Rüyaları Hatırlamak: Hangi Bedeninle Rüya Görüyorsun?

Beden ruh vasıtasıyla hareket eder, fakat siz ruhu göremezsiniz, ruhu bedenin hareketleriyle bil.” Mevlana C. Rumi

Belki şaşırabilirsiniz ama toplamda 7 tane bedenimiz var. Bu kendimizle ilgili en temel gerçeklerden birisidir.

“7 cihan bir araya gelse yer yerinden oynar” derler ya işte 7 cihan karşınızda.

Fizik beden, Eterik beden, Astral beden, Zihinsel beden, Ruhsal beden, Kozmik beden, Nirvanik beden.

Bizler 7 bedenimizle birlikte rüya görüyoruz. Rüyalar sembolik anlatım ve tasarımlarla kendisini ifade eder. Enerji bedenlerin her biri bize farklı mesajlar iletir. Bu yüzden sembol dilini öğrenerek rüyalarınıza anlam kazandırabilirsiniz.

Birçoğumuz şu anda bu bedenler arasında seyahat ediyor. Bu yüzden de rüyada gördükleriniz günlük yaşamınızda çıkıyor. Mistik sandığımız şeylerin hepsi aslında kendi beden yapımızla ilgilidir.

Rüyaların renkli yani çok yönlü dünyası, birden fazla bedenimizin aynı anda rüya görmesinden kaynaklanıyor.

İnce enerji bedenleriniz zamanda yolculuk yapabilir, ses, koku duyabilir, titreyerek uyanabilir, genişleme küçülme hissedebilir, geçmişe geleceğe gidebilir, kolektif bilince bağlanabilir, parelel evrenlerden size her gece mesaj taşıyabilir.

Bu yüzden rüyalar bazen karışabilir bazen akıl sağlığınızdan endişe ettiğiniz anlarınız bile olabilir. Aslında olan şey bir halden başka bir hale geçiyorsunuz. Enerjiniz ve frekansınız yükseliyor, yani inisiye oluyorsunuz. Dünyada birçok kişi şu anda bunları yaşıyor, yalnız olmadığınızı bilmenizi isterim. Rüyanın içindeyken anlam veremediğiniz şeyler de olabilir. Bu olduğunda bilin ki fizik beden günlük yaşantısını düşünerek tepki veriyor. Oysa rüyanızda daha üst bedenlerinizin size vermek istediği farklı mesajlar vardır. Onları dikkate alın. Ruhunuzu ve rehberlerinizi dinleyin. Rehberler bazen bir hayvan bazen bir arkadaşınız bazen ünlü bir suretle size görünebilirler. Bazen melek bazen bir peri bazen bir orman ruhu da sizi ziyaret edebilir. Her gördüğünüz kişiye “seni rüyamda gördüm” demeden önce ruhunuzun size vermek istediği mesajı anladığınızdan emin olmanızda fayda var. Çünkü bazen de ruhunuz hayatınızdaki kodlara göre size mesaj verebilir. Bunlar sizin rüya oyuncularınızdır. Hepsi sizi kendinizle ilgili uyanışa çağırmaktadır.

Çiçeksi Rüyalar

Rüyaların mesajı bedenler arası iletişim arttıkça dengelenir ve daha akıcı berrak rüyalar görmeye başlarsınız. Fizik ve ışık beden birleşmeye başladığında ise kişi Budha bilincine doğru yol alır. Kişi artık daha çok “an”ı yaşamaya başlar. Bu aşamadakiler kendi gelecek senaryolarını rüyasında değil hayatın içinde oluşturmaya başlar. Niyeti ve dilekleri gerçekleşir. Hep “akışta olun” yaşamı anda yaşayın denmesinin temel sebebi bizlerin hem rüyada hem gündüzde düşündüğümüz şeyi gerçekleştirme potansiyelimizden geliyor.

Son olarak rüyada korkarsanız rüyadan çıkmak için kendinize yöntemler geliştirebilirsiniz. Örneğin Tanrıyı veya koruyucu rehberlerinizi çağırabilir ve etrafınızda mavi, beyaz veya mor ışıktan bir koruma çemberi düşünüp o rüyadan çıkabilirsiniz. Üst çakraların renkleriyle çalışın, bunlar auranızı koruma altına almanızı sağlar. Korktuğunuz an korunduğunuzu hissedin. Kalbinizi sevgiyle doldurun.

Çiçek gibi açan rüyalar diliyorum. Rüyanızda şifalanmanız dileğiyle…

Burcu Yeryüzü