5. Boyutun Beslenme Şekli: Bitkisel Vegan Beslenme

Vegan beslenme 5. boyutun beslenme şeklidir. Enerjiniz yükseldikçe başka canlılardan yaşam enerjisi almanıza gerek kalmaz. Evrensel enerjiyi bedenine tam olarak çekenlerin et yeme isteği kendiliğinden biter.

5. Boyut Bilgeliği: Yükseliş Sürecine Uyanmak

Şu anda hem tabiat ana hem de içindeki türler bir yükseliş sürecinden geçiyor. 3. boyuttan çıkıyoruz. 4. ve 5. boyuta doğru yol alıyoruz. 5. boyut kuantum alanıdır. Bizler yeni keşfetsek de bu gerçeklik hep vardı. Her dem yol sürülmüştür. Şu anda olan şey kolektif bir uyanışın eşiğindeyiz. Bu insanın kendi özüne yaptığı bir yolculuktur. Keyfini çıkarın 🙂 Şu hayatta bana göre deneyimleyebileceğimiz en güzel şey budur. İnsanın kendisini ve evreni bilmesi… Birçok kişi bunu keşfediyor. Türler arası iletişime geçiyor.. Doğayı daha derinden hissediyor. Henüz konuyla ilgili bilgisi olmayanlar ise yeni yeni bazı şeylere uyanıyor. İşaretleri takip edin. Sık sık tekrarlayan sayıları görüyorsanız, ruhani konulara ilginiz arttıysa, sezgileriniz arttıysa, düşündükleriniz gerçekleşiyor ve rüyalarınız çıkıyorsa sizler de bu sürece giriş yapmışsınız demektir. Tebrikler. Bitkisel beslenme bunun neresinde? Çakralarla veganlığın ilgisi nedir? gibi konulara yazının devamında bulabilirsiniz.

Yaşam enerjimi nasıl yükseltirim?

Şu bilinen bir gerçek: İnsanlar yaşam enerjisini tam olarak çekemiyor. Hatta nefes almayı bile bilmiyoruz derler. Bütün kadim bilgelik çakra, yoga, nefes terapileri veya reiki gibi şifa teknikleri de zaten çakraların açılarak yaşam enerjisinin tam ve bütün olarak alınmasını öğretir. An’a uyanmak denilen şey; yaşam enerjisinin kök çakradan yükseltilerek taç çakraya taşınmasıdır.

Kalplerimiz bir…

Çakralarını açan kişi dengelenir, ışığı artar, aydınlanır. İç huzura ulaşır. Örneğin nirvana dediğimiz şeyin bizdeki hali “başın göğe ermesidir.” 🙂 Bu örnekleri vermemin sebebi bu yolun birçok kültürde olduğunu anlatmak. Genelde doğunun bilgelik kapısı olduğunu biliriz. Enerjisi yüksektir. Halkın çoğunluğunun vegan vejetaryen olması bu yüzden çok kolaydır. Birçoğu hayvan yemiyor zira ihtiyaçları yok. İnsanların aydınlanmak veya sırf oranın enerjisini hissetmek için Hindistan’a gitmek istediğini biliriz. Oysa… Ne ararsan kendinde ara Kabe’de, Mekke’de Hindistan’da değil 🙂 “Hakikat gönüldür, gönül kabedir, gerçeği ararsan bak kendindedir” demiş erenlerimiz. Ez cümle çakranızı açarsanız her yer size Hinidistan…

Nefes…

Yaşam Enerjisinin bizdeki adı nefestir. Japonya’da “ki”, Çin’de “chi”, Hindistan’ta prana’dır. Bilimsel adı orgondur. Yerlilerde ise mana&manna’dır. Her atomun içinde bu öz vardır.

Yaşam enerjisinin en bilinen halini uzak doğu filmlerinde mutlaka görmüşsünüzdür. Şu meşhur aduket çekmek veya ölmek üzere olan birine eliyle dokunup ona can vermek gibi… Çocukluktan beri bu enerjileri biliyormuşuz gördüğünüz gibi 🙂 Usta bir sensei olana kadar kedilerin üstatlığına başvurabilirsiniz. Hayvanlar yüksek frekansta titreşiyorlar. İnsanların ve mekanların enerjisini en iyi onlar bilir. Bizler yüzünden titreşimleri bazen bozulabilir. Bizi dengelemek için sürekli destek olurlar. Buna dikkat ederek hem onların hem kendi sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Nefs terbiyesi… Nefesini açmak…

Pranayı, yani yaşam enerjisini tam olarak alan kişilerin çakraları açılır ve dengelenirler. Hem duygusal hem fiziksel şifalanır. İçine atmazlar. Biriktirmezler. Doğadaki hayvanlar, bitkiler gibi içten bir bilişle yaşarlar.

İç huzura kavuşan kişi de az yer, az uyur çünkü o artık evrensel enerjiyi tam alır. Tıpkı yunuslar gibi… Nefesini en iyi kullanan hayvanlar deniz memelileridir.

Çakraları açarak kontrollü kilo verme

Bütün bu yaşam enerjisini çakralarımız aracılığıyla çekeriz. Vücudumuzda 7 adet ana çakra/çark vardır. Çakralar auramız üzerinde bulunur. Onları biyoenerji alanı gibi düşünebilirsiniz.

Merkezi çakraların hepsi en önemli organlar üzerinde durur. Kalp, beyin, mide gibi… Bu organlar enerjiyle varlığını sürdürür. Çakralar kapalı,tıkalı olunca da enerjiniz istediği gibi dönmez.

Eğer yaşam enerjinizi alt çakradan çekiyorsanız daha fazla yemek yersiniz. Kilo problemi yaşayan birçok kişi enerjisini kök çakradan çeker.

Eğer yaşam enerjiniz yükselirse enerjinizi üst çakralardan çekersiniz. Bu da size yüksek enerjilerin inmesi demektir. Yüksek enerji alan kişi daha az yemek yer. Uzak doğuda aylarca yemek yemeden meditasyon halinde durup, sadece nefes enerjisiyle beslenen kişilerin sırrı budur. Bu kişiler organlarına yeterli yaşam enerjisini çektiği için yaşamaya devam eder.

Yaşam enerjiniz sadece içinize akmalı. Çünkü dışarı akan enerjide kaçak vardır. Eğer geçmişteki anılarınızı hüzünlerinizi travmalarınızı veya geleceği düşünerek yaşıyorsanız istediğiniz vitamini alın enerjiniz yine düşük olacaktır. Hem ruhsal hem fiziksel kilolarınızdan kurtulmalısınız.

Kilo sorunu yaşayanların diyetlerine ek olarak çakralarını açması kendilerine yapacakları en güzel hediyedir.

Yeryüzüne yükseliş enerjileri geldiği için farkında olmadan bir sürü kişi kundalini yükselişini yaşıyor. Bunu yaşayanlar bir müddet yağlı, şekerli, bol karbonhidratlı ve proteinli yemek isteyebilir. Bu geçici bir süredir. Kilo alabilirsiniz. Fazla yemek yediğiniz için suçluluk duymanıza gerek yok. Vücudunuzun ihtiyacı olduğu için o besinleri istiyor. Enerjinizi dengelemeyi öğrendiğinizde ve enerjiniz üst çakralara kadar çıktığında artık kilonuz dengelenmeye başlayacaktır.

Enerji yükselişi yaşayan birçok kişi başına ne geldiğini bilmeyebilir. Başlarda bu enerji dalgasına uyum sağlayamayabilir. Ancak rahat olun evren bizi destekliyor. Öteden beri bu yol rehberler eşliğinde sürdürülmüştür. Rehbersiz yola çıkılmaz derler. Şu anda da bu hizmeti ışık işçileri, ışık elçileri yapmaktadır. Bu kişilere danışabilir, yazılarını ve kitaplarını okuyabilirsiniz.

Çakranı Aç: Vegan Beslen

Kirlian fotoğrafçılığında görüldüğü üzere sebzeler ve meyvelerin enerjisi canlıdır. Etin enerjisi ise neredeyse yok gibi… Her şey enerjidir. Bedenimiz de öyle. Işığı artan ışıktan beslenir.

Çakraları açılan kişi canlı besinleri tercih eder. Ölü besinleri değil. Evrensel enerjiyi hisseden kişi zaten canlıların ölmesini istemez. Bir arada yaşamı savunur. Farkındalık yaşam enerjisi arttıkça gelişen bir şeydir. Kedi ve köpek severken birden bire vegan çağrı alıp inek, kuzu, koyun gibi hayvanların da birey olduğunu keşfedip etyemezliğe adımınızı atabilirsiniz. Daha sonra bitkilerin canlı olduğunu keşfedip onlarla iletişime geçebilirsiniz. Türler arası iletişim böyle başlıyor. Bir sonraki aşamada elementlerin canlı olduğunu keşfedersiniz. Toprağın, suyun, havanın ve ateşin canlı ve ruhu olduğunu keşfettiğinizde çok şaşırabilirsiniz. O saatten sonra artık hayat eskisi gibi olmayacaktır. Ve en güzeli bunu artık bilimin de desteklediğini keşfedeceksiniz.

Nasıl vegan olabilirim?

Artık et yemek istemiyorum, bitkisel beslenmek istiyorum ama bunu bir türlü hayata geçiremiyorum diyenler… Bunu enerjinizi dengeleyerek yapabilirsiniz. Çakraların açılması ve dengelenmesi bir beden bilgeliğidir. Çakralarınızı açmak için yoga, nefes terapi, reiki vb birçok teknik mevcut. Hangisi sizi çekiyorsa o sizin için en doğru yollardan birisidir. En kolay yöntemlerden birisi de inisiye olarak yani bir enerji sistemine uyumlanarak bunu yapabilirsiniz.

Son olarak sözü Kryon’a bırakıyorum:

Yaşam enerjisi ile dolu ya da böyle yaşam gücü ihtiva eden sebze, pişirilmemiş, pişmemiş salata türü yiyecekleri yiyin, sizden et tüketimini sınırlandırmanızı talep ediyoruz. Bir kez daha, korkunun, tarafınızdan öldürülen ve Gezegenin titreşiminin düşmesine neden olan hayvanlarınız tarafından yaratıldığını ifade ediyoruz.”

Hayvanların, doğanın sömürülmediği bir dünya mümkün. Bizler şu anda bu yüzden yeryüzündeyiz. İnsan türü yeryüzünün koruyucu türüdür. Bunu tekrar hatırlatmaya geldik. Maya’ların işaret ettiği gökkuşağı çocukları bizleriz.

Sevgiyle,

Burcu Yeryüzü

Kişisel danışmanlık isteyenler benimle iletişime geçebilir: burcuyeryuzu@gmail.com

Şifa Seminerlerim hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.