  İlk duraktan son durağa kadar her şey değişir. Çekilen aşk acısı bir lokomotif gibi ikiz alevleri hakikate taşır. Oz Büyücüsündeki Dorothy gibi artık Kansas’ta değillerdir. Başka bir dünyanın kapıları açılmıştır.

İkiz Alev’de Kadının Görevi

Gözlemlediğim kadarıyla kadınlar yaratım enerjisine yakın olduklarından gerçeği ilk andan itibaren hisseden taraf oluyor. Eğer bir kavuşma ve ayrılma durumu söz konusu ise ayrılık acısını çeken taraf genelde kadınlar oluyor. Başlarda erkekler ikiz alev olduklarını anlamayabilir veya bu durumu reddebilirler. Bu yüzden onlar da hala ideal aşkı aramakla meşgul oldukları için acı çekerler. Ancak bunun farkında bile değillerdir.

Yılan hikayesi de zaten böyle başlar… Dönüşüm ve Metamorfoz ile…

Çoğunlukla rastladığım ikiz alev ilişkilerinde bu tablo ortaya çıksa da elbette farklı çeşitlerde hikayeler de bulunuyor. Türlü türlü ruh, alem ve boyut var nihayetinde… İkiz Alevler zaman içinde bazen kavuşur bazen yine ayrılabilirler. Böyle bir süreç içinde olanlar kendilerini başkalarıyla kıyaslamamaya özen göstermeli. Ancak başkalarının deneyimlerini göz önünde bulundurmayı unutmamalıdır. Etki tepki, kabullenme, reddetme gibi dinamikler sürekli oluşabilir. Kimisi 3-4 yılda kimisi 12 yıl sonra bile kavuşabilir. Bu tür hikayeler hali hazırda yaşanıyor…

Yüksek Benlik / Ruhu Anlamak

Progression Phases of the Twin Flame Union

Ruhsal ışık (yüksek benlik) burada adeta moderatör gibi davranır. Gerektiğinde müdahil olur. İşaretler gönderip kişilere yolculuğunda rehberlik eder.

Bu yolculuk özünde ruhsal dengeye kavuşmaktır. Çiftler ancak arınıp saflaştıkça kendilerini bilirler. Böylece hem ikiz alevlerine hem de ruhlarına kavuşmanın yolu açılır.

Spiritüel uyanışı yaşayan tarafların kulağına küpe etme gereken önemli bir şey daha var. Her öğrenilen spiritüel yasa hemen karşı tarafa anlatılmamalıdır. Bunun yerine karşınızdaki kişinin geçişini daha ılımlı yapabilirsiniz. Uyanışı yaşayan ikiz alevdeki kişiler, bu tür bilgileri zamanla ve dengeli bir şekilde karşı tarafa vermelidir.

Görevli Ruhların Aşkı Nasıl Olur?

Bir kere Hollywood’dan öğrendiğimiz romantik aşk ilişkilerini kafanızdan çıkarmalısınız. İkiz alevler başlangıçta romantik bir aşk ilişkisi değildir. Ve bildiğiniz bütün aşk ilişkilerini de unutun.

İkiz Alev ilişkisi, insanı halden hale sokan bir aşk hikayesidir.

İkiz Alevler yeryüzüne bir görev neticesinde gelen ruhlardır. Ancak kişi kendisinin kim olduğunu bilmez. Hatta görevli olduğunu bile bilmez. Bu yüzden de ikiz alevini tanımaz. Bir ikiz alevi olduğunu da bilmez. Ancak tanışma yaşandıktan sonra süreç başlar.

Bu yüzden kişiler insani travmalarından kurtulduklarında birbirlerine kavuşur ve koşulsuz sevgiyle bir aşk yaşayabilirler.

İkiz Alevinize Nasıl Kavuşursunuz? Uyanış Nasıl Gerçekleşir?

Bizler bir uyanış ve aydınlanma çağının içindeyiz. Gerçekte kim olduğumuzu keşfediyoruz. Çok eski zamanlardan beri bizlerden saklanan sırları öğreniyoruz. Yaşam ağacımız canlanıyor. İkiz alevlerin kavuşması için bu uyanışa geçmeleri gerekir. Bu süreçte kadim sırları bilmek ve spiritüelliği keşfetmek, şifa çalışmalarına katılarak yaşam enerjisini yükseltmek, çakraları dengeli bir şekilde açmak ve yükseliş enerjilerine açılmak önemlidir.

Karmaları şifalandırmak, atalardan gelen DNA kodlarını şifalandırmak, kordon temizliği yapmak, dünyanın manyetik alanına uyumlanmak, köklenmek önemlidir. Uyanışa geçmek isteyenler bu hizmetleri veren yeni çağ görevlilerinden de destek alabilir.  

Dünyanın Manyetik alanına uyumlanan kişinin eski kimliğinden eser kalmaz. Biliyorsunuz çiçeklerin açması için önce tohumlar ekilmeli ardından toprak suyla beslenmelidir.

Çakaralarımızın şifalanmasını tıpkı çiçeklerin açması gibi düşünebilirsiniz.

Bu yüzden ikiz aleviyle karşılaşıp ayrılan kişilerin bu süreçte duygusal acıları, kalp kırıklıklarını, sancıları bir yana bırakıp şifalanmaya yönelmesi yapılacak en doğru adımlardan birisidir. İkiz alevlerde uyanan kişinin kendisini karşı tarafa kabul ettirmek yerine kendi varlığına uyanması, şifalanması süreci olumlu açıdan destekleyecektir. 

Dünya Gerçeği

Maalesef Dünya perdesi ruhların kendisini unuttukları bir boyutta sıkışıp kalmıştır. Burada doğanların yüksek benlikleriyle bağlantısı kopuktur. Bu çok garip gelebilir zira ilkokuldan beri bize kainatta yalnız olduğumuz öğretildi. Ve birçoğumuz bir ruhu olduğunu bilmeden yaşadı. Çünkü insan türü geçmiş tarihinde bir şekilde 5. boyuttaki orjinal halinden 3. boyuta düşürülmüştür. Yeni çağın şifacıları bilimcileri, sanatçıları bunu anlatmakla meşgul zaten. Kitaplar, filmler, müzikler hatta moda bile bunlardan nasibini aldı. Hepsinde aynı dili görebilirsiniz. Kozmik desenli kıyafetler, gökkuşağı renkleri, kozmik filmler, spiritüel filmler veya kuantum konulu araştırmalar gibi…

Özünde spiritüel sandığımız şeyler bizim öz kimliğimizdir.

İşte bu düşürülmüş bilinç yüzünden dünya gezegeni bu kadar kötü bir yer haline gelmiştir. Yeryüzü, hayvanlar ve insanlar yok olma tehlikesi içinde. Ekolojik denge zaten kalmadı. İnanılır gibi değil ama insanın gerçek görevi yeryüzü koruyuculuğudur…

Dünyadaki yaşam formları arasında ona düşen görev ışığın elçiliğidir. Ve şu anda insanın biçare yaşamasının tek sebebi “ruh, beden, zihin” birliğinden ayrı yaşamasıdır. Çift sarmallı DNA ile 2 devirde çalışan canlılar gibiyiz. Orjinal halimiz ise 12 sarmallı DNA dizilimidir. Bilim insanlarının Çöp DNA adını verdiği dizilimin buradan kaynaklandığı da yine söylenenler arasında.

Hal böyle olunca maalesef insanlar kendisini ve evreni bilmeden yaşamaya devam ediyor. Ruhunun her biri ayrı telden çalıyor deyimi buraya gerçekten cuk oturuyor.

Bu durumun değişmesi için dünyada bir mücadele vardır. Hatta kurtarma operasyonun düğmesine çok uzun zaman önce basıldı. New Age, Yeni Çağ, Altın Çağ, Kova Çağı, Hakikat çağı gibi isimlerle işaret edilen bu çağ beklenen bir çağdır. Hem göğün ışıklı ruhları hem de yeryüzünün yeşil doğa ruhları birikte el birliğiyle bu mücadeleyi vermektedir.

İkiz alevler de bu sürece destek olmak için şu an da yeryüzündeler. Ve ikiz alevlere düşen tek şey sadece yolu sürmektir. Özlerine dönmelerinin vakti geldi.

Sevgidir Dinimiz

İkiz alevler ve görevli tüm ruhlar yeryüzündeki diğer insanlara göre acıyı ve sevinci çok daha fazla uçlarda yaşayabilirler. Onlar dünyadaki birçok enerjiyi hissedebiliyor. Bu da bazen tükenmelerine hatta kaybolmalarına neden olabilir. Nihayetinde nefs terbiyesi oluşmaya başladıkça kendilerine uyanıp kim olduklarını bilmeye başlarlar. Görevlerini hatırlarlar. Sevgi frekansına yükselirler. Bu da 500 hertz’de titreşmek demektir. Bu frekansa geçmek isteyenler için birçok şifa yöntemi, çalışması bulunuyor. Onları inceleyerek ve uygulayarak kendinize yeni bir yol sunabilirsiniz.

Dişil Enerjinin Uyanışı

İkiz alev sürecinde uyanış önce kadınlarda olabiliyor. Zira kainatın yaratıcısı dişil enerjidir. Kızılderililerin dediği gibi doğuran her şey dişidir.  Dişil enerji, ışığın kaynağı ve köküdür. Karanlık madde; uzayın ve kainatın kendisidir ve dişil özellik taşır. Karanlıktan çıkan ışık ise eril bir enerjidir. Bu iki siyah&beyaz ışık birbirini besler, büyütür.

İkiz alev enerjisine dönecek olursak, yaratımın en eski sembolü olan Yin ve Yang ve kozmik yumurta ile özdeştir. Nokta ve çember onları en iyi tanımlayan enerji frekansıdır.

Dünya yaşamı dişil enerjinin sömürüldüğü, ezildiği bir alan olduğu için dişil enerji üzerinde çok fazla baskı bulunuyor. Başka gezegenlerde durum nasıldır bilinmez ama yeryüzünde durum bu. Bu yüzden dişil enerji uyanışa geçtiğinde dengelenmesi ve arınması için bir müddet zamana ihtiyacı vardır. Uyanış semptomları arasında stres, üzüntü, acı, kızgınlık yaşaması çok normaldir. Bu yüzden zaten ikiz alevler karşılaştıklarında birbirini hem çeker hem iterler. İçten bir bilişle hissederler. Ancak aradıklarını tam olarak bulamazlar. Zira hala ikisinin de farkındalığı çok düşüktür. Olan bitenden bir haberdirler.

Erkeklerin uyanışını, frekansını, farkındalığını arttıran, temizleyen ve uyanışa taşıyan kadınlardır. Bu çok önemli bir görevdir. Eril enerjinin işi daha zordur zira kaostan çıkıp düzene doğru yürümesi gerekir. Dişil enerji uyandıkça eril enerji de uyanışa geçer. İlginç ama durum bu… Ruhları bir olduğu için birisi geliştikçe diğerine de yansır.

Kadınlar sezgisel canlılar olduğu için en derinlerinde gerçeği hep biliyor. Ama çoğu zaman reddetme ve kabullenme duyguları içinde gelgitler yaşayabilirler. Üzerindeki spiritüel kilolardan kurtulması zaman alabilir. Genelde İkiz alev sürecinde kadınlar hep erkeklerin uyanışını bekliyor. Nasıl olsa kendileri gerçeği biliyor sanıyor. Ona göre ikna olmayan erkektir bu süreçte. Ancak işin aslı biraz farklı. Biraz ironik ama aslında yüksek benlikler kadının uyanmasını bekliyor. Uyanışa geçince de eğitim başlıyor. Rüyalarda, astral planda kişinin enerji bedeni gelişiyor, eğitimine devam ediliyor. Zira el verip erkeğin yükseliş enerjilerine açılmasını sağlayan taraf kadındır.

Eril Enerjinin Uyanışı

Sen ve ben yazgılıydık sevdalanmaya Nice erkek nice kadın arasında..  Pablo NERUDA / Yüz Aşk Sonesi

Eril enerji uyanışa geçtiğinde bu görev meşalesini o da taşımaya başlar. Yavaş yavaş “insan kalıbı”nın içine yüksek benliğin ışığı inmeye başlar. Alnındaki nur parlar. Gönül gözü açılır. Böylelikle kişiler kendisini baştan yaratır. Dünyaya adeta yeniden doğarlar.

Eril enerjinin uyanışını bir resimle anlatmak istedim. Bu resim çok güzel bir eser olmuş gerçekten de… Yeni çağ sanatçıları kollektif hafızamızın beslenmesine hizmet ediyorlar.  Resimde sevgi gönderildikçe illüzyonu kırılan ve kafasının içine güvercin konan bir erkek gösteriliyor. Bu güvercin ruhtan başkası değil… Ruhun doğumu dünyadaki en masum canlılardan biri olan güvercinle sembolleştirilmiştir.

Fotoğraftaki gibi ikiz alev ilişkisinde dişil enerjinin sevgisi, eril enerjiyi besleyip canlandırıyor. Çünkü koşulsuz sevgi her şeyin özüdür.

Zamanın önemi…

Erkeğin spiritüel konulara uzak durması üçüncü boyut enerjisindeki zihniyle düşündüğü içindir, oysa kalbiyle düşünmeye ihtiyacı vardır. Bu olduğunda ise artık uyanışı başlar.

Ancak farkındalık, gelişim ve temizlik aşaması en az 3-4 yıl sürebilir. Sonuçta bütün bunlar inisiyasyon hikayesidir. Sabır ikiz alevlerin öğrenmesi gereken önemli duygulardan birisidir. Koşulsuz sevgi oluşana kadar ruhun dersi neyse onunla yüzleşir durur. Feleğin çemberi ruhları zorlu bir sınavdan geçirir. Bu süreçte ikiz alevler birbirlerini reddetme, kabul etme, ikna olma veya tekrar reddetme gibi aşamalardan geçerler. Acabası olan kişilerdenseniz ruhunuzun yoluna girdikçe kafanızdaki soru işaretlerinin gideceğinden emin olabilirsiniz.

İbn Arabi’nin de dediği gibi bütün bu yolculuk kendimizden kendimize…

İkiz alevler kavuşana kadar sahte ikiz, karmik ikiz veya ruh eşi gibi kişiler de ikiz alevlere bazen rehberlik edebilir. Ama bazen de zarar verebilir kavuşmalarını engeller veya erteleyebilirler. Ancak ikiz alevlerin birleşmesi doğuştan gelen bir haktır.

Burada kişiler yüksek benliklerinden gelen mesajları dikkate alarak süreci yürütmeli.

İkiz alevler birleştiğinde yaydığı enerji yüksek bir frekans olduğu için kavuşmaları genelde negatif enerji tarafından engellenmeye çalışılır. Negatif enerjiler en yakınlarını bile kullanabilir. Onlara öfke, sinir vb nöbetler yaşatabilir. Bu yüzden çevresini de arındırmak ikiz alevlere düşer. Süreci sadece yaşayan kişiler bildiğinden ikiz alevi olan kişileri genelde en yakınlarının anlamaması normaldir. 

Bu süreçte kişilere yardımcı olacak şey içsel huzura kavuşmaktır. Başına ne geldiğini anlaması için öncelikle araştırma yapması ve yeri geldiğinde uzman kişilerden rehberlik alarak farkındalığını yükseltmesi gerekir. Adeta bir şifacı gibi ışığını yükseltip arınana kadar çalışma yapması gerçekten çok fayda sağlar.

Araştırma yapmak isteyenler: Çakralar, aura, dna, ışık çağı çocukları, yıldız çocuklar, yüksek benlik, 3. 4. ve 5. boyut gibi konularla ilgili araştırmalar yaparak yeni çağ konularını öğrenebilir.

İkiz alevler bu süreçte yalnız değildir. Yüksek benliği, kozmik ailesi, rehberleri, ilahi anne ve ilahi baba ve melekler sürekli korur, aydınlatır, enerji temizliği yapar. Yine de nazar ve negatif enerjiler her yerde olduğundan onlardan korunmak için öfkeli, kızgın problemli kişilerden uzak durulmasında fayda var.

Daha izole bir yaşamı seçebilirler. Meditasyon yapıp müzik dinleyerek akışta kalmaya ve özüne yaklaşmaya çalışabilirler. Meditasyon kelimesi sizleri korkutmasın. Meditasyonun Türkçesi “dalınç” demek. Dalınca en iyi uykuyla ve müzikle geçebilirsiniz. Bu süreçte internetten kendinize uygun beğendiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz.

Bazı filmlerde kahramanın görevinden kaçtığını görmüşsünüzdür. Son ana kadar kişi kendisinden emin değildir. Ama sonra kendisine inancı gelir ve huşu içinde görevini yerine getirir. Bu senaryo yaşamın kendisidir.  Bu görevi buraya gelmeden önce bizzat yüksek benlik seçti. Hiçbir şey ruhun tekamülünden ve sevgiden daha önemli değildir. Bu yüzden ikiz alevlerin buluşması için rehberler ve yüksek benlik elinden gelen desteği verir. Er geç gerçekler ortaya çıkar. 

Yeryüzündeki herkesin güzellikler içinde yükseliş enerjilerine açılması ışığın yeryüzüne demirlenmesini sağlıyor. İkiz aleviniz, ruh eşiniz, güzel bir ilişkiniz olsun olmasın. Bu aşk hikayesinin baş kahramanı Dünyadaki yaşamdır. Dünya bizim yuvamız. Toprak Ana bizim annemiz. Ve onu şifalandırmak bizim görevimiz. Bizler yeryüzünün koruyucu türüyüz. Bunu anlayıp yeryüzündeki bütün türlerle sevgiyle yaşamak aşkın en güzel halidir.

Toprak Ana mutlu olduğunda bizler de mutlu olacağız.

Yeryüzünün şifalanması dileğiyle. Ve öyle de oldu.

Aşk ile, Işık ile…

Burcu Yeryüzü