Genel

Hangi Elementsin? Burcunun Elementini Keşfet

img_7728

Elementlerimizi keşfetmeden kendimizi bulmak neredeyse çok zor diyebilirim.

Sizlerde elementlerinizi keşfedip kendi gücünüze güç katabilirsiniz.

Hangi elementsin? Burcuna göre elementini seç:

Koç: Ateş

Boğa: Toprak

İkizler: Hava

Yengeç: Su

Aslan: Ateş

Başak: Toprak

Terazi: Hava

Akrep: Su

Yay: Ateş

Oğlak: Toprak

Kova: Hava

Balık: Su

Burcunuza göre elementinizi bulduysanız elemenlerin size olan etkilerine bakabilirsiniz.

Elementine göre gücünü keşfet:

Su: Çok duygusalım her şeyi hissederim ve sezgilerim kuvvetlidir diyorsan su elementini yoğun taşıyanlardan olabilirsin. Su aynı zamanda şifacıdır, akışkandır, arındırıcıdır. Girdiği kabı kendisine benzetir.

Toprak: Doğa ana gibi dayanaklıyım ve toprak gibi besler büyütürüm diyorsan toprak elementini yoğunlukla taşıyor olabilirsin. Hayata doğanın gözünden bakanlar toprak elementine yakındırlar. Yaşam enerjisini topraktan çekenler ağaçlarla, meyvelerle ve sebzelerle arası en iyi olanlardır.

Ateş: Dönüştürücü, savaşçı, ateşli, enerjik, çabuk kavrayan, çabuk harlayan olaylar karşısında bitmek bilmez bir enerjim ve motivasyonum var diyorsan ağırlıklı olarak ateş elementini taşıyor olabilirsin. Ateşin gücü hem yakar hem dönüştürür ve küllerinden doğurur. Hem de ocak olur insanları doyurur.

Hava: Düşünce gücünüz yüksekse aklınıza gelen başınıza geliyorsa, olaylara dışarıdan bakıp entellektüel zekanızı kullanıyorsanız ağırlıklı olarak aldığın element havadır. Hava insanları zekasını ve iletişimini konuşturur.

5. Element: Ruh, Tanrısal Enerji veya Sevgi Enerjisi… Diğer elementlerin birleşmesinden oluşan Tanrısal öz hepimizin içindedir. Kalpten görenler ve sol elinde enerjiyi daha çok hissedenler bu elementten yani Tanrısal güçten beslenirler. Bu kişiler Kaynaktan daha çok beslenir.

Bazen burcunun ve gezegeninden aldığı enerjinin kendisine uymadığını keşfedenler olabilir. Çünkü Astrolojik açıdan birçok farklı gezegenden enerji alabiliyoruz. Bazısı düşük bazısı fazla olabilir. Gün burcu, ay burcu, yükselen burç, burcumuzun bulunduğu evlerimizden veya ay düğümlerinden bir sürü açı alabiliriz. Örneğin Venüs’ten enerjiyi az alan birisi toprak elementini az alırken Mars gezegeninden aldığı açısı yüksek olan birisi ateş elementini yoğun alabilir.

Bunları dengelemek için eksik olan elementle çalışabilirsiniz. Evinizde bolca o elementi kullanabilirsiniz. Veya elementin geometrik desenini bulup, tılsımını yapıp üzerinizde taşıyabilirsiniz. Detaylı bir element çalışması için ayrıca astrologlardan destek alabilirsiniz. Yıldız haritasına baktıranlar elementlerine de baktırabilir.

Elementlerle Nasıl Çalışılır?

Evrenin Kısa Tarihi isimli kitapta şöyle yazıyor: “Bir galaksinin doğumundan bir bebeğin doğumuna kadar bilinen tüm olaylardan 4 temel kuvvet sorumludur.”

Beşinci element ise evrensel enerji olan ruhtur.

Elementler hem bedenimizin hem de yaşamın kaynağında vardır. Bu yüzden çok önemlidir.

Peki bu elementlerin içimizde dolaştığını ve parmaklarımızdan aktığını söylesem?

Dikkat ederseniz dünyadaki herkes ellerini açıp dua eder. Bunun sebebi elimizdeki ve parmaklarımızda element enerjileridir.

Parmaklarımızdaki Elementler:

Baş parmak: Ruh, Evrensel&Tanrısal enerji
İşaret parmağı: Hava
Orta parmak: Ateş
Yüzük parmağı: Su
Serçe parmak: Toprak
Avuç içi: Taç Çakra

Elementlerin hepsi içimizde bulunuyor. Bu yüzden elementlerle şifa çalışması yapmak çok faydalı ritüellerdendir.

Elementlerle Şifa Çalışması

Bütün elementler içimizde bulunuyor. Dileyen hepsiyle şifa çalışması yapabilir. Dileyen de burcunun elementine göre çalışma yapabilir. Bu çalışmalarla yaşam enerjinizi güçlendirebilirsiniz.

Su ile Çalışma:

Benim en sevdiğim çalışma su ile yaptığım çalışmadır. Bana çok huzur veriyor. Zira Su şifasının çok güzel, arındırıcı saf bir enerjisi bulunuyor. Bu yöntemi de rüyamda gösterdiler. O gün bugündür uyguluyorum.

Ritüel için; ellerinizin sığabileceği büyüklükte geniş demir bir tabak alın. İçine 1-2 bardak kadar su koyun. Ardından ellerinizi 5 dakika içinde bekletip suyun arındırıcı enerjisini ruhunuza ve bedenine çekin. Bunu yaparken gözlerinizi kapatın. Ve “arındım şifalandım temizlendim” deyin.

Reiki vb bir enerjiye uyumlu olanlar ellerinden akan enerjinin çok ferah ve topraklanmış olduğunu hissedebilir.

Demir kabın içine isterseniz temiz doğal taşlarınızı da koyabilirsiniz. Bir meditasyon veya reiki müziği açabilirsiniz. Daha huzurlu olmanızı sağlar.

Ateşle Çalışma:

Bu da en çok kullanılan tekniklerden bir tanesidir. Dileklerinizi bir kağıda yazın. Daha sonra kağıdı yakın. Küllerini camdan dışarı üfleyin. Işığın 3. boyuttaki hali ateştir. Yani ateşle çalışmak ışıkla çalışmaktır. Burada dilerseniz külleri önce suya ardından toprağa dökebilirsiniz. Böylece 4 elementin gücüyle çalışmış olursunuz.

Toprak ile çalışma:

Dileyen toprağa, tuza dokunup kendisini topraklayabilir. Veya babaannelerimizin yaptığı gibi kafasının üstünde tuz çevirebilir. Bu yöntem taç çakrada bulunan negatif enerjinin veya tıkanan çakranın açılmasını sağlıyor. Özellikle nazar veya baş ağrısı olduğunda uygulayabilirsiniz. Kullandığınız Tuzu daha sonra ocağa veya ateşe atıp yakabilirsiniz.

Hava ile çalışma:

Hava elementiyle çalışmak isteyenler nefes egzersizleri yapabilir. 7 kere burundan nefes alıp ağızdan verebilirsiniz. Bunu yaparken zihninizi meşgul eden şeylerin nefesinizle çıkıp gittiğini düşünün.

Kuş tüyleri de hava elementini temsil ediyor. Rastladığınız kuş tüyleri size meleklerin ve göğün ışıklı ruhlarının armağanıdır. Topladığınız tüylerden isterseniz rüya kapanı yapabilirsiniz. İsterseniz tüylerle auranızı ve evinizi temizleyebilirsiniz.

Bu çalışmaları yaptıkça yaşam enerjiniz temizlenerek artacaktır. Unutmayın evrendeki her şey enerjidir. Neyi düşünürseniz neyle çalışırsanız onu yaşamınıza çekersiniz.

Şifalı günler diliyorum.

Sevgiyle

Burcu Yeryüzü

Yeryüzü anamızın ve Gökyüzü babamızın izinde şamanik şifa çalışmalarıma katılmak isterseniz mail adresimden bana ulaşabilirsiniz: yeryuzusifasi@gmail.com